Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7384-466-X
Liczba stron: 408

Ocena: 6 (1 głosów)

W książce Jim Morrison poważany dziennikarz Stephen Davis zgromadził materiał pochodzący z tysięcy oryginalnych wywiadów, odgrzebanych nagrań i nieopublikowanych dzienników Morrisona, tworząc wyrazisty portret wyobcowanego geniusza. Davis zagląda pod maski Króla Jaszczurów i Pana Charyzmy, by odnaleźć człowieka o wielkiej inteligencji i ambicjach poetyckich, dręczonego przez wewnętrzne demony, które opanowały jego moc twórczą, doprowadzając do autodestrukcji. Każda strona odkrywa fascynujące szczegóły, nadaje nową perspektywę poszczególnym etapom życia Morrisona, od niespokojnego dzieciństwa w rządzonym silną żołnierską ręką domu poprzez dojrzewanie na awangardowej scenie Los Angeles lat 60. po napięcie towarzyszące karierze Doorsów, gdy ich utwory pięły się na szczyty list przebojów – kiedy coraz trudniejsze stosunki Morrisona z kolegami z zespołu, legendarne pijackie i narkotyczne wybryki oraz rozpaczliwe, burzliwe romanse (zarówno z kobietami, jak i mężczyznami) osiągały apogeum.

Kup książkę Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jim Morrison. Życie, śmierć, legenda

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Rewelacja, rewelacja i raz jeszcze rewelacja! Wspaniała opowieść o jednym z najwybitniejszych muzyków w historii rocka. czasami wzruszająca, czasami szokująca ale zawsze wciągająca bez reszty.
Link do opinii
Inne książki autora
Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N' Roses
Stephen Davis0
Okładka ksiązki - Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N

Autor bestsellerów New York Times’a przedstawia kompletną biografię ostatniego wielkiego zespołu rockowego – od napędzanych narkotykami pierwszych...

Zobacz wszystkie książki tego autora