Jimi Hendrix. Sam o sobie

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7778-788-5
Liczba stron: 264

Ocena: 6 (1 głosów)

Cztery lata sławy - tyle wystarczyło Jimiemu Hendrixowi, aby stać się ikoną światowej kultury. Oryginalność i siła wyrazu jego muzyki w połączeniu z niepowtarzalną gitarową maestrią zapewniły mu trwałe miejsce w muzycznym panteonie. Jaki jednak był ten znany wszystkim artysta? Od chwili, gdy Hendrix, człowiek skromny i niezwykle skryty, ukazał się oczom szerokiej publiczności, jego postać nieodmiennie kryje się we mgle tajemnicy, z biegiem czasu gęstniejącej coraz bardziej.

Napisano o nim wiele. Wypowiadali się znawcy, fani, a także krytycy, zgodnie i niezgodnie z prawdą. Tymczasem Jimi pozostawił własną relację o sobie, ukrytą, niczym w chińskiej łamigłówce, pośród licznych wywiadów, tekstów piosenek, wierszy, zapisków, a nawet scenicznych zagajeń. Książka Jimi Hendrix. Sam o sobie stanowi zbiór tych wszystkich cząstek, opracowany w formie narracyjnej. W ten sposób powstał tekst, który można nazwać pamiętnikiem - osobistym, dowcipnym i poetyckim w wyrazie. Na jego kartach Jimi Hendrix po raz pierwszy opowiada sam o sobie tak, jak tylko on to potrafił.

Kup książkę Jimi Hendrix. Sam o sobie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Autobiografia   Nikt nigdy nie dorówna jego umiejętnościom technicznym, jego muzykalności i stylowi – pisał o nim David Fricke. Eric Clapton twierdził natomiast, że wpływ, jaki wywarł na muzyków angielskich, nie tylko gitarzystów, był fenomenalny. Wspaniały, ale i kontrowersyjny gitarzysta, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów, który zmarł zbyt młodo, pozostawiając rzesze pogrążonych w żałobie fanów. O kim mowa? Postacią, o której muzycy i słuchacze wyrażają się w samych superlatywach, chwaląc niebywały wprost talent, był Jimi Hendrix, jedna z najbardziej znanych postaci w historii muzyki rockowej.   O tym, jaki artysta był naprawdę, co myślał i mówił, kiedy narkotyki nie zmieniały jego postrzegania świata, a także o tym, co ukształtowało go jako genialnego muzyka, możemy przekonać się podczas lektury porywającej książki Jimi Hendrix. Sam o sobie, opublikowanej nakładem wydawnictwa Burda Książki. Tekst publikacji został opracowany po śmierci artysty, jednak to właśnie Hendrix jest jej autorem. Po tym, jak ukazała się jego filmowa biografia, Peter Neal oraz Alan Douglas dalej gromadzili dokumentację dotyczącą muzyka, eksperymentując również z fragmentami jego wypowiedzi, docierając do licznych wywiadów, jakich udzielał muzyk czy do jego myśli przelewanych na papier.   Z tych okruchów wyłania się obraz artysty nieszablonowego ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Jimi Hendrix. Sam o sobie

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje