Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu

Ciąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, gdy dokonuje się w całym jej ciele mnóstwo przemian. Po porodzie następuje równie istotny okres macierzyństwa, przekonujemy się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu.

Warto wykorzystać ten czas oczekiwania na dziecko jako czas na pogłębienie świadomości swego ciała, nauki wyciszania i regeneracji umysłu, radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i kontaktowania się ze swoimi emocjami.

Z pewnością zrównoważona i bardziej świadoma siebie mama lepiej nawiąże kontakt z maleństwem i podoła wyzwaniom okresu macierzyństwa.

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz: socjolog, wykłada w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu oraz prowadzi warsztaty umiejętności społecznych. Instruktor jogi m.in. w Centrum Hatha Jogi Marii Stróżyk w Poznaniu (specjalizacja w zakresie jogi dla dzieci). Autorka wierszy publikowanych w pismach literackich oraz tomiku poetyckim pt. „Zaśnione Widzenie” (2002) promowanym przez Centrum Kultury „Zamek”.

Doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym opublikowała w formie artykułów w gazecie „IBIS” oraz w książce „Twórcze działania dla dzieci z wykorzystaniem terapii tańcem, jogi i kreatywnego pisania” (2005). W 2009 roku ukazała się kolejna jej pozycja pt. „Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli”.

Od lutego 2011 roku mama Szymona (na fotografii autorka z synkiem), do 37. tygodnia ciąży ćwiczyła jogę dostosowaną dla kobiet w ciąży. Doświadczając pozytywnych efektów tej praktyki postanowiła usystematyzować wiedzę z tego zakresu w kolejnej pozycji książkowej.

Informacje dodatkowe o Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu:

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-7649-064-9
Język oryginału: Polska
Ilustracje:Łukasz Lalko

Tagi: Ciąża joga

Kup książkę Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu

Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu - opinie o książce

Króciutka książeczka, dość powierzchowna, nie zrozumiałam sensu wykładania teorii stresu, zresztą też bardzo zdawkowo. Chyba oczekiwałam w części teoretycznej większej głębi. Znacznie ciekawsze są scenariusze zajęć czy przykładowe ćwiczenia. Zdjęcia zawarte w książce są mało wyraźne i obawiam się, że jak ktoś nie miał styczności z jogą, może mieć kłopot ze zrozumieniem o co chodzi. Ogólnie książka wydaje się być pomocna, ale szału nie ma.

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz0
Okładka ksiązki - Joga dla całej rodziny. Ćwiczenia i zabawy z dziećmi wpływające na zdrowie, zwinność, koncentrację, pewność siebie i rozwój świadomości

Poznaj niezawodny sposób na zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej! Wykwalifikowana instruktorka jogi z wieloletnim doświadczeniem stworzyła...