JUJUTSU KAISEN: TOM 1

Yuuji Itadori, licealista o niespotykanej tężyźnie fizycznej, każdego dnia odwiedza w szpitalu chorego dziadka.
Zwykła codzienność zmienia się w chwili, kiedy jego przyjaciółka zdejmuje pieczęcie z przeklętego przedmiotu spoczywającego na terenie szkoły, przywołując tym samym niebezpieczne istoty.
Czy Itadori, rzucając się w nieznane, by uratować zaatakowanych starszych kolegów, poradzi sobie z zagrożeniem?!

Informacje dodatkowe o JUJUTSU KAISEN: TOM 1:

JUJUTSU KAISEN: TOM 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-08-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

Historia przedstawiona w mandze skupia się na postaci nastolatka Yuuji Itadori. Pozostanie jest to zwyczajny licealisty obdarzony niezwykłą tężyzną fizyczną, który dużo swojego wolnego czasu poświęca na odwiedzanie w szpitalu chorego dziadka. Należy on również do szkolnego kółka badań paranormalnych, niespecjalnie jednak wierząc w te rzeczy. Wszystko w jego życiu się zmienia, kiedy pewnego dnia jego przyjaciółka nieświadoma zagrożenia, zdejmuje pieczęcie ochronne z potężnego przeklętego przedmiotu. Wychowany w poczuciu niesienia pomocy innym, nie zważając na konsekwencje, rzuca się on w otchłań niebezpieczeństwa. Ratunek kolegów zmieni jednak całe jego życie, które od teraz będzie naznaczone potężną klątwą i koniecznością walki z demonicznym zagrożeniem.

Ogólne założenia przedstawionej tutaj historii nie są niczym nowym ani tym bardziej zaskakującym. Nastoletni bohater wplątany walkę dobra i zła i zmuszony nagle do walki z demonicznymi potwornościami. Tego rodzaju historie pojawiały się już w co najmniej dziesiątkach różnych tytułów. Po przeczytaniu kilku stron mangi można być jednak zaskoczonym tym, jak przyjemnie czyta się tę historię. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś lubi dynamiczne shoneny i nie będzie mu przeszkadzać pewna wtórność niektórych schematów.

Cała recenzja na:

LICEALISTA KONTRA STWORY

„Jujutsu Kaisen” to kolejny shounenowy hit, który trafił na polski rynek. I chociaż to jeszcze jedna manga złożona z doskonale wszystkim znanych schematów, zabawa jaką oferuje jest udana. Co potwierdza tylko wielka popularność, jaką tytuł zdobył na świecie.

Poznajcie Yuujiego Itadoriego. Wydaje się, że to licealista, jakich wiele, który na dodatek codziennie odwiedza w szpitalu leżącego tam dziadka, ale to tylko pozory. Chłopak włada bowiem niespotykaną w jego wieku siłą. Wkrótce może okazać się to kluczowe, bo jedna z jego przyjaciółek uwalnia moc przeklętego przedmiotu znajdującego się na terenie szkoły. Przywołane zostają zabójcze istoty, a Itadori jako jedyny może ocalić swoich kolegów. Czy zdoła? I dokąd go to zaprowadzi?

Licealista, moce, sekrety szkoły, akcja, walki, trochę scena z łagodną erotyką, niezwykli wrogowie, dynamika… Standard, prawda? Prawda, ale standard, jaki my, miłośnicy shounenów, lubimy i jakiego chcemy od kolejnych tytułów z tego gatunku. Liczy się, by zyskał on dobre wykonanie, a „Jujutsu Kaisen” jest dobrym tytułem. Na razie tylko dobrym, ale mającym zadatki na zdecydowanie kawał świetnej rozrywki dla miłośników dynamicznej fantastyki dla młodzieży.

JUJUTSU KAISEN: TOM 6
Gege Akutami0
Okładka ksiązki - JUJUTSU KAISEN: TOM 6

Drużyna z TJK wykorzystuje zjazd integracyjny jako okazję do polowania na Itadoriego!Okazuje się jednak, że na teren rywalizacji wtargnęły przeklęte duchy...

Jujutsu Kaisen tom 0 - Technikum Jujutsu w Tokio
Gege Akutami0
Okładka ksiązki - Jujutsu Kaisen tom 0 - Technikum Jujutsu w Tokio

Yuuji Itadori wygląda jak przeciętny nastolatek, ale posiada ogromną siłę fizyczną. Każdy klub sportowy chętnie przyjąłby go w swoje szeregi, jednak chłopak...