Julia. Trzy tajemnice

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2014-09-22
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375153224
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: Unite Me, Fracture Me, Destroy Me
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel

Tom 0 cyklu Dotyk Julii

Ocena: 4.85 (13 głosów)

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar Jestem potworem Mam nadludzką moc Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: „Destroy Me” i „Fracture Me”. „Destroy Me” to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. „Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

Kup książkę Julia. Trzy tajemnice

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Julia. Trzy tajemnice

„Nauczyłem się wierzyć, że najbardziej niebezpiecznym człowiekiem jest ten, kto nie odczuwa wyrzutów sumienia. Ten, kto nigdy nie przeprasza i nie szuka przebaczenia. Bo ostatecznie to nasze emocje, a nie czyny, sprawiają, że jesteśmy słabi.”

Każdy szanujący się fan trylogii „Dotyk Julii” wydaje się być zobowiązany sięgnąć po książkę „Julia. Trzy tajemnice” będące dodatkiem do trylogii, który składa się z dwóch nowelek: „Fracture Me” i „Destroy Me” oraz z fragmentów dziennika Julii. Dlatego pełna nadziei i pozytywnego nastawienia bezzwłocznie po przeczytaniu całej trylogii postanowiłam zabrać się za niego, aby móc jeszcze chwilę spędzić z cudownym Warnerem i Julią.

„Destroy Me” to historia opowiadana z perspektywy Warnera, odbywająca się po ucieczce Julii i Adama z siedziby komitetu . Poznajemy tutaj całkowicie inną stronę Aarona, która okazuje się być jeszcze smutniejsza oraz bardziej osamotniona niż ta jaką do tej pory poznaliśmy. Jako zagorzała fanka Warnera i wszystkiego co go dotyczy, muszę przyznać, że nie spodobała mi się ta jego odsłona, ponieważ z fajnego, walecznego, choć samotnego faceta, radzącego sobie z każdymi przeciwnościami jakie los zsyła na niego, stał się zagubionym, depresyjnym chłopcem usilnie trwającym w swojej niedoli. Uważałam go za genialną postać dopóki nie poznałam jego myśli i gorzej chyba być nie mogło…

Natomiast „Fracture Me” to wydarzenia opowiadane z perspektywy Adama skupiające się na jego emocjach oraz ogromnej potrzebie chronienia innych, zwłaszcza swojego młodszego brata Jamesa. Była to niesłychanie nudna historia, niewnosząca nic nowego do jego postaci ani wydarzeń rozgrywających się w trylogii. Sprawiła jedynie, że przestałam darzyć Adama jakąkolwiek sympatią. Nawet tą najmniejszą. 

Co do dzienników Julii to można to skwitować dwoma słowami: zupełnie niepotrzebne. Wszystkie fragmenty z niego pochodzące pojawiły się już we wcześniejszych tomach, a teraz jedynie autorka uporządkowała i spisała je po kolei, a następnie umieściła na końcu Julii i jej trzech tajemnic, których swoją drogą nie poznaliśmy.

Wielka szkoda, że Tahereh Mafii postanowiła ulec nowej modzie pisania tych samych wydarzeń z perspektywy innego bohatera. Nic niewnoszące do fabuły wydarzenia oraz te same, powtarzające się dialogi sprawiły, że książkę ukończyłam z wielkim wysiłkiem, a na dodatek byłam znudzona i wielce rozczarowana. Może jest to wina tego, że zabrałam się za nią dopiero po przeczytaniu całej trylogii zamiast po sekrecie Julii tak jak powinnam, choć nie wydaje mi się, aby to coś zmieniało, ale może jednak czymś to zawiniło. 

Chciałabym wam polecić tą książkę, gdyż bardzo lubię tą trylogie, ale nie mogę tego zrobić. Osobiście nie znalazłam jej ani jednego plusa (oprócz pięknej okładki), dlatego śmiało mogę powiedzieć, że jeśli nie przeczytacie „Julia. Trzy tajemnice” to nic się nie stanie.

Aleksandra

Link do opinii
Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-06-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 100 książek 2017,
Miłe uzupełnienie trylogii. Perspektywa Warnera zaskakuje i pokazuje go jako pozytywną postać. Uczucie do Julii staje się coraz intensywniejsze. Opowieść z perspektywy Adama również zaciekawia. Pojawiają się wątpliwości czy aby na pewno Adam jest taki wspaniały za jakiego uważała go Julia. Pamiętnik Julii osobiście mnie nie zaciekawił, chociaż pozwolił zrozumieć jej zamknięcie na świat. Dodatek warty przeczytania wyjaśniający wiele aspektów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MarthaOakiss
MarthaOakiss
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Dość często do serii książkowych tworzone są dodatki - nowelki, opowiadania, czy historie z drugiej perspektywy. Czasem okazują się być niemal zupełnie nową powieścią lepszą od pierwowzoru. Innym razem - gniotem. "Julia. Trzy tajemnice" Tahereh Mafi to zbiór trzech nowelek z uniwersum Dotyku Julii, po które powinniśmy sięgnąć między drugim, a trzecim tomem serii. Stanowi to przybliżenie wydarzeń z Sekretu, jednak z perspektywy Adama i Warnera, natomiast trzeci dodatek jest zapisem z dziennika głównej bohaterki, Julii. Zamierzeniem autorki było, jak mniemam, zapoznanie nas z puntem widzenia i sposobem myślenia kochanych lub znienawidzonych przez nas postaci, ale ja, osobiście, nie jestem tym zabiegiem zachwycona. Możliwe, że wszystko za sprawą mojego błędu. Za Trzy tajemnice wzięłam się po przeczytaniu trzeciego tomu przy jednocześnie niezwykle długiej przerwie od lektury tomu drugiego. Niektórych sytuacji nie pamiętałam, a innych znałam już rozwiązanie, więc opowiastki nie wprowadziły do mojego życia niczego nowego. OK. Warner. Jego historię rzeczywiście pochłonęłam w mgnieniu oka, ale nie oszukujmy się - to Warner. Ale przez kolejne strony przechodziłam pozbawiona wszelkich emocji. To nie jest zła książka, o ile naprawdę jesteśmy zachwyceni światem stworzonym przez Tahereh Mafi i o ile przeczytamy ją w odpowiednim momencie. To dobry zapychacz, by coś sobie przypomnieć, spojrzeć na pewne sprawy inaczej i oczekiwać na przesyłkę z Darem Julii. Trochę więcej Warnera dla nas, jego fanek, ale, niestety, nic więcej. http://secret-books.blogspot.com/2016/04/czwarty-tom-razy-trzy-julia-trzy.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Glonek
Glonek
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Fanów cyklu "Dar Julii", z pewnością ucieszy zebranie słów z dziennika Julii w całość, która można prześledzić za jednym zamachem, nie szukając fragmentów rozsypanych w trzech tomach. Opowiadania DESTROY ME i FRACTURE ME, tylko utwierdziło mnie w ocenie Aarona i Adama, które pozostało po przeczytaniu trylogii. Uwielbiam poznawanie wnętrza bohaterów, o których czytam. Zagłębianie się w ich myśli, uczucia, spojrzenie na sytuację cudownie poszerza perspektywę oceny wydarzeń przedstawionych w trylogii. Nie obraziłabym się, gdyby autorka postanowiła rozwinąć opowiadanie "Destroy me", myślę, że nadal nie wiemy wszystkiego o Warnerze ;) A mój zeszyt wzbogacił się o kolejne cytaty :D
Link do opinii

Książka ta to idealne dopełnienie pozostałych części o Julii. Przybliża bardziej losy bohaterów, jest tak samo pełna emocji. Nie skłamię mówiąc, że niesamowicie wciąga. Dbałość o szczegóły super współgra z naszą wyobraźnią.

Cała seria o Julii jest jednym słowem fantastyczna.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01
Przeczytane:2019-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2018-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2018, Fantasy,
Avatar użytkownika - lexie
lexie
Przeczytane:2018-02-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 2018, 52 książki 2018,

Destroy Me
Już czytając "Dotyk Julii" poczułam pewną sympatię do Warnera. Teoretycznie jest zły i szalony, ale nie mogłam odpędzić wrażenie, że jest w nim coś więcej. Bardzo się cieszę, że dzięki temu opowiadaniu mogłam przeczytać coś z jego perspektywy. Żal mi go i teraz potrafię go zrozumieć. Jego postępowanie, szaleństwo i obsesje. Jest zepsutym człowiekiem, który próbuje znaleźć sposób, żeby poradzić sobie z życiem. Od razu rzuca się podobieństwo pomiędzy nim, a Maven'em (z serii Czerwona królowa), którego zresztą też darzę podobnymi uczuciami. Wychodzi na to, że lubię takich skrzywdzonych przez los (czyt. ojca), nie do końca złych bohaterów.

 

Fracture Me
Bardzo lubię James'a. Jest taki uroczy i na swój wiek dojrzały. Lubię to, jaki Adam jest dla niego. Chociaż mam wrażenie, że Adam, którego autorka pokazała w “Sekrecie Julii” i w tym opowiadaniu trochę się wykluczają.
Adam kocha Julię, ale jego podejście do niej jest toksyczne. On chcę ją chronić za wszelką ceną. Najlepiej schować w jakimś miejscu i nie wypuszczać do świata. Prawda jest taka, że on widzi w niej tylko dużo słabości. Aż mnie to złości. To nie jest dobre podejście i jestem pewna, że Julia tego nie chce. To Waren oferuje jej wolność. On wierzy w jej moc i siłę. Chce, żeby się rozwijała. Wierzy w nią bardziej niż ona sama.
Naprawdę nie lubię Adama. Za to Kenji jest wspaniały. Jest tak silny i tak twardo stąpa po ziemi. Jest zdecydowanie najlepszą osobą w całym tym świecie!

Link do opinii
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-10-04, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
GDYBY OCEAN NOSIŁ TWOJE IMIĘ
Tahereh Mafi0
Okładka ksiązki - GDYBY OCEAN NOSIŁ TWOJE IMIĘ

Bestsellerowa autorka „Dotyku Julii” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści. Bycie inną nie...

Dotyk Julii
Tahereh Mafi0
Okładka ksiązki - Dotyk Julii

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę. Kłamię – oto, czego mu nie mówię. Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje