Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów". Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Eggmysteriet og andre historier fra 1948-1949

Tagi: Komiks i powieść graficzna - humorystyczne

Kup książkę Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949

Dodaj cytat

Koloruję MODELKI. Szkicownik małej projektantki
Okładka ksiązki - Koloruję MODELKI. Szkicownik małej projektantki

Koloruję MODELKI. Szkicownik małej projektantki Książeczka dla dziewczynki lubiącej rysować i interesującej się modą. Projektuje stroje i dodatki...

Yakari. Wielka nora. Tom 10
Okładka ksiązki - Yakari. Wielka nora. Tom 10

Dziesiąty tom przygód małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół. Pewnego ranka Yakari odkrywa...

Upiór w moherze
Iwona Banach