Kalejdoskop

Ta przepełniona bólem i współczuciem powieść o trzech zakładniczkach rodzinnego dramatu jest jedną z najpopularniejszych powieści Danielle Steel. Sam Walker, młody żołnierz amerykański, poznaje w ostatnich dniach drugiej wojny światowej piękną Francuzkę, Solange, i zabiera ją ze sobą do Nowego Jorku. Szczęśliwy związek kończy się po czternastu latach tragiczną śmiercią obojga. Ich córki: Hilary, Aleksandra i Megan, trafiają do trzech różnych rodzin zastępczych. Po latach najbliższy przyjaciel ich ojca, przejęty losem dziewcząt, wynajmuje prywatnego detektywa i poleca mu, aby je odnalazł. Rozpoczyna się pełne nieoczekiwanych wydarzeń śledztwo...

Informacje dodatkowe o Kalejdoskop:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: b.d

Kup książkę Kalejdoskop

Kalejdoskop - opinie o książce

Danielle Steel to autorka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Najbardziej znana z romansów, które są wyważone i trzymają klasę.
Nie bez powodu została okrzyknięta bestsellerową autorką powieści obyczajowych.
Jakiś czas temu powróciłam do jej powieści i bardzo się z tego cieszę, bo są ponadczasowe.

"Kalejdoskop" to książka, którą czytałam wiele lat temu i dla mnie jest to niewątpliwie najlepsza książka autorki.
Jest to powieść naszpikowana tak gęsto emocjami, że momentami brakuje tchu by spokojnie czytać dalej.
To historia trzech sióstr rozdzielonych w dzieciństwie po stracie rodziców. Dziewczynki wychowują się w różnych rodzinach zastępczych i tylko najstarsza pamięta koszmar dzieciństwa.
Po latach przyjaciel rodziców postanawia je odnaleźć, aby wyjaśnić okrutną i bolesną prawdę o tym co wydarzyło się w przeszłości.
Rozwikłanie tajemnicy powala na kolana i dla mnie autorka historię zakończyła rewelacyjnie.
"Wyzwanie" jest to nowa powieść autorki.
Przedstawia historię nastolatków, którzy wybierają się na konną przejażdżkę w góry, która szybko przeradza się w walkę o przetrwanie. Zostają uwięzieni na Granite Peak, najniebezpieczniejszej górze Ameryki.
Do poszukiwań zmobilizowane zostają wszystkie możliwe jednostki, a szum medialny nie jest tu sprzymierzeńcem.
To historia nie tylko o walce i przetrwaniu, ale przede wszystkim o odwadze, miłości i więzach rodzinnych, które czasem bywają bardzo trudne i musimy zdecydować się na ryzykowny krok.

To co uwielbiam w książkach autorki to oprócz fabuły, która zawsze jest dopracowana i daje nam do myślenia, to styl jakim pisze. Jest to prosty język, a tak niebywale wciągający od pierwszych stron, a dla poznania historii do końca mogę zarywać noce.
Powtórzę się, ale powieści oraz mądrość płynąca z książek autorki jest ponadczasowa.

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Sięgając po ta książkę byłam przekonana ze jest to kolejny romans tymczasem byłam milo zaskoczona ze jednak nie. Lubie powieści tej autorki ze względu na to ze są łatwe w odbiorze, szybko się je czyta a przede wszystkim bardzo mi się podoba sposób w jaki opisuje przeżycia bohaterów. Losy trzech sióstr które na skutek pewnych przeciwności losu zostają rozdzielone, po wielu latach znowu się spotykają. Czy warto było kochać tak aż do bólu? Podczas lektury książki Danielle Steel "Kalejdoskop" właśnie te słowa piosenki zespołu O.N.A.nieustannie krążyły mi po głowie. Książki tej autorki zawsze wywołują we mnie ogromne wrażenie, gdyż nie są to typowe romanse. W historiach z utworów Danielle odnajduję głębię, która skłania mnie do przemyśleń i zastanowienia.Tak również stało się w przypadku tej powieści. Jest to przejmująca historia pięknej miłości w ciężkich czasach wojny.Miłości,która choć zaczyna się romantycznie i pozazdrościć mógłby jej każdy z nas kończy się tragicznie. Młodzi Sam i Solange pobierają się w ostatnich dniach drugiej światowej,a siła ich uczuć jest ogromna. Po czternastu latach małżeństwa niestety ich związek kończy się tragiczną śmiercią obojga. Na świecie pozostają trzy małe sierotki, ich córki.Dziewczynki nie mają nikogo, kto mógłby się nimi zaopiekować po śmierci rodziców, dlatego też zostają rozdzielone do trzech różnych rodzin zastępczych. Po latach najbliższy przyjaciel ojca dziewcząt postanawia wynająć detektywa, by ten je odnalazł.I dopiero wówczas rozpoczyna się śledztwo,które niesie za sobą wiele nieoczekiwanych wydarzeń.... Czytając tę książkę wielokrotnie zadawałam sobie pytanie" Czy naprawdę warto być w pełni oddanym dla naszej drugiej połówki?" Teraz zapewne dla wielu z Was pytanie wydaje się co najmniej dziwne,a odpowiedz oczywista; ale uwierzcie mi,że po lekturze powieści już nie będzie to takie oczywiste. Koniecznie musicie przeczytać ten wzruszający utwór.Powieść poruszyła mnie do głębi, wielokrotnie wywołując łzy w moich oczach.
Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-12-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Danielle Steel od samego początku kojarzy mi się z bardzo emocjonalnymi historiami. Nie inaczej dzieje się w książce zatytułowanej "Kalejdoskop". Tym razem przychodzi czas na obszerną historię, która przedstawia bardzo bolesną historię.  Hilary, Meghan i Aleksandra po śmierci swoich rodziców zostały rozdzielone. Każda z nich trafiła do innego domu zastępczego, gdzie rozpoczynają nowe życie. Jedynie Hilary pamięta koszmar dzieciństwa, stara się odnaleźć siostry, ale okazuje się, że nie jest to takie proste. W tym samym czasie były przyjaciel rodziny wiedziony poczuciem winy decyduje się wynająć prywatnego detektywa w celu odnalezienia dziewczyn, aby mogły poznać trudną prawdę.

"Kalejdoskop" to intrygująca i nieprzewidywalna historia. Już na samym początku wciąga czytelnika w swój świat i przyznam, że do samego końca trzyma w dużym napięciu. Gdzieś tam po drodze pojawia się troszkę wolniejszy etap, który na moment zmusił mnie do odłożenia książki, jednak nie odbieram tego negatywnie. Książka liczy prawie pięćset stron i to normalne, że nie udałoby mi się jej przeczytać na jeden rzut. Zwłaszcza, że autorka umieściła w środku bardzo bolesne historie, które łącząc się w jedną  bardzo emocjonalną opowieść o przewrotności losu i  trudnej przeszłości.

Najbardziej podobał mi się początek historii,  który był wspomnieniem II wojny światowej oraz zakończenie, które dało nam odpowiedź na nurtujące nas pytania. Autorka prawie do samego końca trzymała nas w niepewności czy dostaniemy szczęśliwe zakończenie.

Jeśli zaś chodzi o bohaterki tej książki, to muszę przyznać, że każda z pań została ciekawie przedstawiona. Każda prowadziła inne życie, miała inne historie i przez to ta historia staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Najbardziej dotknęła mnie historia Hillary i nie będę ukrywać, że troszkę mnie ona przerosła. Pojawiły się łzy i dość duży smutek. A to wszystko za sprawą ogromnych emocji jakie skrywa się pod tym prostym tytułem "Kalejdoskop".

Historia podzielona jest na części, i jak dla mnie to wielki plus. Tak jak wspomniałam wcześniej ta historia jest obszerna, nie tylko w strony ale i historię w środku. Czytałam konkretną część i odkładałam książkę. Potrzebowałam takiego resetu, od tych emocji i dużej dawki informacji.
Ja jak najbardziej polecam i zachęcam do przeczytania tej historii. Może nie jest to najprostsza historia autorki, ale jest interesująca i wartościowa. ?

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2020-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ciekawa historia trzech sióstr które po wielu latach się poznają i odkrywają cała prawdę o sobie swoich rodzicach i osobie która je odszukała .

Avatar użytkownika - pinczerakapinczp
pinczerakapinczp
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 4, Przeczytałem,
Album rodzinny
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Album rodzinny

Oboje budzili podziw i zazdrość: Faye Price, sławna aktorka, i Ward Thayer, spadkobierca wielkiej fortuny. Spotkali się i pokochali w 1943 roku w bazie...

Przyjaciele na zawsze
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Przyjaciele na zawsze

Początkująca modelka, gwiazda futbolu, obiecujący lekarz... Młodzi Amerykanie w normalnym-nienormalnym labiryncie życia. Dwie dziewczynki i trzech chłopców...