Kamienni strażnicy

Tom 5 cyklu Ulysses Moore

Kim jest naprawdę Ulysses Moore? Jason, Julia i Rick są już na tropie prawdy. Ale również Obliwia i Manfred, którzy przeżyli upadek z urwiska, szykują się do spełnienia swego marzenia: chcą dostać się do Walii Argo i przekroczyć WROTA CZASU. Żeby ich powstrzymać trójka dzieci musi odnaleźć Blacka Wulkana, dawnego przyjaciela Ulyssesa, zawiadowcę stacji w Kilmore Cove, i wejść w posiadanie Pierwszego Klucza. Czeka ich kolejna przygoda. Tym razem celem podróży będzie wiek XII, ogród wiecznej młodości.

Informacje dodatkowe o Kamienni strażnicy:

Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Ilustracje:Iacopo Bruno

Kup książkę Kamienni strażnicy

Kamienni strażnicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Rodzenstwo przeprowadza sie z Londynu do malego miasteczka. Zamieszkuja w Willi Argo, w ktorej odnajduja wrota czasu. W tej czesci sa w posiadaniu 4 kluczy z siedmiu. Trafiaja na trop Ulissesa Moora, straja sie za wszelka cene go odnalezc i rozwiklac zagadke tajemniczych drzwi i klyczy. Po pietsch depcze im niebezpieczna Obliwia, ktora posunie sie do wszystkiego by wejsc w posiadanie wszystkich kluczy. Ciekawa kryminalna przygoda dla mlodziezy.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Aby rozwiązać tajemnice Willi Argo i dawnego właściciela, Ulyssesa Moore'a, młodzi bohaterowie będą musieli odbyć kilka niebezpiecznych podróży w czasie, odwiedzić starożytny Egipt, osiemnastowieczną Wenecję, dwunastowieczny Ogród Wiecznej Młodości. Będą żeglować, nurkować, podróżować pociągiem, który pojawia się tylko na wezwanie odpowiednich osób, ale przede wszystkim, będą kombinować, jak ułożyć wszystkie puzzle tej zagmatwanej historii w całość. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/06/ulysses-moore-antykwariat-ze-starymi.html

Kolejny tom przygód ciekawskiej trójki dzieciaków, które za wszelką cenę chcą odkryć tajemnicę Ulyssesa Moore'a. A wszystko robi sie coraz bardziej skomplikowane. Dzieci stają przez coraz poważniejszymi zadaniami, poznając swoje możliwości. A do tego okazuje się, że zegarmistrz prowadzi własną grę, podobnie jak latarnik. Ciekawie sie robi.

Kolejna część przygód bliźniaków oraz ich przyjaciela. Tym razem dzieci chcą odnaleźć zaginionego Black'a, który może wiedzieć, gdzie znajduje się Pierwszy Klucz i który prawdopodobnie ukrył pozostałe klucze do Wrót w Kilmore Cove. Dzieci odkrywają, że stary i nieczynny już dawno dworzec kryje w sobie wiele tajemnic i wyruszają w podróż, gdzie wszystko się zaczęło. Obliwia Newton podstępem udaje się do Willi Argo i szantażem zmusza dzieci do otwarcia Wrót. Gdzie tym razem wyruszą nasi bohaterowie? Tego niestety dowiemy się dopiero w kolejnej części, ale pewne jest jedno- historia wciąż mnie zaskakuje, coraz więcej tajemnic się wyjaśnia. Pomimo tego, że powstaje równie dużo pytań, to jednak odkrywanie sekretów jest niesamowite i częso bardzo zaskakujące.

Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2016-07-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Cyboria: Przebudzenie Galena
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Cyboria: Przebudzenie Galena

Na łożu śmierci dziadek zostawia mu dziwna szkatułkę pokrytą liczbami i bilecik, na którym napisano "Idź ty!". Ale dokąd? Gdzieś daleko, w nieznanej...

Labirynt cienia
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Labirynt cienia

Anita i Jason decydują się na przekroczenie progu Wrót Czasu w Kraju, który umiera i znajdują się w świecie podziemnym, mrocznym i niegościnnym...