Kane i Abel

Dzieje waśni między Wiliamem Kane`em, głową bogatego bankierskiego rodu, a Ablem Rosnovskim, ubogim imigrantem z Polski, to temat kolejnej bestsellerowej powieści Jeffreya Archera, brytyjskiego autora, uhonorowanego w 1992 roku przez królową Elżbietę tytułem szlacheckim. Serial telewizyjny "Kane i Abel" zdobył sobie ogromną widownię również w Polsce. Klasyczny konflikt pod piórem Archera nabiera nowych, żywych barw, co czyni jego powieść pasjonującą lekturą.

Informacje dodatkowe o Kane i Abel:

Kane i Abel - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tym autorem, teraz na pewno to nadrobię. Świetny styl, fascynująca powieść! Historia dwóch mężczyzn, których, jak wydaje się na początku, dzieli wszystko, a, jak okazuje się później, bardzo wiele łączy. Jest to opowieść o dążeniu do celu, o miłości, o pieniądzach, zdradzie i o wierze we własne siły. Akcja toczy się w ciągu kilkudziesięciu lat w Polsce, Stanach, Turcji, ZSRR. Polsce autor poświęca sporo uwagi, co sprawia, że książkę czyta się z jeszcze większym zainteresowaniem. Znakomita historia z wartką akcją, pełna wyrazistych postaci, a wszystko to na tle wydarzeń historycznych XX wieku. Polecam! Genialna powieść!
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2015-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Przeczytałam prawie że jednym tchem. Pierwsze spotkanie z książkami tego autora i naprawdę na duży plus i na pewno na tym nie poprzestanę. Już zamówiłam całą kolekcję a więc będzie co czytać :) Polecam z całego serca :)
Avatar użytkownika - katarzynajanoszek
katarzynajanoszek
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52, Powieści,
Dla mnie ta książka była świetna. Czyta się ją bardzo szybko mimo trudnych wydarzeń opisywanych przez autora. Książka ta pokazuje jak jedna decyzja może zmienić całe życie. Niekoniecznie na lepsze.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
William Kane urodził się w bogatej bostońskiej rodzinie bankierów, wszystko miał bez mała podane na tacy. Abel Ronovski to znajda, któremu los zabrał wszystko, wychował się w biednej wsi w Polsce. Obaj urodzili się tego samego dnia i w tym samym roku. Dzieliło ich wszystko. Archer w świetnym stylu przedstawił koleje losu obu mężczyzn i towarzyszące im uczucia miłości, nienawiści i hart ducha. Autor wykazał się dobrą znajomością historii Polski. Miło się czytało. Zdecydowanie polecam

To naprawdę dobra książka obyczajowo - sensacyjna z niewielką domieszka elementów romansowych. Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę chociaż niektóre posunięcia były łatwe do przewidzenia. Ujęła mnie także polska część tej powieści. Moja ocena byłaby wyższa gdyby autor nie rozpisywał się co jakiś czas po kilka stron o każdym wydanym bądź zainwestowanym przez dwóch głównych bohaterów dolarze. Niewiele to wniosło a niepotrzebnie rozciągało książkę. Niemniej jednak z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Na kocią łapę
Jeffrey Archer0
Okładka ksiązki - Na kocią łapę

Jeffrey Archer raz jeszcze dowodzi swojego kunsztu pisarskiego, tym razem w krótszej formie. Na kocią łapę to zbiór dwunastu opowiadań,...

Córka marnotrawna
Jeffrey Archer0
Okładka ksiązki - Córka marnotrawna

Córka marnotrawna to kontynuacja bestsellerowej powieści Kane i Abel. Autor doprowadził jej akcję aż do roku 1996. Na szczęście niektóre prognozy polityczne...

Forget Me Not
Julie Soto