Quantcast

Wydawnictwo: 1PUNKT
Data wydania: 2022-11-23
ISBN: 9788396620712

Tom 2 cyklu Marcinek

Kara dosięgnie każdego to ciąg dalszy opowieści o Marcinie Kowalskim, 36-letnim biznesmenie, który firmę i duży majątek odziedziczył po zmarłym - w wyniku wypadku samochodowego - Wiktorze Zatorskim. Czy chłopak z bidula, w dzieciństwie wykorzystywany seksualnie przez swojego wychowawcę, poradzi sobie w pracy, życiu osobistym i rodzinnym? Czy nadal będzie wymierzał sprawiedliwość eliminując z tego świata ,,trutniów", a może zmieni taktykę, żeby nie utracić tego, co udało się mu już osiągnąć? Czym w tej powieści zaskoczy nas Monika Koszewska?
Akcja książki rozgrywa się w 2022 roku, więc będzie mowa o wojnie na Ukrainie, o inflacji, podwyżce stóp procentowych, brakach w zatrudnieniu, sposobach na przetrwanie i geopolityce. W otoczeniu Marcina pojawią się kobiety - starsze, którym tradycyjnie pomaga i młodsze, które go intrygują, szantażują i próbują zawłaszczyć. Jak przystało na powieść z wątkiem kryminalnym nie obędzie się bez mrocznych zagadek i krew też się poleje. W kręgu powieściowych bohaterów pojawią się też osoby znane - w środowisku prawniczym, telewizyjnym i artystycznym. Ogólnie - dużo się tu dzieje i szkoda byłoby to przegapić.
Marcel pobladł, wyglądał jakby ktoś posypał mu twarz mąką. Chwycił mnie za rękę, tak jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi i było nam bardzo źle. Ja udawałem twardziela, a on od czasu do czasu, jak nie było innych chłopaków, chlipał do poduszki. Wtedy podchodziłem do niego, a on łapał mnie za rękę i szeptał:
- Dobrze, że mamy siebie.
Kiedy zabijałem Wacława, przeszła mi przez głowę myśl, że robię to też dla niego, tego chłopaka, który we mnie wierzył, ufał mi i trzymał się jakoś, bo wiedział, że ma mnie. Jakbym miał znów kogoś zabić, żeby mu pomóc, nie zastanawiałbym się ani sekundy

Tagi: morderca morderstwo morderstwo doskonałe rak rak urlop w kraju Podlasie Sopot Prześladowczyni

Kup książkę Kara dosięgnie każdego

Opinie o książce - Kara dosięgnie każdego

Avatar użytkownika - Kana
Kana
Przeczytane:2023-01-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Druga z tej serii ,,Marcinek", którą przeczytałam z taką samą wielką przyjemnością, jak pierwszą część. Ta sama seria a jednocześnie powieść tak bardzo inna od pierwszej. Tę opisałabym jako dalsze losy dobrego człowieka z wątkami kryminalnymi w tle. Niesamowite wręcz wrażenie zmiany głównego bohatera, który nabrał wyraźniejszego charakteru i jednocześnie dojrzałości, co uczyniło go jeszcze ciekawszą postacią. Autorka jak zwykle porusza trudne tematy społeczne zręcznie wpisując je w wątki innych bohaterów, przedstawia aktualne ciekawostki geopolityczne, a także motywuje do dbałości o zdrowie i kondycję - tym razem także dobitnie ukazując skutki braku tej dbałości. Pomimo ciężkich tematów jest spora dawka inteligentnego humoru oraz ciekawostek w postaci opisów osób funkcjonujących w realu. Polecam serię, a sama nie mogę doczekać się kolejnej części, która - sądząc po zakończeniu - na pewno pojawi się.

Avatar użytkownika - Ziomiksiazka
Ziomiksiazka
Przeczytane:2023-01-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Kiedyś nadejdzie ten dzień
Monika Koszewska0
Okładka ksiązki - Kiedyś nadejdzie ten dzień

Szczęście sprzyja tym, którzy naprawdę w nie wierzą. 29-letnia Maria jest szefową działu marketingu w dużej firmie kosmetycznej. Jej optymizm i kreatywność...

Nadszedł ten dzień
Monika Koszewska0
Okładka ksiązki - Nadszedł ten dzień

Szczęście bywa kapryśne... Co zrobisz, by zatrzymać je na dłużej? Maria, energiczna trzydziestolatka pracująca w dużej firmie kosmetycznej Eliksir, ani...

Tamten utracony świat
Alina Staneczek