Kardynał Wyszyński. Biografia

Urząd Prymasa sprawował w najtrudniejszym dla Polski czasie – czasie represji, walki z religią i Kościołem. Mimo to nauczył Polaków mądrej wiary a Kościół pokazał jako dom prawdziwej wolności. Troszczył się o każdego człowieka, chociaż na niego ciągle zastawiano pułapki. Jego życie i działalność to wielka manifestacja siły ludzkiego ducha i niezachwianej wiary. Był autorytetem wielu Polaków, mężem stanu, politykiem, Prymasem niezłomnym. Ale przede wszystkim był Wyszyński człowiekiem, który całe swoje życie oddał Bogu i Kościołowi.

Nowe, poszerzone wydanie znakomitej książki Ewy Czaczkowskiej "Kardynał Wyszyński. Biografia", to portret kapłana, który dzięki swej niezłomnej postawie ocalił Kościół w Polsce. Autorka sięga do licznych niepublikowanych wcześniej dokumentów, do niemal całej zachowanej dokumentacji z lat uwięzienia prymasa. Analizuje donosy, które składano na niego w czasie uwięzienia. Pozwala zrozumieć jego relacje z komunistyczną władzą i opozycją demokratyczną. Pokazuje także nieznaną dotąd działalność Wyszyńskiego w czasie Soboru Watykańskiego II. Przede wszystkim jednak opisuje prawdziwego człowieka – pełnego niepokoju i wątpliwości, zatroskanego losami bliskich mu ludzi. Ta książka to niezwykła opowieść o jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku.

Informacje dodatkowe o Kardynał Wyszyński. Biografia:

Kardynał Wyszyński. Biografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Ewa Czaczkowska wnikliwie i rzetelnie przedstawia i analizuje posługę prymasowską kard. Wyszyńskiego. W tej pasjonującej biografii znajdziemy informacje o uwięzieniu prymasa, jego spotkaniach i rozmowach z pierwszymi sekretarzami, przedstawicielami partii, opozycjonistami, a także z innymi hierarchami kościelnymi w ramach spotkań episkopatu czy kontaktów z watykańską dyplomacją. W każdym z wymienionych kontaktów prymas spotykał się z częstym niezrozumieniem (sfera kościelna) oraz mniej lub bardziej napiętymi stosunkami (kontakty z politykami). „Kardynał Wyszyński. Biografia” to powstały w oparciu o liczne dokumenty (wspomnienia, kazania, donosy, dekrety etc.) życiorys prymasa, który pozwala zrozumieć historię Polski i Kościoła w II poł. XX wieku.
Siostra Faustyna. Biografia świętej
Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Siostra Faustyna. Biografia świętej

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego...

Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia

Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez Siostrę Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II. Choć trudno w to uwierzyć...