Kasia i jej kot, tom 2

Drugi album zbiorczy serii humorystycznej o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów!

Kasia, jej tata i ich niesforny kot przeprowadzają się do nowego domu. Sushiemu najbardziej podoba się duży ogród, gdzie może szaleć, choć niezbyt przypada mu do gustu basen z bardzo mokrą wodą. Niedługo potem życie spokojnej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy tata zakochuje się w pewnej pani. Najpierw coraz częściej wychodzi wieczorami, później zabiera całą gromadkę na romantyczną wycieczkę do pięknej Wenecji, a w końcu oznajmia, że on i jego wybranka zamierzają razem zamieszkać. Szykuje się druga przeprowadzka... Czy Sushi dobrze ją zniesie? Na pewno, o ile spodoba mu się ogród w kolejnym domu!

Scenariusz cyklu tworzą doświadczeni autorzy: znany w Polsce z serii Sisters Christophe Cazenove oraz Hervé Richez, a rysunki są dziełem debiutantki Yrgane Ramon, która zdobyła we Francji uznanie właśnie opowieścią o Kasi i jej kocie.

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: 4-6.

Seria Kasia i jej kot należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Studio Tańca, Lou!, Ernest i Rebeka oraz Ptyś i Bill. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

Informacje dodatkowe o Kasia i jej kot, tom 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

KASIA, KOT I KOBIETA

Może „Kasia i jej kot” nie jest serią na miarę „Garfielda” – w końcu ideał może być tylko jeden – ale to i tak kawał dobrego komiksu humorystycznego o kocie. Nie muszę więc chyba dodawać, że jeśli cenicie europejskie dzieła tego typu, jest to rzecz dla Was i powinniście ją poznać? Właśnie. Podobnie sprawa ma się z właścicielami kotów, którzy odnajdą tu niejeden epizod ze swojej codzienności, więc po prostu dajcie tej serii szansę i przekonajcie się, co może Wam zaoferować.

Główną bohaterką serii jest Kasia, choć pewnie jej kot powiedziałby, że wcale nie ona. Dziewczynka mieszkała sama wraz z tatą, wiodła typowe życie dziecka, aż w codzienności obojga pojawił się on – kot o imieniu Sushi. Adoptowany przez oboje, zadomowił się i zaczął pokazywać, na co go stać. A stać na wiele, bo to niepokorna, psotna i nieco szalona bestyjka.
Co czeka na bohaterów w tym tomie? Dla Sushiego prawdziwą atrakcją staje się przydomowy ogródek. A właściwie duży ogród, w którym może hasać do woli. Pytanie jednak jak długo taki stan rzeczy się utrzyma, pojawia się nagle, kiedy tata Kasi poznaje kobietę, w której się zakochuje. Coraz częstsze wyjścia i spędzanie czasu z wybranką serca to jednak dopiero zapowiedź prawdziwych zmian. Jak rodzina przetrwa podróż do Wenecji? I jak poradzi sobie – w szczególności Sushi – kiedy wszyscy staną oko w oko z perspektywą przeprowadzki?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/08/kasia-i-jej-kot-tom-2-christophe.html

Rick i Morty, tom 7
Okładka ksiązki - Rick i Morty, tom 7

umorystyczny komiks science fiction oparty na amerykańskim animowanym serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem, który w pierwotnym zamyśle miał być...

Młodzi przyrodnicy. Kwiaty
Okładka ksiązki - Młodzi przyrodnicy. Kwiaty

Seria przyrodnicza poruszająca różnorodne tematy dotyczące świata przyrody. Ładne książeczki do pierwszego samodzielnego czytania. Dla wszystkich małych...