Kasiarze doliniarze i zwykłe rzezimieszki. Przestępczy półświatek II RP

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-662-2965-5
Liczba stron: 272

Ocena: 6 (1 głosów)

Czym zajmowali się klawiszowcy, doliniarze, lipkarze? Kto był najsłynniejszym kasiarzem II RP? Czy Tata Tasiemka to polski Al Capone? Kto stał za kradzieżą klejnotów w krakowskim hotelu Grand?
Lata 20., lata 30. fascynują nas nie od dziś. To nie tylko blichtr kabaretów, high-life kawiarni Ziemiańska czy gwiazdy pokroju Bodo lub Ordonki. Nieodłącznie towarzyszyły im też postaci i obrazy z mrocznego, choć równie fascynującego półświatka II RP. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej najnowszej książce opisuje ciemniejsze oblicze międzywojnia. Kreśli barwny obraz oszustów, przemytników i złodziei. Ciekawie i z humorem przedstawia ich poczynania, ukazując je na tle społecznych problemów owych czasów, przypomina głośne niegdyś sprawy, które poruszały opinię publiczną.

Tagi: historyczne

Kup książkę Kasiarze doliniarze i zwykłe rzezimieszki. Przestępczy półświatek II RP

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Kasiarze doliniarze i zwykłe rzezimieszki. Przestępczy półświatek II RP

Świetna książka, zresztą jak książki tej autorki, które czytałam. Tym razem autorka przenosi nas w czasy II RP, ale nie gościmy na salonach a odkrywane są nam ciemne sprawki przestępców. O wielu ciekawych historiach, które są pokazane w książce jeszcze nie słyszałam. Książka pokazuje świat nie tylko ten jasny tamtych czasów, ale jego ciemną stronę. Powiem tylko tyle- Polacy mieli pomysły.

Link do opinii
Inne książki autora
Kobiety ze słynnych obrazów
Iwona Kienzler; 0
Okładka ksiązki - Kobiety ze słynnych obrazów

Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń? Kolejna książka z bestsellerowej serii...

Wojenne losy przedwojennych gwiazd
Iwona Kienzler; 0
Okładka ksiązki - Wojenne losy przedwojennych gwiazd

Życiem przedwojennych gwiazd kina, teatru i artystów kabaretowych nie pasjonowały się wyłącznie nastoletnie panienki. Wiele osób śledziło...

Zobacz wszystkie książki tego autora