Kastor. Pies ze schroniska

Kastor to pełny ufności i ciepła pies, który nieszczęśliwym zrządzeniem losu trafia do schroniska. Ale na szczęście nie jest to typowy bidul dla niechcianych czworonogów, a miejsce, gdzie ma realną szansę znaleźć nowy dom. Powoli odnajduje swoje tam miejsce, choć nie jest mu łatwo - inne psy patrzą na nowego spode łba, szczególnie takie, którym jego obecność zagraża pozycji w stadzie.

Informacje dodatkowe o Kastor. Pies ze schroniska:

Kastor. Pies ze schroniska - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-06-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Schronisko dla zwierząt to miejsce, które każdy z nas powinien wybierać na pierwszym miejscu, jeżeli pojawi się myśl o zwierzaku w domu. Ile lżej byłoby jak każdy z nas pomógł i wpłacił, chociaż 1 zł na konto takiego schroniska. Schronisko to miejsce, które zmiękczy chyba największego twardziela, a to za sprawą tych wszystkich zwierząt, jakie trafiają tam tylko dlatego, że dorosła osoba myśli, że zwierzak to taka zabawka, która można wymienić na lepszy model. Byłam, jestem i zawsze będę zwolennikiem adopcji psa, kota ze schroniska, niż kupować. Moja Helenka uwielbia wszystko, co małe i milusie, ale jest jeden minus, ponieważ nie znosi hałasu, dźwięków tym bardziej w nocy, i to jest atut, że jeszcze nie chce mieć kota czy psa. Jeżeli kiedyś przyjdzie jednak taka myśl niech przez 1 rok pomoże w schronisku jako wolontariusz, a potem niech przemyśli jeszcze raz czy aby na pewno chce?! To jest odpowiedzialność równie ważna jak za innego człowieka i nie wolno wyrzucać, bo np. już się komuś nie chce rano wstawać i wyjść na deszcz z naszym pupilem.

Przed wami historia, która pochodzi z życia autorki, i to jest dodatkowy plus, który mówi, że ta książka powinna być w każdym domu przy każdym dziecku. Pokaże i uzmysłowi kilka kwestii związanych z miejscem, jakim jest schronisko (oczywiście nie każde), ale i uczuli, że pies/kot to też stworzenia, które mają serce i czują. Kastor to historia, która opowiadana jest z perspektywy czworonoga. Sami popatrzcie na te oczy z okładki?! Książka przedstawiona jest z perspektywy Kastora, który jest psem i trafia do schroniska, ale jaki był powód? Jakim miejscem jest to, do którego trafił? Znajdzie swojego opiekuna? Kogo pozna? Czy zaaklimatyzuje się tam? To zostawiam do waszego poznania. Dowiecie się, dlaczego nasz bohater nie macha ogonem i co spotkało go w schronisku w miejscu, w którym liczba złamanych serc jest bardzo duża.

Gratuluję autorce tak cudownej książki dla dzieci i młodzieży która ma w sobie mnóstwo miłości, empatii i wiary w ludzkość. Jest kilku bohaterów, które skradły nasze serca i jest nim m.in., Bobik, ale nie napiszemy, dlaczego, bo zabiorę wam mnóstwa emocji. Polecam książkę każdemu dziecku, ale i rodzicom którzy zastanawiają się nad kupnem pupila. Kochani adoptujcie nie kupujcie. Takiej miłości nie dostanie się nigdzie indziej. Adoptowany pupil będzie wam po stokroć wdzięczny za to, że postanowiliście przygarnąć takiego pieszczocha. Za swój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nowa Baśń, a autorce cudowną historię. Mam nadzieję, że Kastora spotkamy jeszcze w innych historiach.

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-10-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Kastor. Pies ze schroniska" to historia oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń. Autorka stworzyła wzruszająca opowieść na bazie własnych doświadczeń związanych z adopcją psa.

Książka pisana jest z perspektywy rocznego czworonoga, który na skutek nieszczęśliwego zrządzenia losu trafił do schroniska. Personifikacja uczuć zwierząt przebywających w azylu sprawia, że historia staje się bardziej empatyczna, zrozumiała i bliższa czytelnikowi.

Życie Kastora nie było usiane różami. Z rąk ludzi doznał jedynie cierpienia. Odnalezienie w nowej rzeczywistości, z zupełnie nowymi zasadami oraz nie do końca zrozumiałą hierarchia również nie należało do najłatwiejszych. Przekrój psich charakterów i walka o uwagę człowieka wcale nie ułatwiały sprawy.

Dzięki staraniom opiekunów, małymi kroczkami udało się przepracować negatywne doświadczenia i powoli odzyskać zaufanie oraz wiarę w dobre intencje człowieka. Droga Kastora do szczęścia to chwytająca za serce walka z lękami oraz przykrymi wspomnieniami, które odcisnęły na losie zwierzaka bolesne piętno.

Możemy domyślać się co czują  porzucone czworonogi. Wystarczy chociaż raz odwiedzić schronisko, by w psich oczach zauważyć smutek i tęsknotę za poczuciem bezpieczeństwa, miłości oraz własnym człowiekiem.

Książka uwrażliwia na los bezdomnych i skrzywdzonych czworonogów oraz zachęca do adopcji zwierzaka. Pies z bolesną przeszłością z pewnością odwdzięczy się swojemu właścicielowi wiernością, bezkrytycznym oddaniem oraz dozgonną miłością i przywiązaniem.

W Prastarym Lesie
Alicja Kalinowska0
Okładka ksiązki - W Prastarym Lesie

WIELKA WYPRAWA W POSZUKIWANIU DUCHA LASU Letni dzień w Prastarym Lesie zakłóca nagle wielki huk. Stalowe zęby maszyn wyrywają wiekowe korzenie...