Kawa o zapachu lawendy

Czy miłość wystarczy, aby uwierzyć w siebie?

Konstanty, trzydziestoletni właściciel szkoły językowej i nauczyciel języka niemieckiego, czuje się samotny i sfrustrowany. Powracająca nerwica sprawia, że codzienność staje się coraz trudniejsza do zniesienia, a nietrwałe związki z przypadkowymi kobietami tylko potęgują wrażenie bezcelowości życia. Mimo że Konstanty ma świetny pomysł na powieść i w głębi ducha bardzo chciałby zadebiutować jako pisarz, jego brak wiary w siebie nie pozwala mu realizować marzeń.

Wszystko się zmienia, kiedy poznaje Anię, która z pasją prowadzi swoją kawiarnię. Dziewczyna staje się dla Kostka inspiracją i życiową przewodniczką, której tak bardzo potrzebuje. I kiedy już wydaje się, że nic nie może zakłócić jego szczęścia, nagle docierają do niego wieści ponownie pogrążające go w rozpaczy…

Konstanty zapłacił przemiłej pani z budki za ciemne pieczywo, odwrócił się i nagle oniemiał. Przy straganie naprzeciwko stała ona. Wyglądała cudownie w swojej zwiewnej, letniej sukience, z wiklinowym koszykiem na zakupy przewieszonym przez rękę.

Paulina Kowalczyk - Obserwatorka świata, podróżniczka, wrażliwa na piękno przyrody autorka rymowanych bajek dla dzieci. „Kawa o zapachu lawendy” jest jej pierwszą powieścią powstałą jako studium bohatera, którego życie zdominowały problemy z dzieciństwa.

Informacje dodatkowe o Kawa o zapachu lawendy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-06-05
ISBN: 978-83-8147-874-8

Tagi: literatura kobieca kobieca

Kup książkę Kawa o zapachu lawendy

„Babka jest naprawdę lekka i fajna do kawy”

Kawa o zapachu lawendy - opinie o książce

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Główny bohater Kostek to młody i niezależny mężczyzna. Prowadzi dobrze działającą szkołę językowa. Jego cichym marzeniem jest napisać swoją książkę, jednak brakuje mu na to odwagi.
Mężczyzna ma za sobą trudne dzieciństwo. Jako dziecko stracił matkę i był wychowywany przez ojca.
Kostek nie chce nawiązywać trwałych relacji z kobietami.
Jednak pewnego dnia na jego drodze staje Ania.
Jaki wpływ będzie miała kobieta na życie Kostka?
Czy połączy ich coś więcej?
Czy mężczyzna zdobędzie się na to, by spełnić swoje marzenie i wyda książkę?

Książka jest krótka, czyta się ją szybko i przyjemnie. Z chęcią przeczytam następne książki autorki.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-05-02,

"Kawa o zapachu lawendy" Pauliny Kowalczyk.
Jest to dosyć króciutka historia, bo ma 170 stron i jest do pochłonięcia w jeden wieczór:)

Myślę, że jeżeli ktoś z Was jeszcze nie czytał to musi koniecznie to nadrobić, bo Paulina napisała piękną historię, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron.

Konstanty był trzydziestoletnim właścicielem szkoły językowej oraz nauczycielem języka niemieckiego. Ktoś mógłby pomyśleć, że super sobie facet ułożył życie... Ale jednak w przypadku Kostka tak chyba nie było... na codzień czuł się osamotniony. W związkach mu się nie układało. Kiedy w jego łóżku ląduje panienka na przysłowiową "jedną noc" nie spodziewa się, że popsuje to jego plany na przyszłość... A przecież to miała być tylko jednorazowa przygoda...

Kostek ma również marzenie-napisać książkę... czy je spełni? Jak myślicie?

Jakby tego wszystkiego było mało mężczyzna ma kiepskie relacje że swoim ojcem, a jego mama zmarła gdy był małym chłopcem.

Szansa na zmianę życia pojawia się, kiedy poznaje Anię, która jest baristką i prowadzi z pasją swoją kawiarnię:)
Jak zielone oczy nie pozwalają Kostkowi o sobie zapomnieć... dziewczyna staje się dla niego inspiracją...

Jak potoczą się losy Kostka?
Zachęcam, by przeczytać!

Autorka posługuje się pięknym językiem przez co strony pochłaniałam jedną za drugą:) Spędziłam z tą książką naprawdę wyjątkowe chwile❤ dziękuję Ci Paulinko za tą historię❤ i czekam na więcej!

Książka a raczej książeczka (mała ilość stron, mniejszy format) zdecydowanie na jeden wieczór.
Mnie ta książka nie przekonała, bardzo dużo się w niej działo, praktycznie co kilka kartek rozwijał się nowy wątek nie do końca skończony.
Nie umiałam wczuć się w bohaterów, a najbardziej podobał mi się wątek przyjaźni Bartka z Kostkiem.

Z początku myślałam że będzie to typowe love story ot pozna ją w kawiarni zakochają się i będą ze są sobą.
Jednak los sprawił że ich życie może potoczyć się inaczej.
No i "Marlenka" troszkę drażniło mnie ciągle zdrabnianie imienia dorosłej kobiety.

Czy Kostek będzie z Anią? Czy pogodzi się z ojcem?
Co z dzieckiem Marleny?
Jakie pasję ma Kostek?
Tego dowiecie się z książki.

"Kawa o zapachu lawendy" to rzeczywiście książka do kawy.

Nie przesłodzona historia o ludzkich relacjach. Tak bym określiła tą książkę.

Biblia w malarstwie polskim
Paulina Kowalczyk0
Okładka ksiązki - Biblia w malarstwie polskim

Album ,,Biblia w malarstwie polskim" prezentuje część zasobu dzieł sztuki malarskiej zachowanych na ziemiach we współczesnych granicach Polski:...