Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B

Uroczy dowcip i duchowa głębia, anegdoty i profesjonalny komentarz teologiczny, a przy tym urozmaicona forma przekazu, np. quiz, list czy baśń, wyróżniają kazania Wolfganga Raiblego. Dlatego mogą być one pasjonującą lekturą dla każdego czytelnika zainteresowanego słowem Bożym i jego oddźwiękiem we współczesnych realiach. Niemniej to przede wszystkim do duszpasterzy jest skierowana owa inspirująca propozycja. Znajdziemy tu bowiem prawdziwą skarbnicę pomysłów przydatnych podczas przygotowywania kazań na niedziele i święta w roku liturgicznym B. Autor celnie i z poczuciem humoru łączy obrazy z naszej codzienności z ewangelicznym wyznaniem wiary, zwracając uwagę na to, co istotne i zachęcając do refleksji. Świeżość spojrzenia, niekonwencjonalne ujęcie, a czasami prowokacja sprawiają, że nikt nie pozostanie obojętny wobec głoszonej katechezy.

Wolfgang Raible, doktor teologii, proboszcz i muzyk kościelny, od 2005 r. duszpasterz chorych w Stuttgarcie. Współpracuje z czasopismami katolickimi, autor książek z dziedziny homiletyki.

Odbiorcy:
- duszpasterze poszukujący inspirujących i śmiałych pomysłów przy opracowywaniu kazań
- wszyscy zainteresowani pogłębionym i trafnym komentarzem do słowa Bożego.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- to doskonała pomoc dla księży, opracowana przez kapłana z długoletnim doświadczeniem w pracy duszpasterskiej
- zawiera przydatne propozycje kazań na niedziele i święta w roku liturgicznym B, które w całości bądź we fragmentach mogą być wykorzystane w praktyce homiletycznej
- zrozumiałe i łatwe w odbiorze dzięki językowi pełnemu ekspresji i humoru.

Informacje dodatkowe o Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-10-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-995-9

Kup książkę Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B

Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B - opinie o książce

Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny – smaczna i zdrowa
Wolfgang Raible0
Okładka ksiązki - Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny –  smaczna i zdrowa

Prezentowana przez nas książka wprowadza całą rodzinę – w przypadku dzieci już od najwcześniejszego dzieciństwa – w najatrakcyjniejszą i najzdrowszą...