Kazik Pegazik

CZY TO PTAK?

CZY TO SAMOLOT?

NIE, TO PEGAZIK KAZIK!

Pewnego dnia Kazik wypadł z gniazda i trafił wprost na balkon Maksa. Tak zaczęła się przyjaźń nie z tej ziemi między niewysokim chłopcem a pegazem przy kości. Miasto tonie pod wodą, a ulice opanowują złośliwe małpy morskie — trzeba będzie sprytu, odwagi i mnóstwa herbatników, by uratować sytuację. Na szczęście Maks ma zawsze głowę na karku, a Kazik potrafi latać i przy regularnej dostawie łakoci — nic nie powstrzyma tego bohaterskiego duetu.

Kazik Pegazik to książka nie tylko dla miłośników przygód i koni, zwłaszcza tych latających, ale przede wszystkim dla każdego, komu nie są straszne ataki śmiechu i końska dawka humoru.

Informacje dodatkowe o Kazik Pegazik:

Ilustracje:Sarah McIntyre

Kup książkę Kazik Pegazik

Kazik Pegazik - opinie o książce

NIETYPOWI PRZYJACIELE

„Kazik pegazik” to kolejna warta uwagi książka dla dzieci, która wyszła spod skrzydeł wydawnictwa Akapit Press. Philip Reeve i Sarah McIntyre stworzyli wspólnie niezwykłą opowieść o przyjaźni, a na język polski przełożyła ją Iwona Libucha.

Kazik to gruby kucyk o niewielkich skrzydełkach. Pękaty jegomość uwielbia swoje gniazdo na szczycie drzewa, trawę, ale nade wszystko ceni sobie herbatniki z budyniem. Pewnego dnia bardzo silna burza sprawia, że wypada z gniazda i trafia do miasta. Ląduje na balkonie pewnego chłopca. Maks to niewysoki chłopiec mieszkający w bardzo wysokim budynku. Jego tata jest budowniczym, mama fryzjerką, a starszą siostrę fascynują mroczne istoty. Chłopiec marzy o tym by mieć czworonożnego przyjaciela. Nie wie, że jego marzenie spełni się w zupełnie nieoczekiwany sposób. Gruby kucyk Kazik i nieśmiały Maks staną przed nie lada wyzwaniem – zmierzą się z wielką powodzią i hordami złośliwych morskich małp. Czy wyjdą z tego spotkaia obronną ręką i... kopytem?

Niezwykłe spotkanie Kazika i Maksa stanie się przyczynkiem do niesamowitej przygody. Nowi znajomi staną przed zupełnie nieznanymi im dotąd wyzwaniami i dzięki wspólnemu działaniu pomogą różnym mieszkańcom miasta. Sympatia, którą poczują do siebie od pierwszych chwil przerodzi się w piękną przyjaźń, a ich nietuzinowe perypetie przyprawić mogą o salwy śmiechu. Iluż ciekawych bohaterów tu spotkamy : syreny, zwariowanych sąsiadów surwiwalowców, przebiegłe i niezbyt sympatyczne małpy. Prawdziwa plejada niecodziennych postaci, które sprawią, że z przyjemnością zanurzymy się w ich świat.

„Kazik pegazik” przyciąga wzrok już okładką. Pulchny pegaz nie pozostawi nikogo obojętnym. Sympatyczny i rezolutny konik to postać, którą pokochamy od pierwszych chwil i to bez róznicy w jakim jesteśmy wieku. Dwaj kumple z dwóch róznych krain stworzą niecodzienny tandem, który podbije nasze serca. Książka jest pięknie wydana, ilustracje na kazdej stronie, kolorowy druk, krótkie rozdziały – wszystko to sprawia, że tę książkę po prostu się pochłania. Ja od samego początku oczarowana byłam tą historią. Bardzo przyjemie mi się ją czytało i było także wiele momentów do których wracałam. Bardzo ciepła, mądra i zabawna opowieść o przyjaźni, trosce i odpowiedzialności. Zakończenie sprawić może że lezka zakręci się w oku. Rewelacyjne są rysunki Sarah McIntyre ! Wszyscy bohaterowie są charakterystyczni, ciekawi i bardzo odziałowują na wyobraźnię. Przy tej lekturze bawiłam się tak dobrze jak bawić może się tylko dziecko. I choć wiek dziecięcy dawno mam już za sobą, niezwykle docieniam książki, które są tak czarujące jak ta i dzięki czytaniu ich mogę wsiąść w mój własny fantastyczy wehikuł czasu. „Kazik pegazik” będzie dobrą bajką dla dzieci od szóstego roku życia. Warto, by rodzice zechcieli czytać tę książkę wraz ze swoimi pociechami. Gwarantuję, że zatoniecie w tej historii i to dosłownie.

Barwność języka, ilustracji i prawdziwa eksplozja humoru to głowne cechy , które stanowią gwarancję dobrej zabawy. Dodatkowo jest to bardzo poruszająca opowieść o przyjaźni, o potrzebie bycia akceptowanym oraz uczy odpowiedzialności w stosunku do zwierząt. Przyjaźń nie zna granic. Ani geograficznych, ani gatunkowych. Są takie historie, które wydarzyć się mogą jedynie w bajkach, ale siła ich przekazu rzutuje na nasze realne życie. Taką właśnie historią jest przepiękna przyjaźń niepozornego chłopczyka i pękatego kuca. Napisana lekko i ze swadą, pełna niewymuszonego humoru i opowiadająca o wszystkim tym, co ważne. Polecam ją szczególnie najmłodszym, ponieważ to takie właśnie powieści niosą największą radość i wartość edukacyjną. W przyjemny i zabawny sposób pokazują to, co jest wartościowe i istotne.

Jesli lubicie książki z masą zwariowanych bohaterów, rzetelnie opracowane, okraszone dobrym humorem, kolorowe, empatyczne to „Kazik pegazik” będzie dla Was idealną lekturą. Taką, która pozwala całkowicie oderwać się od szarości dnia i nastraja pozytywnie. Warto spędzić w jej towarzystwie kilka miłych chwil. I pozwolić zarówno sobie jak i dziecku całkowicie przenieść się w pełen magii świat. Piękna książka, wartościowa i wydana na najwyższym poziomie.

Kazik Pegazik jak sama okładka na to wskazuję to zabawna historia o chłopczyku i jego przyjacielu ciut za grubym pegazie. Pewnego dnia podczas ogromnej burzy wiatr poniósł Kazika Pegazika na balkon mieszkania Maksa, a ponieważ woda zalała całe miasto nikt nie słuchał chłopca gdy ten mówił wszystkim że w pokoju na pegaza. Maks od dawna marzył o piesku więc szybko zaprzyjaźnił się z Kazikiem i dał mu wszystkie herbatniki z budynkiem jakie znalazł w domu, a gdy ich zabrakło na jego grzbiecie pofrunął do sklepu na zakupy. Kiedy z tych zakupów wrócił wszyscy nie mogli uwierzyć własnym oczom że Maks frunie na Kaziku Pegaziku, ale nie było czasu na wyjaśnienia ponieważ przyjaciele mieli misję. Dzięki temu że Kazik umiał latać uratował dyrektora szkoły a nawet Panią burmistrz która pozwoliła pegazowi zamieszkać na dachu bloku. Niestety pewnego dnia Maks zauważył że Kazik jest markotny i wtedy przyszła prawdziwa próba przyjaźni, chłopczyk musiał pozwolić odejść swojemu latającemu przyjacielowi.
Książka pięknie pokazuje nam czym jest przyjaźń, Maks wyruszył na poszukiwanie herbatników dla Kazika Pegazika bo wiedział że tylko one mu smakują, nie bał się latania oraz tych wszystkich stworów które pływały w wodzie, a za to Kazik pomógł Maksowi ratować inne osoby chociaż był bardzo zmęczony i ledwo już leciał. Przyjaźń która połączyła chłopca i pegaza była bardzo silna, razem spędzali dużo czasu, niestety przyszedł ten dzień kiedy musieli się rozstać, ciężko było zrozumieć Maksowi dlaczego Kazik chce odejść ale musiał pogodzić się z jego decyzją bo wiedział że nawet jak go zmusi do zostania nikt nie będzie szczęśliwy.
Prawdziwa przyjaźń to poświęcanie sobie na wzajem, wspieranie się i przebywanie że sobą ale trzeba zawsze znać umiar i nikogo do niczego nie zmuszać, jeżeli przyjaźń jest prawdziwa, przetrwa nawet na odległość.

Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia
Philip Reeve0
Okładka ksiązki - Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia

Odkryjcie otchłań oceanu i wyobraźni w nowej książce Philipa Reeve'a, autora bestsellerowych Zabójczych maszyn. Mieszkańcy Burzomorza żyli w ciągłym...

Zabójcze maszyny
Philip Reeve0
Okładka ksiązki - Zabójcze maszyny

Wkrótce wielki film twórców Władcy Pierścieni i Hobbita! Peter Jackson przenosi na ekran czterotomowy cykl Philipa Reeve’a...