Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Tymczasem pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby mu pomóc w świątecznych przygotowaniach. Jego niezdarność doprowadza prawie do świątecznej katastrofy... Czy wszystko skończy się dobrze i kto właściwie przyniesie dzieciom prezenty? Przekonajcie się sami!

Informacje dodatkowe o Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-12-01
Tytuł oryginału: The Night Before The Night Before Christmas
Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

Tagi: bajka Święta boże narodzenie baśń przygoda

Kup książkę Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj? - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytajezewska-bargiel
judytajezewska-bargiel
Przeczytane:2023-01-29,

Czy wszystkie historię o Mikołaju muszą być owiane tajemnicą i magią?
A może wystarczy tylko genialny warsztat literacki aby zaciekawić czy rozśmieszyć malucha?🤔

Jestem zdecydowaną entuzjastką różnorodności w świecie książek.
Nic tak nie wzbogaca naszego świata jak mnogość historii i barwność twórczości ilustratorów.❤️

Dlatego dziś pokaże Wam świetną książkę, wzbogaconą humorem i nietuzinkowymi bohaterami- "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" autorstwa Richarda Starry'ego, wydanej nakładem wydawnictwa które wiedzie prym wśród tego typu nie standardowych publikacji @wydawnictwobabaryba.

Niezwykle komicznym bohaterem tej książki dla dzieci jest Pan Niezdarek, którego nazwisko idealnie pasuje do jego nietypowych przygód.
Jest niezwykle chętną do pomocy świnką, przy każdej okazji niestety przyprawia pomagających o... zwykle większe kłopoty.

I tym razem, chcąc mieć swój wkład w wyjątkowy czas świąteczny zdecydował o swojej wyprawie na północ, aby pomóc Misiokołajowi w ogromnym przedsięwzięciu jakim jest przygotowanie prezentów.
Z pomocą jednego z moeszkancow miasteczka prowadzacego warsztat przeobraził swój ogórkowóz w ogórkonartowóz i prędko ruszył w nieznane.

Co mogło pójść nie tak?🤭
Jego maszyna w której pokładał tyle nadziei niestety nie podołała wszystkim zaspom, jednak mimo niedogodności dotarl do niesamowitego miejsca.

Jedno zdarzenie z jego udziałem spowodowało falę chaosu i pośpiechu. Gdyby nie wywrotka i chaotyczne zerwanie kartki z pobliskiego kalendarza Misiokołaj nie pędził by w popłochu by dowieźć prezenty na czas- przed czasem!

Co jeszcze się wydarzyło?
Czy Pan Niezdarek jednak pomoże w świątecznych przygotowaniach prezentowych?
Czy będą święta?😱

Ta książka to prawdziwa historia pechowca, który z zapałem dąży do odmiany swojego losu. Zmierza wciąż do przodu i nie traci werwy do bycia wspierającym i potrzebnym.🌟
Ta historia niesie nie tylko urok i ważne przesłanie, ale także daje cudownie spędzony czas odmieniając nieco tradycyjną świąteczną sielankę. 🤗

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2022-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta... - aż chciałoby się zanucić pod nosem ten popularny muzyczny motyw, gdy oto z każdym dniem czujemy coraz bardziej klimat, aurę i magię Świąt Bożego Narodzenia. I by jeszcze podkręcić nieco ten stan - zwłaszcza z myślą o naszych dzieciach, polecam waszej uwadze recenzję wspaniałej książki dla najmłodszych o wiele mówiącym tytule ,,Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Babaryba.

Oto w pewnym małym miasteczku zamieszkiwanym przez sympatyczne zwierzątka, trwają ostatnie przygotowania przed mającą nadejść lada dzień Wigilią. Wśród chętnych do pomocy wiedzie prym niezwykle pechowy Pan Niezdarek, który ilekroć czegoś się dotknie, to zawsze kończy się to mniejszą lub większą katastrofą. Wobec faktu, iż nikt nie chce pomocy Niezdarka, ten udaje się na daleką północ, by spotkać tam Świętego Misiokołaja i pomóc mu w szykowaniu prezentów dla dzieci. I tak też się staje..., tylko że spotkanie to kończy się tym razem naprawdę wielką katastrofą, która może oznaczać brak prezentów dla dzieci. Niezdarek postanawia naprawić swój błąd...

Richard Scarry - popularny, ceniony i niestety nieżyjący już autor tej książki, oddał w nasze ręce przezabawną, niezwykle ciekawą i zarazem przesyconą świątecznym klimatem, bajkę. Otóż mamy tu cudownie ukazany świat zwierząt, które żyją dokładnie tak jak my, ludzie. Mamy wielką i zaskakującą przygodę, która ze strony na stronę nabiera rozpędu. Wreszcie nie zabrakło ciepłego, familijnego humoru oraz pięknej lekcji życia o tym, że nawet jeśli nie wszystko nam wychodzi, to i tak najważniejsze są dobre chęci.

Fabułę tej opowieści wypełniają kolejne barwne losy Pana Niezdarka, którego najpierw poznajemy w jego pięknym miasteczku, następnie odkrywamy jego pechową naturę, jak i wreszcie towarzyszymy mu w wyprawie na północ. A dalej..., a dalej jest jeszcze ciekawiej, gdy spotyka on misiowego Mikołaja, wywołuje pewne nieporozumienie i stara się ze wszystkich sił uratować Święta. I jest to interesująca, niezwykle inteligentnie poprowadzona i ze wszech miar piękna historia, która oczaruje sobą każde dziecko.

Wszystko jest piękne w tej książce - począwszy od wspaniałych, poddanych antropomorfizacji i niezwykle sympatycznych zwierzęcych bohaterów, poprzez ich równie magiczny, ładny dla oka i jakże ciepły w swej zimowej postaci świat, a kończąc na klimacie, który w tak niezwykły sposób obrazuje sobą czas oczekiwania na Święta. I każdy z tych literackich elementów cechuje wielka jakość, dbałość o każdy detal i szczegół oraz talent autora.

Piękne są również ilustracje zawarte na stronach tej pozycji, które przyjmują postać bajkowych, malowniczych, pociągniętych bardzo płynną kreską i przede wszystkim zabawnych w swej postaci, rysunków. To również bogactwo kolorów, które oczarowują od pierwszych chwil lektury. Do tego dochodzi również efektowne wydanie tej książki, czyli duży format, twarda oprawa, przejrzysty układ treści i doskonałej jakości papier.

Każde dziecko będzie oczarowane tą książką, szczególnie w ten obecny, przedświąteczny czas. Z jednej strony będzie mogło cieszyć się ono znakomitą, bajkową i przezabawną historią o pechowym Panu Niezdarku, który koniec końców staje się bohaterem. Z drugiej zaś poczuje ono za sprawą tej wspólnej lektury z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem najprawdziwszą magię świąt Bożego Narodzenia, w których tak naprawdę nie są najważniejsze prezenty, ale radość z bycia z bliskimi i możliwość niesienia innym pomocy. To piękna, życiowa lekcja.

Słowem podsumowania - książka dla dzieci pt. ,,Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?", to pozycja znakomita pod każdym względem i mająca do zaoferowania sobą moc emocji, humoru oraz cenną lekcję życia, jak i również wydana w iście świątecznym stylu. Mówiąc kolokwialnie jest to absolutny ,,pewniak" w ujęciu trafionego prezentu dla dziecka, które będzie tą książeczką zachwycone - zapewniam. Ze swej strony oczywiście gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" to nasze drugie spotkanie ze znanym amerykańskim autorem i jednocześnie ilustratorem Richardem Scarry. Przyznam, że po przeczytaniu jego pierwszej książki poprzeczka była zawieszona dość wysoko, więc ogromnie cieszy mnie to, że również świąteczna pozycja nas nie zawiodła.

Bez wątpienia z książek tego autora aż zionie humorem. Uważam również, że możliwość samodzielnego zilustrowania własnych pomysłów jest tu ogromnym plusem.

Pan Niezdarek jak zapewne się domyślicie nie należy do grona tych osób (a właściwie świnek), którym wszystko idzie jak po maśle. Chociaż jego intencje są zawsze szczere, to niestety zawsze zdarzy się coś co zakończy się nową katastrofą.

Pan Niezdarek szczerze jednak chciałby pomagać, a skoro w jego rodzinnym mieście nikt tej pomocy nie chce to nasz bohater wyrusza w podróż na północ aby znaleźć kogoś, kto jego pomocy będzie potrzebował.

A wyrusza nie byle czym lecz najprawdziwszym ogórkowozem ?

Na północy nasz bohater spotyka Misiokołaja ?? lecz niestety tam również Pan Niezdarek wpakuje Misiokołaja w prawdziwą kabałę.