Kilka chwil miłości

Miłość. Przedziwne uczucie, którego nie sposób ująć w ramy, zamknąć w jednej definicji czy opisać w sposób uniwersalny. Za każdym razem inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Czasem gwałtowna, pełna namiętności i uniesień, innym razem subtelna, objawiająca się spokojnym biciem dwojga serc w tym samym rytmie, a zdarza się i taka, która zamiast szczęścia przynosi gorycz i cierpienie. Nie pyta o zgodę, często przychodzi nieproszona, zadomawiając się na dłużej, niekiedy na całe życie, lub pokazując, że może być też ulotna, trwać jedynie kilka chwil… Czternastu autorów, czternaście opowiadań o tym, jak różne mogą być oblicza miłości. Czternaście historii chwytających za serce, momentami wyciskających łzy z oczu, niekiedy zaś powodujących niekontrolowane wybuchy śmiechu. Bo miłość to także cała paleta innych uczuć, które pociąga za sobą. Czy kilka chwil miłości może odmienić czyjeś życie? Historia Adama i jego wakacyjnego zakochania stanowi odpowiedź na to pytanie. Czy można być za starym na miłość? Przykład babci Anieli, znanej czytelnikom z powieści Tu i teraz, dowiedzie, że zakochani czasu nie liczą. Czy zawsze strzała Amora musi dosięgnąć nas od razu? Małgorzata Manelska swoją opowieścią udowodni, że pierwsze wrażenie nie ma znaczenia, jeśli Kupidyn postanowił akurat na nas zapolować. Czy miłość dotyczy tylko ludzi? Anna Głowacz z pewnością przekona czytelników, że zwierzęta również potrafią kochać pięknie, bo bezinteresownie. Wiola i Mateusz z powieści Naucz się beze mnie żyć, Róża i Edward z Jak smakuje szczęście? – niektórych bohaterów już znacie, inni dopiero wkroczą do waszego świata i rozgoszczą się w nim, serwując wam porządną dawkę rozmaitych emocji. Daj się skusić na kilka chwil miłości i stwórz jej własną definicję, najpiękniejszą, bo twoją…

Na końcu tej antologii znajdziesz miejsce na napisanie swojej historii miłosnej – wymarzonej lub prawdziwej. Tak zapisaną książkę możesz podarować ukochanej lub ukochanemu albo zachować jako cenną pamiątkę na lata.

AUTORZY: Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk, Ana Rose, Aneta Grabowska, Samanta Louis, Paulina Wiśniewska, Justyna Dziura, Małgorzata Manelska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Kasprzyk, Dominika Smoleń, Anna Głowacz, Cassie D., Bartłomiej Bartoszyński

Informacje dodatkowe o Kilka chwil miłości:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2020-07-30
Kategoria: Opowiadania
Język oryginału: Polski

Kup książkę Kilka chwil miłości

Kilka chwil miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2020-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,

Antologia "Kilka chwil miłości" to zbiór krótkich opowiadań mówiących o tym wspaniałym uczuciu. Autorzy postarali się i dzięki nim możemy poczytać o różnych obliczach miłości. Miłości dojrzałej, młodzieńczej, a także miłości psa do człowieka. Książka jest tak świetnie napisana, że przeczytałam ją jednym tchem a po jej zakończeniu wciąż było mi mało. Dodatkowo chciałabym Wam przypomnieć, że właśnie Antologię objęłam PATRONATEM MEDIALNYM. Z czego bardzo jestem dumna!

Nie zamierzam opisywać wszystkich opowiadań, lecz wymienię kilka, które zapisały mi się najbardziej w pamięci.

Zacznę od Anny Głowacz "Mój przyjaciel człowiek" i od razu mianuję ją na mistrza opowiadań, jeżeli chodzi o tą antologię. Tu narratorem jest nie człowiek a pies. Opowiada on swoją historię mieszkania  w domu pewnego małżeństwa. Poznajemy jego smutki i radości, obawy przed utratą swoich kochanych właścicieli. Bardzo poruszyła mnie ta historia, do tego stopnia, że nie jedna łza poleciała mi w momencie, gdy psiak odchodzi za tęczowy most. Od razu zaczęłam przypominać sobie mojego pieska i jego ostatnie chwile. Nawet teraz pisząc te słowa wzruszam się...

Drugim opowiadaniem, które zostało zadedykowane mamie autorki było "Gniewińskie niebo" napisane przez Adrianę Rak. Historia pewnej pary została tak przedstawiona, że z wielką radością zapoznałabym się z całą książką, a nie tylko opowiadaniem na kilka kartek. Tu możemy zobaczyć jak wygląda dojrzała miłość po ponad czterdziestu latach małżeństwa. Czyżby autorka dedykacją dała znać, że to historia jej rodziców?

Alicja Skirgajłło w swojej "Walentynkowej niespodziance" napisała o uczuciu, które było dość skomplikowane. Była to gorąca miłość, w której główną rolę odegrał niegrzeczny bohater.  W dodatku można uznać, że to opowiadanie z namiastką erotyki. I w tym przypadku również przeczytałabym całą książkę, a nie kilka kartek. Wydaje się, że to opowiadanie ma w sobie potencjał.

To tylko trzy wymienione historie a w książce znajdziemy o wiele więcej. Są one krótkie, więc szybko się je czyta. Ale co najważniejsze - wciągają i czasami dają dużo do myślenia. Warto zabrać się za tą książkę póki jest ciepło. Bardzo fajnie czyta się ją w plenerze.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2020-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Miłość, uczucie, które od stuleci opiewa tylu twórców. Czy to w kinie, teatrze, muzyce, a przede wszystkim w literaturze. Miłość, uczucie znane każdemu z nas. To uczucie o którym marzy każdy człowiek na ziemi. Miłość, to pasja, namiętność, delikatność, zaufanie, oddanie, tęsknota, cierpliwość, pożądanie, bliskość, przyjaźń, sens życia.

O tym uczuciu jest właśnie antologia wydawnictwa WasPos "Kilka chwil miłości". Składa się ona z czternastu opowiadań, a każde prezentuje nam inne oblicze miłości.

Moje serce podbiło opowiadanie "Mój przyjaciel człowiek" Anny Głowacz. Bo nie ma piękniejszej, wierniejszej miłości, niż ta którą otrzymujemy od zwierząt, czy to psa czy kota. Miłość bezwarunkowa, czysta, godna naśladowania. To opowiadanie bardzo mnie wzruszyło.

Myślę, że pośród tylu opowiadań każdy odnajdzie coś dla siebie, znajdzie odcień miłości, który porwie jego serce. Dostajemy tu doprawdy niezłą dawkę emocji, jak to przy opowiadaniach o tym potężnym uczuciu. I tak znajdziemy tu miłość wojenną; psa do człowieka; która może zdarzyć się wszędzie, nawet przez internet; szaloną; z lat dzieciństwa; odzyskaną; taką, która zdarzyła się przez przypadek, a może zrządzenie losu; miłość tęczową, o której tak głośno w Polsce ostatnimi czasy i wiele, wiele innych oblicz miłości. Jest z czego wybierać i czym się zachwycać.

Miłość, to uczucie gorące, to jedno jest pewne. Nie ma więc lepszej propozycji na gorące, upalne dni lata niż antologia o gorącym uczuciu. Sprawdzi się ona także idealnie jako Walentynkowy prezent, w końcu to święto zakochanych.

Na uwagę zasługuje miejsce na samym końcu antologii, które przeznaczone jest na naszą własną historię miłosną. Możemy wczuć się w rolę pisarza i zapełnić puste kartki naszą opowieścią o miłości. Bardzo fajny pomysł !

Polecam wszystkim z całego serducha lekturę tejże cudnej antologii ! Dajcie się porwać tym kilku chwilom miłości, dajcie się uwieść tej przepięknej różowej okładce, a nie zawiedziecie się, czeka na Was zaiste gorące wnętrze !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu WasPos.

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Powstanie Warszawskie fakty i mity
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Powstanie Warszawskie fakty i mity

O Powstaniu Warszawskim powstała przez lata ogromna literatura , jednak problematyka powstańcza tylko pozornie wydaje się wyczerpana. Nadal wiele tematów...

Wielkie muzea. Gallerie dellAccademia. Wenecja
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielkie muzea. Gallerie dellAccademia. Wenecja

Historia Gallerie dell`Accadenmia jest ściśle związana z działalnością weneckiej Akademii Malarzy i Rzeźbiarzy, założonej przez Gian Battistę Piazzettę...