Kilka niedużych historii

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2021-03-25
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje: Joanna Rusinek

Te bardzo współczesne opowieści uczą wrażliwości i empatii. Autorka otwiera czytelnikom oczy i serca, stawiając ich przed ważnymi dla nich sprawami: jak ciężko być młodszym bratem, co czuje „człowieczek” wyśmiewany przez kolegów, czy dobrze być rozpieszczoną jedynaczką, jak przeżyć wyprowadzenie się najlepszej przyjaciółki do innego kraju. I pokazuje, że najważniejsza jest próba wzajemnego zrozumienia. To piękne, wzruszające i mądre opowiadania, które mogą posłużyć jako punkt wyjścia do rozmowy.

Tagi: dla dzieci

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kilka niedużych historii

Opinie o książce - Kilka niedużych historii

Avatar użytkownika - BibliotekaMalych
BibliotekaMalych
Przeczytane:2021-07-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

To maleńka, dość niepozorna ale wyjątkowa książka ? Znajdziecie w niej osiem krótkich opowiadań, których bohaterami są dzieci, ich emocje oraz trudne sprawy, z jakimi się borykają.

Przykładowo mamy historię młodszego brata, który najbardziej pragnie, aby jego starszy brat go wreszcie zauważył.
Bardzo pouczająca opowieść ukazuje nam ekstremalnie rozpieszczoną jedynaczkę, za którą robiła wszytko pierwsza babcia. Na szczęście, w życiu dziewczynki pojawiła się niezwykle mądra druga babcia.
Kolejna historia opowiada o dręczonym i wyśmiewanym przedszkolaku, który aby się bronić przed rówieśnikami używa siły własnych małych pięści. Ogromnie ujęło mnie w niej poszukiwanie przyczyny takiego zachowania przez tatę chłopca, a nie karanie go za skutki.

Warto wspomnieć też o pięknem, poetyckim opowiadaniu o mamie szukającej swojego dziecka. Odstaje ono klimatem od pozostałych historii, ale i tak świetnie tu pasuje. Jestem pewna, że w tym wypadku, każdy zinterpretuje je po swojemu.

Historie idealnie nadają się do wieczornego czytania. Są krótkie, ale stanowią świetny punkt wyjścia do dłuższej rozmowy z dzieckiem. Tematy w nich poruszane są na tyle aktualnie, że mogą pojawić również w życiu naszych dzieci. Te pełne ciepła i empatii opowiadania wiele tłumaczą małemu czytelnikowi i uczą radzenia sobie z napotkanymi trudnościami. Moim zdaniem warto po nie sięgnąć ?

Książkę przepięknie zilustrowała Joanna Rusinek. Chociaż przeważa tekst, to i tak jest na co popatrzeć ?

Polecam!

Instagram: @biblioteka.malych.czytaczy

Mleczak
Katarzyna Wasilkowska 0
Okładka ksiązki - Mleczak

Marcyś jest dumny ze swojego mleczaka. Gimnastykuje go, dotyka językiem i za nic w świecie nie pozwoli go sobie wyrwać! Niestety rodzice mają inne zdanie...

Kobra
Katarzyna Wasilkowska 0
Okładka ksiązki - Kobra

Po wypadku rodzina Tomka musi na nowo wskoczyć na tory codzienności. Kiedy wydawało mu się, że chłopiec już przyzwyczaił się do nowej sytuacji, okazuje...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska