King (Tom 6). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2

Data wydania: 2020-04-15
ISBN: 9788366520288
Tytuł oryginału: Preppy: The Life & Death of Samuel Clearwater, Part Two

Tom 6 cyklu King

Zawsze był gotów nieść pomoc najbliższym. Teraz sam jej potrzebuje.

Mimo że Preppy powrócił do świata żywych, jeszcze nigdy nie czuł się tak martwy w środku. Nie wierzy w to, że rany, których doznał, kiedykolwiek się zagoją. Najbardziej jednak nie może pogodzić się z tym, jak bardzo skrzywdził Dre.

Andrei udało się zerwać z narkotykowym nałogiem. Ukończyła szkołę i próbuje dać sobie szansę na lepsze życie. Wraca do Logan's Beach, aby porozmawiać z przyjaciółmi Samuela. Nie spodziewa się, że go tam spotka. Żywego, choć innego niż kiedyś.

Oboje noszą w sobie traumy, o których nie da się zapomnieć. Tym razem to Preppy potrzebuje pomocy, jednak blizny na jego ciele i duszy są zbyt duże, aby obudzić w nim nadzieję na zmiany.

Tagi: Tylko dla dorosłych

Kup książkę King (Tom 6). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2

Opinie o książce - King (Tom 6). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 2

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2020-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Lenka83
Lenka83
Przeczytane:2020-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 2020,

Życie i śmierć Samuela Clearwatera część 2 nie gorsza niż poprzednie części..
Preppy który został uznany za zmarłego jednak żyje ale czy na pewno?
Choć wokół niego wiele się pozmieniało, on przez przyjaciół nadal uważany jest jako żywy ale w środku martwy. Jak się ma odnaleźć w świecie w którym zaszło tyle zmian?
Preppy jest doskonałą postacią literacką. Kolorowy, dziwny ( w pozytywnym znaczeniu), mroczny, tajemniczy.
Plusy za kontynuację ciekawej historii, która choć to już 2 część nie nudzi.
Kolejny za kontynuację losów Kinga oraz Bear, dzięki temu książka tworzy całość z serią The King, a nie jest zamkniętą historią.
Jedyny minus jaki doszukałam się w historii to przeskok pięcia miesięczny, dla mnie to trochę droga na skróty. Chciałabym zobaczyć co spowodowało zmianę głównego bohatera.
Zdecydowanie polecam, książka wielu emocji...

Jak tylko przerzuciłam ostatnią stronę poprzedniego tomu, praktycznie zaraz zabrałam się za tą część. I już na wstępie muszę powiedzieć, że jest zdecydowanie tak samo dobra jak poprzednia, nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że lepsza.

Po raz kolejny T.M. Frazier dostarczyła mega emocjonalną historię, w której Preppy zmaga się ze wspomnieniami, okrucieństwami jakich doświadczył, radził sobie z tym w nieco pokrętny i momentami szokujący sposób, a jego ból odczuwalny był niemalże w każdym słowie napisanym przez autorkę. Mimo wszystko naprawdę przyjemnie było obserwować, jak powoli wszystko zaczyna się układać, ale to fakt, że może liczyć na swoich przyjaciół, których traktuje jako jedyną rodzinę, był najlepszą rzeczą w tej książce.

Fabuła niemalże od pierwszych stron niesamowicie wciąga, ale dzięki temu, że dostajemy jeszcze kilka rozdziałów widzianych z perspektywy nie tylko Preppy’ego i Dre, ale także innych, dało naprawdę niezły efekt. Mamy świadomość tego, że to co się wydarzyło w przeszłości, a także to co obecnie ma miejsce wpłynęło na wszystkich, i każdy musi sobie z tym poradzić na swój sposób, jednocześnie starając się jak najbardziej pomóc i wspierać Preppy’ego.

Mówiłam to już wcześniej, ale się powtórzę – twórczość pani Frazier z każdą kolejna historią rozkręca się coraz bardziej, a każda bez wątpienia pozostanie przeze mnie niezapomniana. Nie chodzi już nawet o to, że fani mocniejszych wrażeń się nie zawiodą, ale przede wszystkim dlatego, że między wierszami stara się uchwycić wiele wartości. Nie wspominając już o tym, że cliffhangery w jej wykonaniu są niesamowite! Zdecydowanie polecam!

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Up in Smoke
T.M. Frazier0
Okładka ksiązki -  Up in Smoke

Smoke nie zawiera przyjaźni, nie buduje więzi, nie szuka związków. Jest samotnym wilkiem i to, co go napędza, to dobra whiskey i pragnienie zemsty...

King (Tom 5). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 1
T.M. Frazier0
Okładka ksiązki - King (Tom 5). Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera, Część 1

Kontynuacja bestsellerowej serii King - historia Preppy'ego Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół, pyszne naleśniki...

Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska