Klan Czerwonego Lisa

Tytuł oryginału: Red Fox Clan
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Tom 13 cyklu Zwiadowcy

W najnowszej części poznamy nowe przygody Willa i jego młodej uczennicy, Maddie, pierwszej kobiety w korpusie Zwiadowców. Jest to kontynuacja wątków rozpoczętych w księdze 12., Królewski Zwiadowca.

Nadszedł czas, aby następne pokolenie przejęło płaszcz i stało się obrońcami królestwa Araluen. Przygotuj się na nową falę epickich bitew i bohaterstwa!

Zamek Araluen potrafi się oprzeć każdemu szturmowi nieprzyjaciela – ale co się stanie, gdy wróg znajduje się już w środku?

Maddie większość swojego czasu poświęca szkoleniu się na zwiadowcę – pod okiem legendarnego Willa Treaty’ego uczy się łucznictwa, rzucania nożem, sztuki podchodów oraz walki wręcz.

Na jeden miesiąc w roku musi jednak wrócić do domu i stać się księżniczką Madelyn. Maddie, zmuszona zachować swoje powiązania ze zwiadowcami w tajemnicy, nudzi się w zamku, szczególnie kiedy dowódca zwiadowców, Gilan, oraz sir Horace wyjeżdżają, by zbadać sprawę niepokojów na północy kraju.

Gdy jednak Maddie odkrywa wskazówki świadczące o tym, że Zamkowi Araluen może zagrażać niebezpieczny spisek, wie, że jej rodzina znajduje się w niebezpieczeństwie. Czy uda się pokrzyżować plany zdrajców, zanim dostaną się do Zamku Araluen? Kim jest mężczyzna w lisiej masce?

Kup książkę Klan Czerwonego Lisa

Opinie o książce - Klan Czerwonego Lisa

Avatar użytkownika - Rawa15
Rawa15
Przeczytane:2019-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 2019,

Tyle na nią czekałam, i nie na marne! Seria jest naprawdę wspaniała i ta część nie jest wyjątkiem. Historia dalszych losów zwiadowców i Araluenu zapewne podbije świat. NIc nie chciała bym  w niej zmieniać, bohaterowie fabuła itd. są bez zarzutu. UWAGA spojler, pojawią się główni bohaterowie serii ,,Drużyna". Polecam!!!

Cóż, przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że mogę jeszcze się zachwycać twórczością Flanagana. Po lekturze głównie "Drużyny" i "Wczesnych lat" podejrzewałam wyczerpanie wątków  u autora, lub moje wyrośnięcie z klimatu jego powieści. Na szczęście przyjemnie się rozczarowałam i z lubością wczytywałam się w trzynasty tom "Zwiadowców". Co tu dużo mówić, jest charakterystyczna prostota, wbrew obawom samego autora Maddie nie stała się klonem młodego Willa, a fabuła nawet nie wydaje się naciągana i na siłę przystosowywana do wymagań czytelników (choć tożsamość tego złego przestaje być tajemnicą już w pierwszych rozdziałach, ale to nieistotny mankament). Sądzę, że każdy fan serii wyjdzie z tego spotkania usatysfakcjonowany i żądny kolejnych wrażeń, których ma dostarczyć czternasta część, w której najprawdopodobniej nastąpi spektakularne połączenie "Zwiadowców" i "Drużyny" w jedno. Serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, przygoda,

Kolejny tom o przygodach zwiadowców. Tym razem książka już tyczy kolejnego pokolenia zwiadowców, a konkretnie córki Horacego i Cassandry, czyli Madelyn. Pod okiem Wila zalicza kolejne egzaminy i prawie bez wpadki przechodzi na 4 rok nauki. Niestety tronowi zagraża niebezpieczeństwo w postaci Klany czerwonego lisa, który to chce przejąć władze.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Nie mogłam się doczekać kontynuacji jednej z moich ulubionych serii i oto jest! Klan Czerwonego Lisa jedynie nieznacznie odbiega jakością od pozostałych książek w serii. Niezmiernie ucieszyłam się na pojawienie się Halta i dzięki niemu znowu mogłam parskać ze śmiechu podczas czytania. Cieszę się, że możemy lepiej poznać Maddie i umiejętności, jakie w sobie wyrobiła od ostatniego spotkania z nami. Na początku żałowałam, że nie będziemy świadkami kolejnych przygód zwiadowców w terenie, ale okazało się, że zwiedzanie zamku i jego tajemnic jest równie interesujące.
Cassandra nadal nie jest postacią, którą lubię. Teraz, mam wrażenie, jest jeszcze bardziej denerwująca ze swoim nadmiernym matkowaniem, tak jakby sama nie zachowywała się podobnie w wieku swojej córki.
Flanagan rozczulił mnie też wizytą Skandian, cóż może być lepszego niż połączenie dwóch świetnych światów i postaci z nich? Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, bo takie kończenie książki to jak kara dla czytelnika!

Królewski zwiadowca
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Królewski zwiadowca

W królestwie Araluenu zachodzą nieuchronne zmiany, wymuszone przez nieubłagany upływ czasu. Król Duncan, złożony chorobą, nie może pełnić...

Okup za Eraka
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Okup za Eraka

Siódmy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, która sprzedała się na świecie w wielomilionowym nakładzie. Rozgrywający się niedługo po...

Rozkojarzony umysł stanowi zagrożenie.

Od samego życzenia sobie czegoś niczego się nie osiągnie.

Więcej cytatów z tej książki
W głębi lasu
Harlan Coben