Klasycy dzieciom

W zbiorze ,,Klasycy dzieciom" znajdziemy utwory wybitnych polskich poetów i prozaików: Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz Marii Konopnickiej. Nie wszystkie były tworzone z myślą o dzieciach, jednak jako element polskiej tradycji powinny się znaleźć wśród lektur młodych czytelników. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że kolejne pokolenie nie pozna takich cytatów jak: ,,Miłe złego początki", ,,Już był w ogródku, już witał się z gąską", ,,Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie", ,,Wolnoć Tomku w swoim domku", ,,Osiołkowi w żłoby dano", czy... ,,Hu, hu, ha, nasza zima zła". Wszystkie pochodzą z utworów tworzących niniejszy zbiór.

Doskonałe, nowoczesne ilustracje Emilii Dziubak podkreślają, że nie są to nudne lektury szkolne, ale uniwersalne, ponadczasowe teksty, które mogą się spodobać współczesnym dzieciom.

Emilia Dziubak ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. ,,Gratka dla małego niejadka", która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak ,,Gaga", ,,Przekrój", ,,Wprost" czy ,,Art & Business". Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r.

Informacje dodatkowe o Klasycy dzieciom:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-11-19

Kup książkę Klasycy dzieciom

Klasycy dzieciom - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zosia2010
Zosia2010
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwanie 2015 26 książek,
"Kilka wierszy mi się podobało ale wielu nie rozumiem. Tata mówi że to są wiersze poważne, dla dorosłych i na pewno do nich dorosnę. Pewnie ma rację. Mama wyjaśniła mi o co chodzi w wierszu "Przyjaciele" i myślę że to bardzo mądry wiersz." Faktycznie połowa wierszy jest zbyt trudna dla pięciolatki ale i tak postanowiłam je przeczytać żeby oswajała się z ich treścią. Książka czytana długo, po jednym wierszu aby Zosia mogła spokojnie przyswoić nasze tłumaczenie jego treści.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-01-19,
Na samym początku tej recenzji chciałbym dać upust mojemu zadowoleni i radości z powodu stworzenia tegoż zbioru bajek. Wśród młodych ludzi znajomość klasyki z każdym rokiem maleje. Już teraz jest ona znikoma, więc strach pomyśleć, co to będzie za lat kilka, bądź kilkanaście. W zbiorze stykamy się z popularnymi bajkami. niektóre są łatwe w odbiorze, a inne kryją w swojej treści aluzje, nad którymi warto się zastanowić. Wprowadzenie tych trudniejszych i dłuższych bajek oczywiście jest pomysłem godnym pochwały, bo warto zaciekawić młodych czytelników również taką formą bajek. "Klasycy dzieciom" to książka, którą najmłodsi czytelnicy powinni znać chociażby z racji wielu mądrych myśli i zasad jakimi powinniśmy się w swoim życiu kierować. Zdecydowana część utworów jakie spotykamy w zbiorze mają na celu zaciekawienie czytelnika (niekoniecznie tylko tego młodszego), a także jego edukowanie. Wiadomo, że najlepiej zapamiętujemy to, co ciekawe, dlatego też przeczytanie tej książki wniesie w życie młodych czytelników wiele nowych wartości. Rzecz jasna, jeśli sami tego zapragną. "Klasycy dzieciom" to zbiór niesamowitych bajek, które pobudzą wyobraźnie zarówno młodszego czytelnika, jak i tego starszego. Jest to zbiór najciekawszych, najmądrzejszych i łatwych w odbiorze bajek, które jednocześnie cieszą i uczą. Nawet jeżeli posiadacie już na swoich półkach inne wydania utworów, któregoś z autorów, musicie sprawić sobie i waszym pociechom tę właśnie książkę. Tak pięknego wydania nie znajdziecie nigdzie indziej,a treść przecież wciąż jest ta sama. Gorąco zachęcam was do zapoznania się z tym zbiorem. Całą recenzję znajdziecie tu: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/01/klasycy-dzieciom.html#comment-form
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-01-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Sztywne oprawa, śliskie strony, cudowne kolorowe ilustracje! A na dodatek taki wspaniały zbiór klasycznych wierszy i opowieści dla dzieci. Czegoż chcieć więcej :) ? My z Nikodemem jesteśmy bardzo zadowoleni. Choć na Nikusiowych półkach znajduje się już wiele książek z wierszami to każda kolejna jest równie uwielbiana jak poprzednie, każda czytana po kilka razy i z tą było oczywiście tak samo :) Jeśli więc chcecie, aby i Wasze dzieciaczki zapoznały się z twórczością takich wspaniałych klasyków to jak najbardziej polecam :)
Ludzie, którzy zmienili oblicze świata
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Ludzie, którzy zmienili oblicze świata

Świat, w którym żyjemy dziś bardzo różni się od świata naszych przodków. Postęp, jaki obserwujemy, jest wynikiem ciągłych starań nielicznych...

Berlitz. Rozmówki francuskie z przewodnikiem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Berlitz. Rozmówki francuskie z przewodnikiem

Rozmówki z przewodnikiem to wyjątkowe połączenie praktycznych rozmówek Berlitz z przewodnikiem po krajach. W ofercie najpopularniejsze kierunki wakacyjnych...