Klątwa Neferet

Tom 0.1 cyklu Dom Nocy

Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.

Informacje dodatkowe o Klątwa Neferet:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2014-04-16
Tytuł oryginału: Neferet's Curse
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Donata Olejnik

Kup książkę Klątwa Neferet

Klątwa Neferet - opinie o książce

Klątwa Neferet to opowiadanie, na które czekałam najbardziej ze wszystkich książek autorstwa P.C. Cast oraz Kristin Cast. Dlaczego? Ponieważ Neferet wydała się najbardziej interesującą postacią z całej serii pod tytułem Dom nocy. Najwyższa kapłanka domu nocy, która została opętana przez siły mroku. Z własnej woli.
Najpotężniejsza.
Wypadałoby zadać tutaj sobie pytanie: czy zawszę była zła? Czy jakieś szczególnie wydarzenia doprowadziły, że stała się tym, kim jest? W końcu podobno w życiu nie dzieje się nic bez przyczyny.
Odpowiedź na te pytania znajdziemy właśnie tutaj.
Ale zacznijmy od początku…

Klątwa Neferet zawiera historię życia Neferet przed naznaczeniem. A raczej historię Emily Wheiler. Córki najpotężniejszego bankiera w Chicago. Szesnastoletnia Emily prowadziła zwyczajne, beztroskie życie. Do czasu… Wraz ze śmiercią ukochanej matki skończyły się wszystkie szczęśliwe chwile. Została sama z ojcem. Człowiekiem, którego obchodziło wszystko oprócz własnej córki. Kiedy w końcu przypomniał sobie o jej istnieniu zapragnął, aby Emily przejęła wszystkie obowiązki ciążące na zmarłej matce. Miała stać się prawdziwą panią domu. Wyobraźcie sobie jak ciężkim przeżyciem było dla nastolatki stanie się z dnia na dzień dorosłą kobietą po tak wielkiej tragedii. Zwłaszcza, kiedy nie zdajemy sobie sprawy co ojciec miał na myśli mówiąc „wszystko”.

Spodziewałam się po tej książeczce czegoś całkowicie innego. Myślałam, że autorki przedstawią nam historię jak Neferet stawała się zła. Jak poznawała tajniki czarnej magii. Tymczasem dostałam „biografie” młodej kobiety, złamanej na duchu przez śmierć matki, która uświadomiła mi jak ciężkie wtedy było wdrożenie się młodej kobiecie w nowy etap życia bez matczynej pomocy. Jak bardzo bezbronna była. Zdana jedynie na łaskę ojca tyrana.
Książka okazała się fantastyczna. Miała wszystko, czego normalnie brakuje tej serii. Wydarzenia rozgrywające się były ciekawe, zaskakujące, życiowe. A wszystko to pozbawione utartych schematów. Natomiast pomysł z pierwszoosobową narracją był strzałem w dziesiątkę.
Dawno żadna z książek pań Cast nie trzymała mnie tak w napięciu. Pochłonęłam ją dosłownie jednego dnia.

Oby więcej takich książek autorstwa pań Cast!

A.

Avatar użytkownika - Jusia19
Jusia19
Przeczytane:2018-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2018, Dom nocy,

Opowieść o Neferet - kapłance Domu Nocy. Zanim została naznaczona nazywała się Emily Wheiler i mieszkała ze swoją rodziną w Chicago. Jej matka jednak zmarła podczas porodu swego kolejnego dziecka, a na Emily spadły obowiązki Pani domu. Dziewczna zaczynała jednak powoli obawiać się, że jej ojciec pragnie zrobić sobie z niej swą drugą żonę. Emily za wszelką cenę chciała tego uniknąć.

Avatar użytkownika - sarczyx
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 3, Przeczytałam, ♣ z Prywatnej Półeczki ♣,
Bursztynowy dym
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Bursztynowy dym

W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz skazanych na wieczne cierpienie z powodu przewinień popełnionych za życia. Ktoś...

Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę

Moc, gorące serca i demony. Zło kontra wiedźmi czar. Finalny tom trylogii SIOSTRY Z SALEM, fascynującej historii o sile sióstr, magii i przeznaczeniu,...