Klauni i szaleńcy, tom 2

Drugi tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham City, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego - Nagrodami Eisnera i Harveya.

Policjanci z Gotham codziennie tropią zarówno pospolitych kryminalistów, jak i najdziwniejszych przestępców świata. Po przejściu komisarza Gordona na emeryturę bardzo niechętnie współpracują z Mrocznym Rycerzem, traktując go jak rywala.

Zbliżają się święta - i właśnie wtedy Joker zaczyna terroryzować miasto. Zabija przypadkowych ludzi z karabinu snajperskiego, po czym niespodziewanie się poddaje. Policja jest zdezorientowana, ponieważ nie wie, do czego tak naprawdę dąży błazeński król zbrodni. Czy stróże prawa zdołają rozwikłać tę zagadkę?

W pozostałych opowieściach zamieszczonych w tym tomie poznamy historię serii makabrycznych morderstw oraz prześledzimy niedokończoną sprawę okrytego hańbą detektywa Harveya Bullocka.

Scenariusz serii piszą: Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) i Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne), a rysunki są dziełem kilku grafików, w tym bardzo cenionego Michaela Larka (Sandman, Superman, Batman).

Informacje dodatkowe o Klauni i szaleńcy, tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-09-14

Kup książkę Klauni i szaleńcy, tom 2

Wonder Woman, tom 1. DC Deluxe
Greg Rucka0
Okładka ksiązki - Wonder Woman, tom 1. DC Deluxe

Opowieść o księżniczce Amazonek autorstwa wielokrotnego laureata Nagrody Eisnera Grega Rucki. Wonder Woman opuszcza Rajską Wyspę i rozpoczyna pracę...

Za królową i ojczyznę. Tom 4. Odtajnione
Greg Rucka0
Okładka ksiązki - Za królową i ojczyznę. Tom 4. Odtajnione

Kolejny tom z serii opowiadającej o zmaganiach wywiadu brytyjskiego z międzynarodowym terroryzmem. W latach 80-tych Tom Crocker został wysłany z misją do Berlina Wschodniego......

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska