Klucz do głupoty

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-01-28
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382196672
Liczba stron: 390
Język oryginału: polski

Ocena: 3 (1 głosów)

Jak odnaleźć szczęście, gdy zewsząd otacza cię głupota?

Marcus nie potrafi znaleźć sobie miejsca w otaczającym świecie. Jest przekonany, że ludzie wokół niego są sztuczni i zakłamani, co nie ułatwia mu nawiązywania relacji. Dopiero tragiczny wypadek samochodowy sprawia, że sfrustrowany chłopak zaczyna postrzegać świat nieco inaczej. Szalona podróż na Kubę, w którą wyrusza wraz z grupą znajomych, wciąga go w wir zupełnie nieprzewidywalnych wydarzeń pełnych zmysłowych kobiet i zakazanych przyjemności. Jednak czy pośród nocnych klubów i internetowych celebrytów uda mu się zwalczyć wszechobecną apatię? Marcus pragnie uwolnić ludzi od głupoty, ale by to zrobić, najpierw będzie musiał uwolnić się od samego siebie...

Tagi: bóg

Kup książkę Klucz do głupoty

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Klucz do głupoty

Dziś chciałabym Wam przedstawić ciekawą obyczajówkę, którą poznałam dzięki współpracy z @wydawnictwo_novaeres. Nieczęsto wybieram tego typu książki, natomiast lubię poszerzać swoje horyzonty czytelnicze, dlatego z zaciekawieniem sięgnęłam po tę powieść.

Autorem książki ,,Klucz do głupoty" jest Antoni Kędzierski, który w swojej historii przedstawia czytelnikom chłopaka o imieniu Marcus, który nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w otaczającym go świecie. Jest przekonany o tym, że ludzie wokół niego posiadają same negatywne cechy takie jak: zakłamanie, sztuczność czy egoizm. Dopiero gdy spotyka go tragiczny wypadek samochodowy, zaczyna postrzegać swój świat w nieco inny sposób. Wyrusza w szaloną, spontaniczną wycieczkę na Kubę, gdzie wraz ze znajomymi wpada w wir zupełnie nieprzewidywalnych wydarzeń. Czy pośród nocnego życia, klubów i zmysłowych kobiet uda mu się zwalczyć wszechobecną apatię? Czy zdoła uwolnić ludzi od głupoty?

Fabuła powieści moim zdaniem nie należy do schematycznych. Bohaterowie są dobrze wykreowani. Dodatkowo jest to książka obszerna, poruszająca niekiedy niecodzienne tematy, skupiająca się delikatnie na filozofii i egzystencji. Styl pisania autora jest w porządku, aczkolwiek czasami brakowało mi spójności. Potrafiłam zagubić się w czytaniu książki, co sprawiało, że musiałam odłożyć ją na parę chwil, ułożyć sobie w głowie wydarzenia, a następnie znów powrócić do jej czytania. Nie ukrywam, że było to męczące, ale mimo wszystko książka wypada całkiem dobrze jako całość. Na pewno czytelnicy, którzy zrozumieją sens tej książki będą z niej zadowoleni.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy