Klucz Jeffersona

Kiedy w okolicy hotelu Grand Hyatt, w samym sercu Manhattanu, dochodzi do zuchwałego zamachu na życie prezydenta Danny'ego Danielsa, Malone podejmuje próbę udaremnienia spisku. Śledztwo prowadzi do niebezpiecznej konfrontacji ze korsarską Wspólnotą, tajnym bractwem piratów, które powstało za czasów amerykańskiej rewolucji. Razem z Cassiopeią Vitt, Malone przemierza Stany i wypływa na szerokie wody oceanów. W trakcie dochodzenia łamią sekretny szyfr używany przez Thomasa Jeffersona i ujawniają tajemnicę prezydenta Andrew Jacksona - stary dokument sporządzony przez Ojców Założycieli, który dzięki klauzuli konstytucji jest wystarczająco potężny, aby zapewnić bezkarność Wspólnocie.

Informacje dodatkowe o Klucz Jeffersona:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-11-06

Kup książkę Klucz Jeffersona

Klucz Jeffersona - opinie o książce

Zaczynając od któregoś z kolei tomu serii zawsze jest ryzyko, że nie połapię się w akcji. Ale na szczęście nie było tak w tym przypadku. Wygląda na to, że każdy tom skupia się na jednej historii.
Cotton Malone jest byłym agentem agencji wywiadowczej Magellan Billet. I jest potrafi rozwiązać każdy problem, wywiązać się z każdego zadania. W tym tomie zmaga się z tajemniczą Wspólnotą, którą tworzą potomkowie dawnych piratów. Przepraszam - korsarzy. Przynajmniej za takowych się uważają.
Każdy wie kim są piraci i czym się parają. A kim byli korarze? To tacy zalegalizowani piraci. Ci, którzy posiadali zatwierdzony przez władcę danego kraju list kaperski mogli do oporu napadać i grabić statki wroga. Najsłynniejszym korsarzem był sir Francis Drake. Swoją drogą bardzo barwna, ciekawa postać.
Wracając do historii przeczytanej przeze mnie. Okazuje się, że piractwo to nie tylko łupienie statków czy nielegalne pobieranie plików z internetu. Malone musi zmierzyć się z zamachem na prezydenta, porwaniami, zabójcami, próbą szantażu. Bo jego przeciwnik nie cofnie się przed niczym, byle tylko osiągnąć swój cel.
Powieść zawiera wszystko co trzeba - brawurowa akcja, ciekawe postacie, szybkie tempo. Pościgi, strzelaniny, spisek, tajemnica. Bo nie mogło się obejść bez tajemnicy. A dotyczy ona zamiłowania Jeffersona do szyfrów. Polecam. Nie wiedziałam czego się spodziewać a wciągnęło mnie na całego.

Avatar użytkownika - dayna15
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 2, Przeczytałem, Przeczytane,
Czternasta kolonia
Steve Berry 0
Okładka ksiązki - Czternasta kolonia

Zaczyna się odliczanie do wielkiej zemsty… Za trzy dni zostanie zaprzysiężony nowy prezydent Stanów Zjednoczonych. Były agent KGB, w którym wciąż...

Protokół Warszawski
Steve Berry0
Okładka ksiązki - Protokół Warszawski

Arma Christi. Narzędzia Męki Pańskiej. Broń Chrystusa. Otoczone kultem artefakty znikają w tajemniczych okolicznościach. Brugia. Nagły wystrzał przerywa...