Kobieta, która spadła z nieba

Jest to - oparta na faktach - historia młodej kobiety, która trafia na szkolenie do tajnej bazy wojskowej, uczy się skakać ze spadochronem, przemyca broń i wraz z Ruchem Oporu walczy podczas II wojny światowej w okupowanej Francji. A prócz tego przechodzi inicjację w dorosłość, zakochuje się i próbuje odnaleźć w dorosłym życiu.

Informacje dodatkowe o Kobieta, która spadła z nieba:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-08-29
ISBN: 978-83-240-2042-3

Kup książkę Kobieta, która spadła z nieba

Kobieta, która spadła z nieba - opinie o książce

Ciekawa i wciągająca. Choć akcja nie pędzi na złamanie karku, to trzyma w napięciu do samego końca. Bardzo dobrze oddane tło historyczne wojennego Paryża, natomiast akcja w Anglii wydaje się oderwana od wojennej rzeczywistości. Tytułowa "Kobieta" bardzo dobrze wykreowana. Cały czas wydawała mi się starsza niż w rzeczywistości...
Avatar użytkownika - agoosiaczek
agoosiaczek
Przeczytane:2013-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Okładkowy ,,płomienny romans" to wyrażenie nieco na wyrost, jednakże brak dominującego wątku miłosnego sprawia, że nie jest to typowe romansidło, a ciekawa powieść, przedstawiająca życie w okupowanej Francji. Może i postać głównej bohaterki wydaje się nieco zbyt wyidealizowana i nierealna, ale tak naprawdę nie wiadomo, do czego człowiek jest zdolny, by zrealizować swoje marzenia w czasach bezpośredniego zagrożenia życia Książka Simona Mawera potrafi wciągnąć. Losy niespełna dwudziestoletniej Mariane pochłaniają nas do tego stopnia, że nim się orientujemy, docieramy do ostatniej strony i pozostajemy w stanie niezaspokojonej ciekawości, ponieważ autor zakończenie historii postanowił zachować dla siebie. ,,Kobieta, która spadła z nieba" to lektura warta polecenia.
Avatar użytkownika - Furia
Furia
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Weszłam, zobaczyłam okładkę, kupiłam i w ten sam dzień jednym tchem przeczytałam. Świetna, godna polecenia książka.
Avatar użytkownika - Optymistka
Optymistka
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka bez zbędnych opisów, pełna interesującyc dialogów. Idealna na długie jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2013-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Marianne-Mariane jest młodą dziewczyną pochodzącą z Francji, która po rozpoczęciu wojny uciekła z rodzicami do Anglii. We Francji pozostawiła piękne wspomnienia i młodzieńczą miłość, Clementa. W Anglii dorasta – zapisuje się do tajnej organizacji konspiracyjnej i po morderczych szkoleniach wraca do ojczyzny z ważną misją. Przy okazji dowiaduje się zaskakujących rzeczy o Clemencie i poznaje innego młodego agenta Benoita. Narażając życie, przenosi wiadomości i pomaga w akcjach dywersyjnych, będąc jednocześnie Anne-Marie, Alice, Laurence i coraz mniej będąc dawną sobą. Ciekawa książka, bardzo wciągająca i dająca też do myślenia, z przyjemnym wątkiem miłosnym i naprawdę interesującym tłem historycznym (mnie szczególnie zaciekawiły fragmenty o projektowaniu bomby atomowej).
Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 5, Przeczytałem,
Powieści o II wojnie światowej napisano już bez liku i czasem można czuć się w tym literackim ogromie wręcz bezradnie. Mimo to warto sięgnąć po „Kobietę, która spadła z nieba”, ponieważ akcja w niej dzieje się niby poza wojną, ale jednak w jej centrum, chociaż kule nie świszczą nad okopami. Bohaterką powieści jest Mariane/ Alice / Anne-Marie, młoda Angielka, która, będąc agentką tajnej organizacji, ma do wykonania również tajne (oczywiście, nie chcę zbyt dużo zdradzać, aby nie zepsuć innym czytelnikom przyjemności śledzenia akcji) zadanie na terenie okupowanej Francji, a ściślej mówiąc Paryża. Z dala od frontu Mariane walczy z wrogiem, np. niepostrzeżenie przemycając części radiotelegrafu czy organizując ucieczkę z okupowanego miasta ważnego naukowca. Wśród wojennej burzy, konspiracji i wymykania się Niemcom w czasie łapanek bądź rutynowych kontroli, a wcześniej także i szkoleń, Mariane stara się również żyć i kochać. Simonowi Mawerowi udała się ta bohaterka, której przyspieszony rozwój, powodowany wojenną rzeczywistością, możemy obserwować.
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2014-10-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014 r.,
Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2013-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, II wojna światowa, Literatura angielska, Mam,
Ewangelia Judasza
Simon Mawer0
Okładka ksiązki - Ewangelia Judasza

Głęboko poruszająca powieść sensacyjno-psychologiczna. Jej bohaterem jest Leo, rzymski duchowny w średnim wieku, wybitny znawca Nowego Testamentu. Poproszony...

Upadek
Simon Mawer0
Okładka ksiązki - Upadek

Rob wraca do Walii, by pocieszać żonę przyjaciela, który zginął podczas wspinaczki. Tak zaczyna się podróż w przeszłość do czasów młodości, poprzedzających...