Kobieta w deszczu

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2023-01-18
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788367510301
Liczba stron: 384

Tom 1 cyklu Saga nadmorska (I)

Ocena: 5.15 (13 głosów)

Klimatyczny Kołobrzeg i historia, która udowadnia, że dobre dni jeszcze przed nami, a wszystko, co złe, można przezwyciężyć, zostawiając za sobą.

Aletta Różańska po śmierci swojego mentora przejmuje w spadku jego gabinet i otwiera własną praktykę. Oddana pracy i pacjentom psychoterapeutka prowadzi spokojne życie, zachodzi w nim jednak duża zmiana, gdy w drzwiach jej gabinetu pojawiają się dwie kobiety.

Julia wątpi we wszystko, zwłaszcza w siebie, przez chaos myśli nie panuje nad uczuciami. Martwi się, że dzieje się z nią coś niedobrego. Zastanawia się, czy miłość rani, czy jest lekarstwem na całe zło. Narzeczony oddala się od niej, związek przechodzi kryzys, a ona zgłasza się po pomoc.

Żywiołowa Eryka, z mężem i dwoma synami, czuje, że jej życie przypomina jazdę bez trzymanki. Nie jest w stanie zaakceptować zmian, nie radzi sobie z emocjami. Wybiera gabinet doktora Zakrzewskiego, ale na miejscu spotyka kobietę.

Gdy wydaje się, że wszystko zawodzi i nie możemy poradzić sobie ze sobą, najlepszym wyjściem jest zapisać się na terapię. Trzy kobiety, trzy pokolenia, które mierzą się ze swoimi problemami, a każda z innej perspektywy patrzy na świat. Czy mogą sobie wzajemnie pomóc?

 

 

Dorota Milli

Nadmorska pisarka powieści dla kobiet. Kołobrzeżanka, ukończyła studia wyższe na Akademii Medycznej w Poznaniu, na kierunku zdrowie publiczne. Obecnie poświęciła się pisaniu. Tworzy wielowątkowe powieści z nurtu romansu i kryminału, bogate w tajemnice, ale także optymizm. Miłośniczka emocjonujących książek, romantyczna dusza, uwielbiająca spacery brzegiem morza i nadmorski klimat.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Kobieta w deszczu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kobieta w deszczu

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-04-02,

Tytuł: "Kobieta w deszczu "
Autor: Dorota Mili
Data premiery: 18.01.2023r.
Wydawnictwo: Luna

"Kobieta w deszczu" to kolejna książka Doroty Mili, którą miałam przyjemność czytać. Autorka ma piękne, dojrzałe pióro. Podczas czytania nie ma szansy na nudę. Zawsze porusza problemy, które możemy dostrzec wokół nas. Jedne większe, drugie mniejsze, ale zawsze kibicuję bohaterom, żeby szybko sobie z nimi uporali.
.
.
Tym razem poznajemy trzy kobiety:
* Alettę Różańską - psychoterapeutkę, która po śmierci swojego mentora przejmuje jego gabinet i otwiera własny.
* Julię - ta kobieta była strasznie zagubiona. W relacji ze swoim narzeczonym cos zaczyna się psuć. Na wszystko reaguje impulsywnie, dochodzi do coraz częstszych kłótni między nimi. Do tego Damian (jej narzeczony) chyba ma przed nią tajemnice... Kiedy Julia próbuje z nim rozmawiać - on za każdym razem ją zbywa. Bardzo było mi jej żal. Kobieta nie potrafila sobie poradzić sama ze sobą, więc postanowiła skorzystać z usług psychoterapeuty. Tak trafiła na Alettę...
* Eryka - ta kobieta swoją energią obdarzyłaby chyba je wszystkie trzy. Niestety ten temperament powoduje, że nie radzi sobie z emocjami. Nie potrafi również zaakceptować zmian w jej życiu. Postanawia wybrać się do terapeuty..
.
.
Zarówno Julia jak i Eryka - obie trafiły do gabinetu Aletty. Wszystkie trzy inne, każda z nich borykała się ze swoimi problemami... A wychodzi na to, że dobrze ze na siebie trafiły.
Kobiety odnalazły wspólny język.
Do czego to zaprowadzi?
Jak potoczyły się ich losy?
.
Zachęcam do sięgnięcia książek Doroty Mili. Będzie to dla Was piękna podróż... zazwyczaj z morzem w tle 💙

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewapajdzik-metel
ewapajdzik-metel
Przeczytane:2023-03-12,

„Kobieta w deszczu” to przejmująca, nieco nostalgiczna opowieść o próbach naprawienia swojego życia, dojrzewania do zmian oraz podejmowania życiowych decyzji. Utrzymana w nadmorskim klimacie historia toczy się niespiesznie, choć psychologiczne aspekty życia bohaterów zyskują dynamikę im bardziej zostają nam przedstawione.

Na kartach odnajdziemy wątek depresji i poznamy prawdziwe oblicze osobowości narcystycznej, która niestety coraz częściej pojawia się tuż obok nas. Ważne jest, aby wiedzieć jak reagować na zachowania osób toksycznych, bo ich działania mają ogromny wpływ na nasze poczucie wartości.

Autorka bardzo starannie przygotowała portrety psychologiczne postaci, a przedstawiona specyfika pracy psychoterapeutki i interpretowanie minionych wydarzeń, nie tylko daje czytelnikowi szerszy obraz, ale także pozwala zrozumieć niedoskonałości oraz podjęte kroki w stronę nowego, lepszego jutra. Stąd książka nabiera motywującego wymiaru, pomaga uwierzyć w siebie i wykrzesać siły do potrzebnych zmian. To powieść niosąca nadzieję i przekonująca, że wsparcie pokrewnych dusz pomaga ją uzdrowić.

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2023-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Najnowsza powieść Doroty Milli to wysuwający się bezsprzecznie na plan pierwszy obraz kobiecej przyjaźni i solidarności, dających siłę i wsparcie, bezinteresowną akceptację i bliskość nie do przecenienia. Tak jednym zdaniem można byłoby opisać tę budującą, ciepłą i romantyczną historię dającą początek niezmiernie kobiecemu cyklowi „Sadze nadmorskiej”, ale oczywiście zdradzę Wam nieco więcej.

Trzy kobiety, Aletta, Julia i Eryka, spotykają się, gdy każda z nich będąc na życiowym zakręcie potrzebuje odrobiny wsparcia, zrozumienia i zmiany perspektywy. Dzięki żywiołowej Eryce relacja pomiędzy psychoterapeutką Alettą, a jej pacjentkami przeradza się w prawdziwą przyjaźń. Ich spotkanie jest impulsem do zmian, których się obawiały, których konieczności nawet sobie nie uzmysławiały doszukując się winy w sobie i pogrążając w sieci kłamstw i manipulacji.

Toksyczny związek Julii ukazuje jak narcystyczna natura partnera może zdominować, stłamsić, pozbawić chęci życia i pewności siebie. Ciągłe przytyki, ocenianie, obwinianie ze strony osoby, która twierdzi, że kocha, a faktycznie żeruje na partnerze podbudowując tym własne ego nie mogą pozostać bez wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne. I to właśnie historia Julii najmocniej wybrzmiewa i to za nią najbardziej ściskałam kciuki, by otworzyła oczy i dała sobie szansę na zmianę.

Autorka wplata w fabułę również sprawę kryminalną, związaną z pracą Aletty w szpitalu psychiatrycznym i pewnym tajemniczym pacjentem twierdzącym, że ktoś czyha na jego życie. Przy jej rozwiązywaniu pojawiają się pracownicy agencji detektywistycznej, którzy odegrają tu specjalną rolę. Bezpośrednia Eryka natomiast, mimo własnych problemów małżeńskich i rodzinnych, jest niczym impuls elektryczny pobudzający fabułę. Uwielbiam jej teksty!

Powieść Doroty Milli traktuje przede wszystkim o emocjach, z którymi czasem sobie nie radzimy, których przyczyn nawet sobie nie uświadamiamy. Pokazuje też, że po każdym deszczu w końcu wyjdzie słońce, warto jednak mieć kogoś, kto pomoże nam przejść przez najgorszą ulewę podając parasol.

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2023-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2023,

„Kobieta w deszczu” - Dorota Milli

Historia trzech kobiet, obcych sobie, które pewnego dnia się spotkają i ich życie się odmieni.

Aletta po śmierci swojego mentora w spadku otrzymuje jego gabinet oraz mieszkanie. Z racji tego, że jest psychoterapeutką, który pochwalić się może sporym doświadczeniem otwiera swój własny gabinet. Jest oddana swoim pacjentom. Równolegle przyjmuje pacjentów również w szpitalu. Jej mentor był dla niej jak „guru” wiele ją nauczył, przede wszystkim, że do każdego przypadku trzeba podchodzić indywidualnie.

Julia to młoda ambitna kobieta. Kochająca swojego narzeczona. Lecz od pewnego momentu, czuje, że jej ukochany coraz bardziej się od niej oddala. Zaczyna wątpić w siebie, wszystko co ją otacza widzi w czarnym kolorze, brak w niej jakiekolwiek pozytywizmu. Dlatego też postanawia sobie pomóc i udaje się do psychoterapeuty.

Eryka na pierwszy rzut oka wydaje się przebojową kobietą, ma dom, dwóch synów i męża. Dawne problemy małżeńskie powinny pójść w niepamięć ale ona nie potrafi ruszyć naprzód. Nie jest w stanie zaakceptować chociażby najmniejszych zmian. Wydaje jej się, że życie to ciągły rollercoaster, który nie zwalnia. Ma problem z emocjami. Dlatego postanawia po raz kolejny udać się do psychoterapeuty po pomoc.

„{…} chciałabym coś zmienić, ale wszystko jest takie przewidywalne, płytkie i bezsensowne. Moje życie dawno się rozsypało. Można by rzecz, że dobrze już było.”

Trzy różne kobiety. Każda z nich znajduje się na życiowym zakręcie i nie potrafią ruszyć naprzód. Nie są w stanie wybrać nowej drogi, wolą żyć w otępieniu. Lecz poznanie się bliżej sprawia, że kobiety zaczynają się przyjaźnić. Znajdą w sobie wsparcie, którego potrzebują. Czy odnajdą w światełko w tunelu? Czy po ich życiowej burzy wyjdzie słońce i zacznie wskazywać ich drogę, którą jakiś czas temu straciły?

Powieść, która pokazuje nam, że życie nie bywa usłane różami. Często nie radzimy sobie sami z własnymi problemami, tak jak bohaterki i nie chcemy ruszyć do przodu. A warto pójść i poprosić o pomoc specjalistę, który spojrzy na nasz problem z własnej perspektywy.

Zawsze trzeba mieć ten promyk nadziei, światełko podobne do latarni, które wskaże nam właściwą drogę. I choć często musimy zostawić przeszłość za sobą, to warto. Bo to właśnie my możemy zaplanować swoja przyszłość i sprawić, że demony nie zawładną naszym szczęściem.

Bardzo wartościowa książka, który pomimo, swojej trudności zachwyci niejednego czytelnika. Pokazane są problemy, które każdy z nas ma, miał bądź ewentualnie mieć może. Ale najpiękniejsze jest to, że akcja rozgrywa się nad naszym pięknym morzem. Nigdzie tak bardzo nie odpoczywam jak właśnie tam.

Link do opinii

Aletta jest psycholożką z niemałym doświadczeniem. Kiedy zmarł jej mentor, nie spodziewała się, że otrzyma w spadku zarówno jego gabinet, jak i mieszkanie. Teraz prowadzi tam własną praktykę, będąc oddaną swoim pacjentom.
Julia od jakiegoś czasu ma narzeczonego. Niestety temu związku daleko do ideału, a mężczyzna coraz bardziej się od niej oddala. Kobieta nie ma wysokiej samooceny, a wręcz przeciwnie, wątpi w siebie i ma problem z zapanowaniem nad emocjami.
Eryce daleko do spokojnej kobiety. Jest mężatką, matką dwóch synów. Chociaż mogłoby się wydawać, że jej życie jest naprawdę udane, prawda nie jest do końca taka.
Zarówno Julia, jak i Eryka postanawiają sięgnąć po pomoc do psychologa. Tak trafiają do Aletty. Czy uda się im pomóc? Jak potoczą się historię tych trzech kobiet.

To nie jedna historia, to trzy historię, które w pewnym momencie się łączą. Książka okazała się ciekawa i wciągająca, a jednocześnie poruszająca wiele trudnych tematów (nie zdradzę wam jakich, to musicie sami odkryć podczas czytania). To pozycja, przy której się nie pośmiejemy, a wręcz przeciwnie, niejednokrotnie będziemy mieć świeczki w oczach (a przynajmniej mnie towarzyszyły takie emocje podczas czytania).

Głównych bohaterek mamy trzy. Każda jest inna, każda na swój sposób ciekawa, każda zmagająca się z jakimiś problemami. Niestety nie mogę wam zdradzić więcej o bohaterkach, ponieważ musiałabym zdradzić zbyt wiele z fabuły.

„Kobieta w deszczu” to książka, w której poznałam niełatwe historie trzech kobiet, która dostarczyła mi wiele emocji podczas czytania. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli jesteście fanami literatury obyczajowej to mam dla Was historię, która Was wzruszy, doprowadzi do łez, ale też zmotywuje do działania.

Psychoterapeutka Aletta Różańska pracuje w Kołobrzegu. Otworzyła własną praktykę w gabinecie, który dostała w spadku po swoim mentorze. Oddana pacjentom kobieta prowadzi spokojne życie. Wtedy w jej gabinecie pojawiają się dwie kobiety.
Julia przechodzi kryzys emocjonalny, do którego przyczynił się toksyczny partner. Kobieta zgłasza się do Aletty.
Eryka ma męża i dzieci. Jednak nie potrafi poradzić sobie ze zmianami i emocjami. Zapisuje się do doktora Zakrzewskiego, ale na miejscu okazuje się, że trafia na Alettę.
Jesteście ciekawi, co wyniknie ze spotkania tych trzech kobiet?

"Kobieta w deszczu" to opowieść o trzech kobietach, trzech pokoleniach, problemach tych samych, ale opowiedzianych z trzech różnych perspektyw.
Autorka porusza w tej książce życiowe tematy, które mogą dotyczyć nie jednego czytelnika. Problemy, które trapią bohaterki powieści pokazują, że gdy nie radzimy sobie warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Wszystko jest do rozwiązania, a ciągnące się za nami demony przeszłości możemy przepracować za pomocą innych osób na terapii. Autorka tą historią pokazuje, że za zamkniętymi drzwiami często rozgrywają się różne kryzysowe sytuacje, a bez pomocy innych i wsparcia ciężko pozbierać się.
Zdecydujemy jest to książka, która zmusza do przemyśleń, ale też daje nadzieję na lepsze jutro. Zawsze warto zmienić coś w swoim życiu.
Czuję niedosyt i będę czekała na kolejny tom.
Warto przeczytać. Będziecie wzruszeni na maksa!
Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Trzy historie, trzy różne kobiety. Aletta, rozważna i spokojna psychoterapeutka, zagubiona Julia i energiczna Eryka. Co może połączyć tak różne osobowości? Okazuje się że wewnętrze rozterki, problemy z emocjami, ale również nić porozumienia i przyjaźń.

 


KOBIETA W DESZCZU to powieść obyczajowa, którą powinna przeczytać każda kobieta. Daje siłę, pomimo poruszonego trudnego tematu napawa optymizmem. Dlatego polecam ją wam, całym moim czytelniczym sercem .

 


Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Doroty Milli, i zastanawiam się dlaczego wcześniej nie wpadłam na jej książki?🤔. Ale lepiej późno niż wcale!

 


Zacznę od stylu autorki, który bardzo spodobał mi się, powieść czyta się szybko, mimo poruszonego trudnego tematu, ale dzięki jej wielowątkowości nie można się od niej oderwać. Po porostu zatopiłam się w świecie jaki wykreowała autorka, a bohaterki jakie stworzyła to prawdziwie babki z krwi i kości, wręcz bije od nich szczerość i realność. Chciałabym spotkać takie kobiety na swojej drodze.

 


Trudnym tematem jaki jest poruszany w tej historii to psychoterapia, brawa za pokazanie jej od tej ludzkiej strony 👏. Nie bójmy się mówić o swoich problemach, szukajmy pomocy jeśli tylko czujemy taką potrzebę. To nie wstyd! Kolejne brawa należą się za przybliżenie syndromu narcyzmu, który skłania nas do zastanowienia się, czy aby na pewno nasza relacja z partnerem jest dla nas dobra?

 


Ogromnie żal mi było kończyć tę historię, tak wkręciłam się w losy Aletty, Julii i Eryki, zaprzyjaźniłam się z nimi, dlatego cieszę się, że będzie kolejny tom powieści 🥰.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam,

Początkowo miałam problem z treścią książki. Za dużo było mi mentora Bo, przegadywania nastrojów, na pierwszy rzut oka dziwnych problemów z osobowością bohaterek. Ale co nagle, to po diable. Czytałam dalej i z każdą kolejną stroną utwierdzałam się w przekonaniu dodrze wybranej lektury.

Trzy kobiety:

*Aletta – psychoterapeutka, spokojna pracoholiczka. Właścicielka „ciętej” riposty.

*Julia – kupka nieszczęścia

*Eryka – wulkan energii

Co może połączyć, trzy tak różne osoby?

Powieść obyczajowa, bez silnych wstrząsów akcyjnych, dobrze skonstruowana, wiedzie nas po fragmencie życia zagubionych przedstawicielek płci pięknej. Różni je wiek, łączy pragnienie stabilizacji.

Odbywamy podróż po uczuciach, odkrywamy całą paletę barw, utkanych z emocji. Autorka przypomina, że wszystko ma początek i koniec. Liczy się droga, ludzie.

Pięknie, subtelnie napisana, ze znajomością ludzkiej psychiki. Po zbyt dużym rozczulaniu się na początku (co wynikło z przedstawienia zarysu fabuły i postaci), Pani Dorota wypłynęła na interesujące wody; mam wrażenie, że każde słowo jest bardzo przemyślane, ustawione w szeregu, tak byśmy mocniej odczuli głębię naszych skrywanych pragnień, nie bali wyjść życiu naprzeciw, ale bez nadmiernych, uciążliwych opisów.

„wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija”

To nie jest nasze pierwsze spotkanie, nie będzie też ostatnim.

Link do opinii

Po burzy zawsze wychodzi słońce, ale czasami przysłowiowe burze trwają za długo, a my nie umiemy sami sprawić, żeby odeszły i wtedy potrzebujemy pomocy kogoś, kto sprawi, że poczujemy się lepiej.
Przyznam, że na początku nie mogłam wgryźć się w tę historię, Alette postrzegałam, jako szaloną panią psychoterapeutkę, a i Julia wydawała się dość dziwna z tym swoim chodzeniem w deszczu, potencjał tej historii dostrzegłam dopiero później. Tak naprawdę całość to trzy różne historie łączące się w jedną, każda z nich uczy czegoś nowego i pokazuje inny obraz kobiety. Aletta jest bardzo oddana swojej pracy, aż tak bardzo, że zapomina o sobie i swoich potrzebach, nie założyła rodziny, często zapomina też odwiedzić nawet swoją mamę. Julia to kobieta, nad którą partner znęca się psychicznie, ale ona tego nie dostrzega, a nawet jeżeli ktoś jej o tym mówi broni partnera i nie chce przejrzeć na oczy. Eryka za to kiedyś została pełno etatową mamą i kurą domową i nawet nie spostrzegła, kiedy stała się również służącą, a teraz przeszkadza jej to, że mąż ani synowie nie mają do niej szacunku.
Każda z tych historii jest inna, ale jednocześnie każda jest o kobiecie, a w nas jest siła i razem jesteśmy sobie w stanie pomóc i tylko dzięki wzajemnemu wsparciu każda z tych kobiet dostrzegła problem i obrała inny, właściwy tor. Takie książki są zdecydowanie potrzebne, ponieważ pokazują, że zawsze można zacząć od nowa, tylko trzeba samemu dostrzec problem i zacząć działać, wsparcie bliskich oczywiście jest bardzo ważne, ale nikt za nas nie naprawi naszego życia, to musimy zrobić sami.
Jedynym minusem, jaki dostrzegłam w tej powieści, jest sam koniec, gdzie znalazłam napis, koniec części pierwszej i jak zawsze w takich sytuacjach będę codziennie zastanawiać się, kiedy poznam koniec tej historii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-01-29,

Mówi się, że gdy pada deszcz to niebo płacze. Krople podobne są do łez. Mokre, zimne, spływają po twarzy. Zdarza nam się płakać ze szczęścia, lecz częściej robimy to ze smutku, bólu, bezsilności. W momencie, gdy jest nam źle na duszy.


Aletta Różańska jest psychoterapeutką, która poświęca dużo czasu swoim pacjentom. Od niedawna pracuje w swoim gabinecie, który znajduje się w pięknym Kołobrzegu. Odziedziczyła go po swoim mentorze. Zgłaszają się do niej osoby zagubione, szukające pomocy. 


Julia straciła pewność siebie. Kiedyś była przebojowa, ambitna. To się zmieniło. Młoda kobieta jest rozchwiana emocjonalnie, coraz częściej kłóci się z narzeczonym. Jest zmęczona tą sytuacją i prosi o pomoc psychoterapeutkę.


Eryka była na kilku terapiach. Ma męża, dzieci, majątek. Ma jednak wrażenie, że nic dobrego na nią już nie czeka. Zapisuje się na wizytę i okazuje się, że trafia do gabinetu należącego teraz do Aletty.


"Kobieta w deszczu" to powieść, która posiada swój niespieszny rytm. To przenikliwy obraz uczuć, które dotyczą każdego człowieka. Ból, niepewność, zazdrość, smutek, wybuchy złości, rozczarowanie, towarzyszą nam w różnych sytuacjach życiowych. Każdy z nas jest inny, ma swój bagaż doświadczeń i problemy. Czasem czujemy się samotni i nawet najbliżsi nie potrafią nam pomóc i zrozumieć.


Książka Doroty Milli porusza ważny temat dotyczący zdrowia psychicznego, który jest często bagatelizowany, spychany na margines, mało się o nim mówi. Autorka opisuje życie z osobą toksyczną oraz objawy, które towarzyszą atakom paniki.


Ta historia przynosi nadzieję. Wszystko, co złe kiedyś się kończy. Terapia pomaga, w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić sami ze swoimi problemami.


"Kobieta w deszczu" to ujmująca opowieść, która przypomina nam, że warto zadbać o swoją psychikę i samopoczucie.


Czekam na drugi tom.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-01-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Bardzo lubię i cenię sobie twórczość Doroty, każda z książek, które czytałam niosła za sobą pewne przesłanie i skłaniała do głębszych przemyśleń nad własnym życiem, w przypadku "Kobiety z deszczem" również tak jest! Powieść ta rozpoczyna nowy cykl #saganadmorska. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Ja od pierwszych stron zostałam wciągnęta do świata trzech głównych bohaterek - Aletty, Julii i Eryki, byłam szalenie ciekawa jak Dorotka poprowadzi ich losy.. a książki nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania! Fabuła została w bardzo ciekawy, realny sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona. Natomiast wszyscy bohaterowie, których wykreowała autorka są niezwykle autentyczni, borykają się z różnymi problemami, popełniają błędy, często postępują pod wpływem emocji, chwili szukając jedynie szczęścia, spokoju i ukojenia. Myślę, że śmiało w wielu kwestiach moglibyśmy się utożsamić z bigatreiskmi powieści "Kobieta w deszczu", podzielając podobne troski i dylematy. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy wszystkich trzech kobiet, co pozwoliło mi jeszcze lepiej je poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z kobiet odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. Każda z kobiet od początku zaskarbiła sobie moją sympatię, każda z nich jest zupełnie inna, w zupełnie innym momencie swojego życia, jednak każda z nich pragnie kochać i być kochaną, pragnie się spełniać, marzyć i być szczęśliwą. Z ogromnym zaciekawieniem śledziłam pracę psychotereutki Aletty, mnogość prezentowanych postaci, ich portretów psychologicznych i poruszanych tak ważnych i ponadczasowych tematów, problemów jest naprawdę imponująca. O wielu przypadkach, trudnościach słyszałam pierwszy raz w życiu, ale także okazało się, że wiele podobnych sytuacji udało mi sie również zaobserwować w najbliższym otoczeniu, tylko nigdy nie potrafiłam ich nazwać. Widać, że autorka zrobiła spory reaserch w tematyce psychologii i psychiatrii. Znajdziemy tutaj również wątek detektywistyczny, który bardzo lubię w powieściach obyczajowych i który również bardzo mnie zaciekawił. Jestem pewna, że historia bohaterów wywoła w Was wiele emocji, skłoni do pewnych przemyśleń, da nadzieję na lepsze jutro! Bo po burzy zawsze wychodzi słońce! "Kobieta w deszczu" to wielowymiarowa, emocjonująca, poruszająca, wartościowa i pełną życiowych mądrości i prawd historia ukazująca siłę kobiecej przyjaźni, takiej która narodziła się przypadkiem, ale w odpowiednim momencie! Dorotko, czekam na dalsze losy Twoich bohaterek, bo jestem ogromnie ciekawa co jeszcze dla nich przygotowałaś! Zostawiłaś mnie z tyloma pytaniami bez odpowiedzi! Naprawdę świetnie spędziłam czas z tą książką! Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-01-29,

„Kobieta w deszczu” to książka napisana przez Dorotę Mili. Akcja powieści toczy się w klimatycznym Kołobrzegu.

„…dobre dni jeszcze przed nami, a wszystko, co złe, można przezwyciężyć, zostawiając za sobą”.

Aletta Różańska to psychoterapeutka, która przejęła w spadku po swoim mentorze gabinet. Pewnego dnia zjawiają się u niej dwie pacjentki. I od tej pory w życiu kobiety zajdą pewne zmiany. Jedną z kobiet jest Julia, która poświęciła się spełnieniu marzenia swojego narzeczonego. Nie radzi sobie z emocjami. Każda rozmowa ze swoim chłopakiem doprowadza do kłótni. Co się stało, że Julia straciła dawną siebie? Druga pacjentka to pełna energii Eryka, która ma dość swojego życia i chce coś zmienić.

Książka porusza bardzo ważny w obecnych czasach temat jakim jest depresja, brak wiary w siebie, manipulacja bliskimi, związek z toksyczną osobą.  

Większość z nas uważa, że wizyty u psychoterapeuty to coś wstydliwego, a czasami wystarczy zwykła rozmowa z kimś kto obiektywnie spojrzy na nas, na nasze zachowanie, kto ma wiedze jak pomóc drugiemu człowiekowi.

Polecam tę książkę każdemu. Warto z niej wyciągnąć wnioski dla siebie. Nie dajmy się stłamsić i pamiętajmy, że to my decydujemy o swoim życiu i losie, a toksyczne relacji powinniśmy omijać szerokim łukiem.

Link do opinii

 Chociaż Dorota Milli ma w swoim pisarskim dorobku sporo tytułów to tak się jakoś złożyło, że moja przygoda z twórczością tej autorki rozpoczęła się całkiem niedawno za sprawą jej najnowszej powieści pt. ,,Kobieta w deszczu".

Na początku narratorką historii jest Aletta Różańska, kobieta jest oddaną swej pracy psychoterapeutką, która blisko współpracuje z doktorem Boguszem Zakrzewskim nazywanym przez nią mentorem Bo. Po jego śmierci Aletta niespodziewanie dla samej siebie dziedziczy gabinet i wszystko, co pozostało po mentorze. Kobieta próbuje odnaleźć się w nowej dla niej rzeczywistości mierząc się jednocześnie z niechęcią bliskich Zakrzewskiego...

Zdolna i empatyczna terapeutka współpracuje również z przychodnią oraz oddziałem szpitalnym - to właśnie w szpitalu historia jednego z przebywających tam pacjentów z pewnych względów nie daje jej spokoju. Ostatecznie kobieca intuicja popycha ją do podjęcia nietypowych działań w sprawie Bogdana i w ten sposób staje się ona klientką agencji detektywistycznej Sebastiana Wysockiego.

Tymczasem w prywatnym gabinecie pojawiają się kolejne wymagające wsparcia osoby: zamknięta w sobie, mocno zagubiona Julia oraz przełamująca wiele schematów Eryka, której życie mocno daje się we znaki. W toku lektury także i one przejmują momentami narrację w książce.

Co z tego wszystkiego wyniknie? - Zachęcam Was abyście sami przeczytali w tej nietuzinkowej powieści.

Jest to historia o kobietach i dla kobiet, ale myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, ponieważ niektóre odczucia, pragnienia i potrzeby są uniwersalne dla wszystkich niezależnie od płci.

Autorka porusza w niej bardzo ważne kwestie takie jak np. powolny i żmudny, lecz możliwy proces uwalniania się z toksycznej relacji, odnajdywanie siebie na nowo po różnorodnych przejściach, ale także fakt, iż warto podążać za własną intuicją pomimo przeciwności.

Kobiety w tej opowieści są bardzo różnorodne i wielowymiarowe, co powoduje, że stają się one bliskie czytelnikowi. Wraz z nimi przeżywamy życiowe wzloty i upadki, ich smutki i radości towarzysząc im w niełatwej codzienności i śledząc niejednokrotnie bardzo trudne wybory.

Jeśli szukacie lektury skłaniającej do refleksji, a dodatkowo traktującej o kobiecej przyjaźni i sile wzajemnego wsparcia to myślę, że ,,Kobieta w deszczu" spełni Wasze oczekiwania. Znajdziecie w niej całą paletę emocji, przemyśleń na różne tematy, a także sporo nieoczywistych spraw zachodzących w życiu bohaterów, które z biegiem czasu rzucają zupełnie nowe światło na różne aspekty opisanych wydarzeń.

Autorka potrafi ciekawie i wciągająco snuć wykreowaną przez siebie opowieść, w związku z tym myślę, że sięgnę po kolejną część tej nadmorskiej sagi - ,,Kobieta w deszczu" jest jej pierwszym tomem, a klimatycznym tłem dla perypetii bohaterów jest urokliwy Kołobrzeg.


* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2023/03/trudnosci-to-esencja-zycia-sa-po-to-by.html

Link do opinii

   Szykuje się nowy cykl, tym razem nie rodzinny, wielopokoleniowy, tutaj to opowieść o trzech kobietach, zupełnie sobie obcych, różnych, z problemami, na zakręcie swojego życia. Pewnego dnia splot okoliczności stawia jej na swojej drodze i tak zaczyna się ta znajomość. 

Jestem po przeczytaniu pierwszego tomu i już z niecierpliwością będę czekać na dalsze losy Aletty, Julii i Eryki. 

 

 Słowem wstępu już zdradziłam, że ta historia będzie mieć swój dalszy ciąg, teraz jednak chciałabym opowiedzieć Wam o tej części.

 Kołobrzeg, klimatycznie, jednak deszczowo i wietrznie. Aletta psychoterapeutka dziedziczy spadek po swoim mentorze Bo, teraz w jego gabinecie będzie przyjmować swoich pacjentów. Pierwszą z nich zostaje Julia, dziewczyna która pogubiła się w życiu, straciła chęci i pasję, przez to wydaje jej się, że jej związek się sypie i to ona jest temu winna. Aletta wie, że musi pomóc tej dziewczynie. Kolejną pacjentką jest Eryka, kobieta, która nie boi się mówić tego co myśli. Przebyła już swoje leczenie u wielu specjalistów, niestety nieskutecznie, ta terapia ma być ostatnią. Te trzy kobiety odkrywają, że dzięki spotkaniom rodzi się między nimi przyjaźń i chęć niesienia pomocy i nawet sama pani terapeutka też jej potrzebuje. 

 

Tutaj akcja rozwija się powoli, nie ma nieoczekiwanych zwrotów. Tak jak życie, czasem każde nam po prostu czekać na rozwój wydarzeń. Fajnie jest tu wpleciony wątek detektywistyczny. Zakończenie pozostawia we mnie niedosyt, tym bardziej nie mogę doczekać się kolejnej części.

 

 Autorka pokazuje nam jak wiele osób zmaga się z problemami, warto wtedy prosić o pomoc i udać się do specjalisty. Jeśli ktoś korzysta z kozetki u psychologa to nie znaczy, że jest wariatem, po prostu czasem życie nas przerasta, a odpowiednia osoba, może pomóc poradzić sobie z problemami. Niestety u nas nadal to temat tabu, chociaż bardzo powoli staramy się to oswajać, ale niestety ciągle zbyt wolno.

 

Polecam Wam tę historię.

Link do opinii
Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Trzy przyjaciółki, które udowadniają, że warto się wspierać"

Dziś chciałabym Wam przedstawić książkę o wdzięcznym tytule: ,,Kobieta w DESZCZU"
- zainteresowała mnie na samym początku okładką, mimo, że mówi się ,,Nie oceniaj książki po okładce" ;) w tym przypadku jednak wyjątek potwierdza regułę. Od okładki emanowała radość i pokój, a wnętrze wręcz mnie urzekło. Lekkie i przyjemne pióro sprawiło, że historia mnie wciągnęła już od pierwszej strony.
Coś bliżej...

Jest to historia trzech kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń.
Aletta jest psychoterapeutką, Julia i Eryka to jej pacjentki. Kobiety połączyła nie tylko relacja lekarz - pacjent. Stały się dla siebie przyjaciółkami, a przede wszystkim wsparciem.
Jest to historia o trzech niesamowitych kobietach, które znajdują się w takim momencie swojego życia, że myślami sięgnęły dna, i, co mogłaby rzec jedna z bohaterek są w czarnej du... ;)
Postać Eryki przypadła mi najbardziej do gustu, i miejscami się z nią identyfikowałam - jest wręcz zarażająca pozytywną energią i wigorem, mimo tego, że w jej życiu nie jest tak kolorowo. Nazywa rzeczy po imieniu i nie boi się używać ostrych słów.
Kocham nasz Bałtyk a Kołobrzeg jest mi bardzo bliski. Miło było przejść się z Julią wzdłuż plaży i zobaczyć widok z Latarni Morskiej, do których przyrównani byli ludzie, a światło, było tym błyskiem nadziei.

Autorka daje mi do myślenia, że nie zawsze jest tak jak nam się wydaje i trzeba zajrzeć w głąb siebie. Cudowna historia trzech zupełnie różnych od siebie kobiet, które potrafią sobie nawzajem pomóc.
Polecam przeczytać.

#Kobietawdeszczu #DorotaMilli #wydawnictwoluna #bookstagram #czytam #yoloczytam #bookgstagrampl #czytaniejestsexy #czytambolubię #booktok

Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Aletta, Julia i Eryka - trzy kobiety, trzy pokolenia i odmienne spojrzenie na świat. Tak bardzo różne, a jednak podobne. Tym, co je łączy jest samotność. Ale w żadnym razie nie jest to książka przygnębiająca, dołująca. Każda z nich pragnie również odnaleźć siebie i swoje miejsce na ziemi. Zawiąże się między nimi nić przyjaźni, porozumienia, którą chyba tylko kobiety są w stanie zrozumieć. Tu wszystko rodzi się nieoczekiwanie i niespiesznie. W książce próżno szukać dynamicznego tempa czy zaskakujących zwrotów akcji. 

 

Problemy, z jakimi będą mierzyć się bohaterki mogą dotknąć każdego z nas. Byłam bardzo ciekawa, jak Dorota Milli poprowadzi ten element fabuły i nie zawiodłam się. Świetnie wypadło przedstawienie historii z perspektywy psychoterapeutki i jej podejścia do pacjentów. Mamy tu poruszony m.in. temat depresji, brak wiary w siebie, manipulacji bliskimi czy związku z osobą narcystyczną. Widzimy, jak wielki i niszczący wpływ może mieć na życie drugiego człowieka. Uświadamiamy sobie, jak ważna i potrzebna jest terapia. Często w kryzysowych sytuacjach wypieramy ze świadomości to, że potrzebujemy fachowej pomocy. Wmawiamy sobie i innym, że problem nas nie dotyczy. Kluczem powrotu do psychicznej równowagi jest rozmowa, poznanie i wypowiedzenie na głos swoich lęków, obaw i pragnień. 

 

"Pamiętaj, że każdy z nas ma dwie drogi. Albo będzie próbował doświadczyć szczęścia, robiąc to, co mu w duszy gra, albo będzie żył, by zadowalać innych i spełniać ich wymagania, co jak wiemy, nie ma nic wspólnego ze szczęściem."

 

Autorka nie rozwiązuje wszystkich wątków, pozostawiając idealne pole na kolejne tomy. Wątek detektywistyczny został dobrze wkomponowany w całość. Jedynie pojawiające się zbyt idealnie wyglądające zbiegi okoliczności nieco burzyły mi realizm wydarzeń. Choć przyznaję, że fajnie byłoby doświadczyć czegoś takiego w prawdziwym życiu. Tytułowy deszcz odegra tu kluczową rolę i jestem pewna, że każdy czytelnik może inaczej odebrać ten motyw.

 

"Kobieta w deszczu" to ciepła, przesiąknięta refleksjami powieść o tym, że nie można bać się ani wstydzić psychoterapii, że nigdy nie jest za późno na zmiany, że zawsze warto walczyć o siebie oraz sile kobiecej przyjaźni. To historia dająca nadzieję na to, że z czasem będzie lepiej. W każdej z bohaterek odnalazłam cząstkę siebie. Lektura, która jest powiewem świeżości. 

 

Link do opinii

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Luna

,,(...) niżej nie upadniesz, bo się nie spać z podłogi".
Pediatra i psychoterapeutka Aletta Rozańska, po śmierci swojego mentora, Bo przejmuje po nim gabinet i otwiera własną praktykę. Jej życie wydaje się spokojne i ustabilizowane. Do czasu jednak gdy w jej gabinecie pojawiają się dwie kobiety. 

Jedna z nich to Julia, narzeczona Dawida. Ma ona napady paniki oraz wątpi we wszystko, zwłaszcza w siebie. Jej związek również przechodzi kryzys. Coraz ciężej jest jej porozumieć się z ukochanym i podejrzewa go o zdradę. Prosi więc o pomoc w radzeniu ze sobą z sobą Alettę, z która szybko przechodzi na ty.

Drugą panią jest Eryka. Jest to kobieta, której życie przypomina jazdę bez trzymanki. Jest bardzo żywiołowa, pomimo, że ma 40 lat, męża i dwóch synów. Jej problem to brak możliwości zaakceptowania zmian oraz brak radzenia sobie z emocjami. O pomoc chce prosić Zakrzewskiego. Na miejscu jednak poznaje Alettę, która oznajmia jej, że jej mentor nie żyje i teraz to ona zajmuje się terapią. Chociaż Eryka nie była na początku zadowolona z tej zmiany w końcu zaprzyjaźnia się z panią psycholog. 

Książka opowiada los trzech kobiet, które mierzą się ze swoimi problemami i które być może potrafią sobie wzajemnie pomóc. Jak? Jest to powieść o kobiecej solidarności i o depresji. Jest jednak zaskakująca, bo nie wywołuje uczucia smutku i przygnębienia, ale daje nadzieję, na to, że jeszcze kiedyś wyjdzie słońce. Pani Dorota świetnie wykreowała te trzy postacie. Każda z nich jest kimś, kogo można spotkać koło nas. Ich problemy są życiowe i nie jedna osoba może się utożsamiać z tymi bohaterkami. Zwłaszcza z Julią. Oprócz wspaniałych, barwnych postaci, autorka zadbała o poczucie deszczowej pogody. Niemal czułam zapach morza i deszczu. 

Lektura uświadamia, że zawsze jest dobry czas na zmiany. Zmusza do refleksji i pokazuje, że warto poprosić o pomoc u specjalisty, jeśli jej potrzebujemy. Ważne jest bowiem, zadbać nie tylko o swoich bliskich i ich potrzeby, ale również o swój komfort psychiczny. Książka oprócz problemów bohaterek, zawiera również wątek detektywistyczny, który sprawia, że książkę czyta z większym zainteresowaniem.

Link do opinii
Inne książki autora
Szansa od losu
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - Szansa od losu

STARY DOM Z MROCZNĄ HISTORIĄ, SĄSIEDZKIE TAJEMNICE I PIĘKNE NADMORSKIE KRAJOBRAZY! Wiosna w Ustce budzi się do życia, a wraz z nią pojawia się miłość...

To jedno zdjęcie
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - To jedno zdjęcie

Piękna opowieść o uczuciu, które tli się niczym drobna iskra, i tylko czeka by wybuchnąć z całym miłosnym żarem. Eugenia Lipiec wie czego chce i zwykła...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy