Kobieta z przeszłością

Tom 2 cyklu Blizny

Drugi tom historii Cole'a i Kaylee!

Cole i Kaylee rozstają się. Pojawiły się między nimi bariery, które są nie do pokonania: brak wzajemnego zaufania, skrywane sekrety i niedomówienia. Z tak wielkimi przeszkodami nie mieli szans. Żadne z nich nie chciało odpuścić.

Tymczasem Kaylee grozi niebezpieczeństwo. Okazuje się, że Javier Ramiro od pewnego czasu bacznie ją obserwuje i tylko czeka na okazję, żeby zadać cios. A teraz dziewczyna jest bez ochrony, ponieważ nie ma przy niej Cole'a.

Informacje dodatkowe o Kobieta z przeszłością:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-09-21
ISBN: 9788383200286

Tagi: #mmackenzy #wydawnictwoniezwykłe #blizny #kobietazblizną

Kup książkę Kobieta z przeszłością

Kobieta z przeszłością - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-11-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Koszmary mogą zmienić nasze życie w piekło. Szczególnie te na jawie…

Drugi tom serii Blizny - wg mnie świetnej serii, z którą zadebiutowała M. Mackienzie. Tom pierwszy kończył się zarówno dając nadzieję, na lepsze życie Kaylee u boku Cola, jak i rzucał na nie cień w postaci żyjącego chęcią zemsty, chęcią pojawienia się ponownie w jej życiu, Javiera.

Nie wiem jak Wy ale ja odkładając część pierwszą miałam wiele pytań. Przeszłość naszej bohaterki wciąż nie do końca była oczywista, w wielu kwestiach także dla niej. Czy kontynuacja daje odpowiedzi i wyjaśnia te tajemnice i niejasności? W większości tak.

Początek “Kobiety z przeszłością” to sceny pełne miłości i namiętności Cola i Kaylee ale wisi nad nimi taka niepewność. Oboje wciąż mają przed sobą tajemnice, przez które boją się odrzucenia. Bojąc się tego odrzucenia, mają wątpliwości czy warto otworzyć się do końca, wyznać prawdę i ryzykować utratę tego drugiego. Nie są świadomi jak bardzo im nawzajem na sobie zależy. Przeszłość kładzie się cieniem na ich związku, pozbawiając pewności siebie, możliwości całkowitego zaufania tej drugiej osobie. Cole chce otoczyć Kaylee opieką, dać jej poczucie bezpieczeństwa. Wykazuje się niemałą wyrozumiałością gdy kobieta opowiada mu o tym co przeszła i gdy widać jaki drastyczny ma wpływ na nią i jej zachowania. Nie są świadomi, że obojgu sen spędza z powiek ten sam problem. Gdyby jednak zdecydowali się na szczerość, można by uniknąć kolejnego koszmaru. Ale może tak musiało być? Może mogło być gorzej ?

Ta książka to romans ale nie z rodzaju tych słodkich i uroczych. Prędzej Was dreszcze przejdą niż uznacie, że jest zbyt romantycznie. Choć para głównych bohaterów darzy się zdecydowanie silnym uczuciem, nie ma tęczy i jednorożców. Jest walka by udowodnić to uczucie, co przez okoliczności nie jest proste. Kaylee boi się, lub nie potrafi uwierzyć w to, że jest godna miłości, że ktoś taki jak ona, a uważa się za uszkodzoną, zepsutą kobietę, skalaną tyloma bliznami, ma prawo do miłości. A Cole po tym jak zawiódł jej zaufanie, nie będzie miał łatwo by je odzyskać, skleić to co zniszczył.

Kaylee wciąż dręczą koszmary i co zwróciło moją uwagę to sposób w jaki je opisuje autorka. Są tak realne, przerażające, nie brak szczegółów, które przyprawiają o gęsią skórkę. A to tylko namiastka tego co czeka bohaterkę, tego co przeszła wcześniej i zrelacjonuje tu Angel i Colowi oraz tego co jeszcze ją czeka. Bo Javier się nie podda, obsesyjnie dąży do tego by znów ją dopaść, po tylu latach znów zamienić jej życie w koszmar na jawie.

Odniosłam wrażenie, że nie tylko Javier miał tu obsesję na punkcie Kaylee. Matka Cola również, choć w zupełnie inny sposób. O co w tym chodzi ? Czemu tak uparcie doszukuje się szczegółów z życia partnerki syna ?

Cole mnie tu w jednej kwestii rozczarował. Z resztą nie tylko mnie. Zbyt pochopnie wyciągnięte wnioski, błędne przekonania, mierzenie kobiet jedną miarą, bo jak jedna go rozczarowała to każda kolejna musi być taka sama… no i mamy dramat. Odbije się to na obojgu ale na kim bardziej? Przekonajcie się koniecznie sami. Jeśli kochacie jak ja takie mocne i mroczne historie, ta książka Was wciągnie tak samo jak mnie.

Ten tom to takie dążenie do prawdy, do wyjaśnienia wszystkiego co było pod znakiem zapytania. I po skończeniu tej historii nie mam wątpliwości, że autorka ją szczegółowo przemyślała, jest precyzyjnie dopracowana. Z każdym rozdziałem czułam jak poszczególne elementy układanki wskakują na swoje miejsce i wszystko staje się jasne, zrozumiałe choć nie łatwe dla bohaterki. Książka aż kipi od emocji. Przeraża fakt jak wiele demonów przewinęło się przez życie Kaylee ale wciąż miałam do samego końca nadzieję, że ten zły okres jej życia się skończył, że będzie już tylko lepiej, a dobre wspomnienia przegnają koszmary. Nie powiem czy na nadziei się skończyło, sami sprawdźcie czy ta książka ma szczęśliwe zakończenie. Ale przygotujcie się na sporą dawkę mocnych wrażeń.

W sumie, aż żal, że to koniec tej serii, ale wiem, że jeszcze nie raz autorka nas zaskoczy swoim talentem i kreatywnością. Czekam na więcej jej książek, a Wy ? Dziękuję za ten egzemplarz zarówno autorce jak i Wydawnictwu NieZwykłe i polecam Wam serdecznie.

„Prawda jednak była taka, że nikt z nich jej nie znał. Wszyscy znali tylko postać wykreowaną przez nią samą, ale żadnemu nawet by nie przyszło do głowy, że nie jest prawdziwa, że to, co znajdowało się za maską uśmiechu, było popękane i szkaradne”

Już dawno, żadna seria, aż tak mną nie wstrząsnęła…

Dwa tomy, a każdy z nich to prawdziwa mieszanka wszystkich możliwych emocji i odczuć.

Przeszłość Kaylee, od urodzenia była naznaczona niewiadomą, strachem, cierpieniem i bólem.

Wyrwawszy się ze szponów potwora, postawiła wszystko na jedną kartę,zmieniając i zostawiajac za sobą wszystko. Po latach, pomimo, że jej życie totalnie się zmieniło, wciąż ogląda się za siebie. Praca dziennikarki, oddana przyjaciółka, która jako jedyna zna jej mroczną i bolesną tajemnicę i, która doskonale rozumie jej niechęć do mężczyzn.

Jednak, gdy na ulicy wylewa na nieznajomego kawę, jej życie, a przede wszystkim jej odczucia zmieniają się diametralnie.

Cole, ma wszystko, atencję świata, władzę i pieniądze. Korzysta z życia, używa kobiet tylko i wyłącznie do zaspakajania potrzeb, a      przeznaczony na to czas, spędza ze swoimi przyjaciółmi w mega ekskluzywnym burdelu, który świetnie prosperuje pod przykrywką klubu dla najbogatszych koneserów piękna.

Tego dnia, gdy jakaś bezdomna kobieta oblewa go kawą, jego i tak już parszywy dzień zmienia się jeszcze bardziej pod wpływem jej niesamowitych, lodowo błękitnych oczu. Jednak gdy właśnie ją, spotyka w „tym” klubie, wie, że jedyne czego pragnie to poczuć i mieć ją tu i teraz, w każdej możliwej cielesnej konfiguracji.

Gdy jednak okazuje się, że, za każdym razem tak bardzo niewłaściwie ją ocenił, zapragnie nie tylko jej ciała, ale i duszy. Jednak pomimo, iż Kaylee przez ostatnie lata uśpiła swoje ciało i pozytywne odczucia w stosunku do mężczyzn, to teraz powolutku jej pragnienia, cichutko zaczynają o sobie przypominać…

Ta przeprawa do siebie, będzie równie ciężka, co fascynująca, bedzie to wyboista droga, pełna kłód, kamieni i złych ludzi wokół i może okazać się zbyt trudna do pokonania.

Wow, ta seria jest świetna, zarówno pierwszy tom „Kobieta z tajemnicą” jak i drugi „Kobieta z przeszłością”, wciąga od pierwszych stron, ekscytuje, szokuje, przyprawia o rumieńce, przeraża i wstrząsa. Do końca niewyjaśniona przeszłość dziewczyny, jest pełna bólu i zagadek, lecz nic nie przygotowywuje nas na prawdę, z jaką zarówno nam jak i samej Kaylee przyjdzie się zmierzyć. Lecz czasem blizny z przeszłości, mogą poróżnić, ale także połączyć, jeśli odważymy się, tak do końca przed sobą otworzyć. Tych dwoje musiało się spotkać, takie było przeznaczenie.

WOW, kochana autorko !

Gratuluję, na bank niejednemu czytelnikowi, będzie się trudno po lekturze serii #blizny pozbierać.

Ale warto było :-)

Gorąco polecam !

Brak rozmowy, niedopowiedzenia, tajemnice – to wszystko prawiło, że związek Kaylee i Cole stał się przeszłością. Słowa, które wypowiedział mężczyzna, ogromnie ją zraniły. Zaufała mu, otworzyła się przed nim, a on ją zniszczył. Niestety to nie jedyny problem, z jakim musi się zmierzyć. Czuje, że coś złego się zdarzy, a głuche telefony, które coraz częściej odbiera, tylko to potwierdzają.
Cole czuje się zdradzony. Wie, że wypowiedziane słowa zraniły Kaylee, ale tego właśnie chciał. To nie on zawinił, a przynajmniej tak myśli i zamiast porozmawiać, wolał sam cierpieć. Przed nim niełatwy czas, bo chociaż pragnie tego mocno, nie potrafi zapomnieć.
Przed tą dwójką jeszcze niejedno wyzwania. Wraca przeszłość Kaylee, brutalnie się z nią obchodząc. Wychodzą na jaw tajemnice, które są dla niej mocnym ciosem. Co takiego się stanie? Jakie tajemnice odkryje? Co się stało, że Kaylee i Cole się rozstali? Czy jest jeszcze szansa, aby byli razem? Czy ta dwójka odnajdzie swoje szczęście?

Na ciąg dalszy historii Kaylee i Cole czekałam z niecierpliwością. Pierwszy tom tak bardzo mi się podobał, że miałam swoje oczekiwania i nie zawiodłam się ani trochę. Autorka utrzymała bardzo wysoki poziom, sprawiła, że od książki nie mogłam się oderwać, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji.
Według mnie sporym plusem jest to, że nie tylko poznałam dalszą część historii głównych bohaterów, ale również Angel, która jest postacią drugoplanową. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które niejednokrotnie mnie zaskoczyły.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani, wywołujący emocje w czytelniku. Nie powiem wam o nich za wiele, żeby nie zdradzić zbyt wiele z fabuły. Kaylee pozostała sobą, nie licząc tego, że się trochę otworzyła na innych. Jeśli chodzi o Cole, były momenty, że chciałam mu zrobić krzywdę, na szczęście później się „ogarnął”. Muszę jeszcze wspomnieć o Angel, przyjaciółce Kaylee, którą nie tylko polubiłam, ale również wielokrotnie wywołała wielki uśmiech na mojej twarzy swoim zachowaniem.

„Kobieta z przeszłością” to świetna książka, z którą spędziłam ciekawy czas. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-10-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Tymczasem Kaylee grozi niebezpieczeństwo. Okazuje się, że Javier Ramiro od pewnego czasu bacznie ją obserwuje i tylko czeka na okazję, żeby zadać cios. A teraz dziewczyna jest bez ochrony, ponieważ nie ma przy niej Cole’a.
Kaylee wkrótce zostaje porwana, a jej życie zmienia się w koszmar. Na kobietę jak grom z jasnego nieba spadają brutalne tajemnice z przeszłości, które jeszcze bardziej ciągną ją w dół. Czy Cole jej pomoże? Czy będzie umiał być z nią szczery i wyznać jej prawdę? Czy jednak sekrety zniszczą ich na zawsze?

"Kobieta z przeszłością" jest drugim tomem serii #blizny i kontynuacją debiutanckiej powieści autorki "Kobieta z tajemnicą", dla mnie oczywiście było to drugie spotkanie z autorką i tą serią. Pierwszy tom przypadł mi do gustu i byłam szalenie ciekawa jak @mmackenzie dalej przedstawi losy bohaterów i jakie tajemnice wyjdą na jaw, bo autorka zostawiła mnie z wieloma znakami zapytania. Książka została napisana przyjemnym i lekkim w odbiorze językiem. Poraz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że autorka miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę i została ona dobrze nakreślona i poprowadzona, a bohaterowie i w tym tomie nie stracili na swojej wyrazistości, nie było mowy o odłożeniu książki, póki nie przeczytam ostatnich słów. Muszę wspomnieć, że i postaci drugoplanowe odgrywają tutaj również istotną rolę i wprowadzają sporo wrażeń. Autorka w bardzo umiejętny sposób odkrywała karty oraz budowała napięcie, potrafiła również świetnie zobrazować emocje jakie towarzyszyły bohaterom, a te natomiast bardzo udzielają się czytelnikowi, często miałam wrażenie jakbym gdzieś z boku przyglądała się toczącej akcji i przeżywała razem z Kaylee i Cole'm wszystkie wydarzenia. W książce znajdziemy naprawdę wiele mocnych, trudnych i niebezpiecznych momentów, tajemnice, intrygi oraz niespodziewane zwroty akcji, które namieszają w życiu bohaterów i tylko potęgują chęć dalszego czytania powieści. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje jak ciężko jest odzyskać zaufanie i jakie konsekwencje mogą za sobą pociągnąć brak owego zaufania. Poraz kolejny świetnie spędziłam czas z książką autorki i czekam już na kolejne jej powieści! Polecam! Moja ocena 8/10.

"Kobieta z przeszłością" M. Mackenzie Wydawnictwo NieZwykłe to drugi tom cyklu Blizny. Przeszłość ciągle depcze bohaterom po piętach. W najmniej oczekiwanym momencie uderzy. Z przeszłością należy się rozliczyć, by móc pójść do przodu i być szczęśliwym. Autorka kolejny raz intryguje i zaskakuje. Czytając pierwszy tom byłam oczarowana stylem autorki. W drugiej części zostałam zaskoczona wiele razy. Moje emocje były na granicy, nie dowierzając w to co czytam.

"Nie mogła pozwolić, żeby strach po raz kolejny przejął nad nią kontrolę, zawładnął jej życiem, bo przecież właśnie od tego uciekała."

Historia Cole'a i Kaylee nie rozwija się tak jak myślałam. Para przez szereg niedomówień, tajemnic i braku wzajemnego zaufania rozstaje się. Jedno i drugie nie umie sobie z tym poradzić. Problem jest w tym, że żadne nie chce pierwsze wyciągnąć ręki. Cierpią w ukryciu, próbując poradzić sobie z bólem. Kaylee nie zdaje sobie sprawy, że nie tylko będzie się mierzyć z bólem i utratą Cole'a. Tuż za rogiem czai

się niebezpieczeństwo. Javier Remiro w końcu może się na niej zemścić. Dziewczyna zostaje porwana. Nic tak nie bolało jej bardziej, jak powrót do przeszłości. Na jaw wychodzą tajemnice, z którymi dziewczyna będzie musiała się zmierzyć. Czy sobie z nimi poradzi? Czy Cole i przyjaciele jej w tym pomogą? Jak wiele będą musi znieść, aby osiągnąć szczęście? Czy  miłość wygra z sekretami i tajemnicami?

"-Nie.

Cios. Jedno słowo. Trzy litery stały się ciosem w serce."

"Kobieta z przeszłością" pokazuje Nam jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i obecność drugiego człowieka. Ogrom emocji i zwrotów akcji nie pozwala odłożyć książki na bok. Historia pełna tajemnic, bólu, strasznych przeżyć i nadziei

na lepsze jutro. Droga do normalności i szczęścia jest trudna i kręta. Czy na jej końcu bohaterowie odnajdą szczęście? Tego musicie dowiedzieć się czytając książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niesamowitą lekturę.

M. Mackenzie0
Okładka ksiązki - Kolekcjoner

Charelle Clark nie może sobie poradzić ze śmiercią Sofie – brutalnie zamordowanej przyjaciółki. Gdy przez przypadek Charelle odkrywa prywatne zapiski...

Kobieta z tajemnicą
M. Mackenzie0
Okładka ksiązki - Kobieta z tajemnicą

Kaylee Evans, dziennikarka z Vancouver, otrzymuje zlecenie napisania artykułu o bezdomnych w swoim mieście. Aby lepiej poznać to środowisko, kobieta upodabnia...