Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek historie prawdziwe

To lektura dla dorosłych. Kobiety, które odważyły się odnaleźć swoją seksualność i - przede wszystkim - tożsamość, w rozmowach z dwójką doświadczonych seksuologów opowiadają o własnych doświadczeniach i poszukiwaniach.

Od tysięcy lat pozycja społeczna kobiet, a co za tym idzie, ich seksualność były kształtowane przez dominujący w większości społeczeństw i kultur patriarchat. Dopiero w XXI wieku rewolucja seksualna dała kobietom prawo do eksplorowania własnej seksualności. Bohaterki tej książki skorzystały z tej możliwości.

W poszukiwaniu spełnienia psychicznego i fizycznego, kobiecości czy przyjemności przekraczały kolejne stawiane przez społeczeństwo granice. Niektóre z nich odnalazły rozkosz w bólu, inne w bezwzględnej dominacji. Otwarte związki, kluby dla swingersów czy praktyki BDSM - każda odnalazła to, czego szukała.

Doktor Sylwia Jędrzejewska i doktor Andrzej Depko podczas szczerych, poruszających spotkań wydobywają z rozmówczyń najbardziej intymne, prywatne zwierzenia. Bohaterki opowiadają o powolnym procesie zrozumienia swoich pragnień, o trudnościach związanych z ich realizacją, o towarzyszących im na pewnych etapach rozterkach i dylematach.

Kobiety, które pragną więcej to nie tylko książka o seksie pełna pikantnych szczegółów. To przede wszystkim adresowane do wszystkich kobiet zaproszenie do własnych poszukiwań.

Informacje dodatkowe o Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek historie prawdziwe:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek historie prawdziwe

Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek historie prawdziwe - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-22,

Książka z którą do Was przychodzę jest niewątpliwie lekturą dla dorosłych.
Jest to reportaż, zbiór wywiadów przeprowadzonych z kobietami o ich życiu seksualnym.
Pytania zadają doświadczeni lekarze seksuolodzy, którzy wydobywają najbardziej intymne i prywatne zwierzenia.
"W poszukiwaniu spełnienia psychicznego i fizycznego, kobiecości czy przyjemności przekraczały kolejne stawiane przez społeczeństwo granice. Niektóre z nich odnalazły rozkosz w bólu, inne w bezwzględnej dominacji. Otwarte związki, kluby dla swingersów czy praktyki BDSM – każda odnalazła to, czego szukała."
Tu zakończę o czym jest ta książka. Napewno znajdzie swoich odbiorców.
Dla mnie nie była ani ciekawa ani coś wnosząca. A są to prawdziwe historie. Była ciągiem pytań i odpowiedzi, które momentami do niczego nie prowadziły.

Lubicie rozmawiać o seksie? Czy jest to dla Was temat tabu?

Bardzo się cieszę, że coraz więcej przeważnie młodych ludzi, chętniej rozmawia o seksie i swoich potrzebach niż jeszcze kilka latem. Jednak i tak odsetek tych osób jest wciąż niski. Osobiście wychodzę z założenia, że jest to temat jak każdy inny. Ba! W związku z bardzo ważny, bo pozwala nam wspólnie z parterem odkrywać własne potrzeby.

Niedawno na polskim rynku pojawiła się niezwykła książka o intrygującym tytule „Kobiety, które pragną więcej. Życie seksualne Polek – historie prawdziwe”. Została ona napisana przez dwójkę seksuologów. W książce znajdziecie prawdziwe historie Polek, a raczej wywiady z nimi, gdzie chętnie i co najważniejsze szczerze opowiadają o seksie. Bez skrępowania mówią jak odkrywały swoją seksualność, nie boją się przyznać że niektóre odkryły ją dopiero po 40. Dowiem się także jakie fantazje mają kobiety, poznamy ich przygody seksualne oraz jak bawią się swoją seksualnością i czerpią z niej satysfakcję.

Książka jest obszerna i porusza wiele kwestii związanych z seksem. Pomimo, że fabuła opiera się na historiach kobiet to książka jest także dla mężczyzn. Według mnie każdy z panów powinien ją przeczytać, aby lepiej nas zrozumieć i być może pomóc swojej partnerce odkryć to czego ona sama nie potrafi zrobić.

Każda z historii jest inna. Niektóre z nich mogą zaszokować, a czytając inne odnosisz wrażenie, że czytasz o swoim życiu.

Lektura tej książki może sprawić, że przestaniesz się bać fantazjować i co najważniejsze spełniać swoje fantazje. Być może dowiesz się czegoś nowego, co odmieni Twoje życie seksualne? Jednego jestem pewna - każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Ocena: 6+/6

Love story nastolatka: 100 pytań o seks
Andrzej Depko 0
Okładka ksiązki - Love story nastolatka: 100 pytań o seks

Rozmowa z młodymi ludźmi na temat ich seksualności wcale nie musi być trudna! Przedstawiamy poradnik, który przeznaczony jest dla nauczycieli wychowania...

Kochaj się długo i zdrowo
Andrzej Depko0
Okładka ksiązki - Kochaj się długo i zdrowo

Książka inspirowana jest audycją radia TOK FM "Kochaj się długo i zdrowo". Zasadniczą jej treść stanowią odpowiedzi na listy, pozwalające poznać problemy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;