Kobiety z Czerwonych Bagien

Ocena: 5.14 (14 głosów)
Inne wydania:

W Czerwonych Bagnach od zawsze mieszkały kobiety. Mężczyźni pojawiali się tu na krótko i zaraz odchodzili... Klątwa czy przypadek? Julianna, Amelia, Rozalia, Anastazja - kolejne pokolenia mieszkanek domu nauczyły się walczyć samotnie z przeciwnościami losu, który nie szczędził im tragicznych doświadczeń. To miejsce było ich azylem. Do Czerwonych Bagien przyjeżdża Kornelia, najmłodsza z rodu samotnic, by dojść do siebie po niedawnych ciężkich przejściach. Ona też urodziła córeczkę i także wychowuje ją sama. Zbliża się dzień setnych urodzin prababki Rozy. Dla Kornelii będzie to początek nowego .. Autorka wprowadza w świat kobiet, które nie z własnej winy pozostają same i borykają się z codziennym trudem. Nie ma tu treści magicznych czy czarodziejskich przepisów na szczęśliwą miłość. Lecz magia intuicyjnie zaplanowanej fabuły działa na czytelnika czy może czytelniczkę jak hipnoza mówiąca: wejdź dalej, będzie jeszcze ciekawiej..

Informacje dodatkowe o Kobiety z Czerwonych Bagien:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2010-08-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7648-399-3
Liczba stron: 288

więcej

Kup książkę Kobiety z Czerwonych Bagien

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kobiety z Czerwonych Bagien - opinie o książce

Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2013 roku,
Po książkę "Kobiety z Czerwonych Bagien" sięgnęłam przez przypadek. Tak naprawdę twórczością Grażyny Jeromin-Gałuszki zainteresowałam się w momencie, w którym na rynek trafiła "Magnolia". Akcja "Magnolii" rozgrywa się w Bieszczadach, z których pochodzę. "Kobiety z Czerwonych Bagien" to historia kilku pokoleń niezwykłych niewiast. Można je scharakteryzować w następujący sposób: -samotne, bo mężczyźni przychodzili i odchodzili (każda z nich kochała tylko jednego mężczyznę), -silne, bo musiały radzić sobie same (w sprawach domowych oraz sporach międzysąsiedzkich), -związane ze sobą (zawsze się wspierały, chociaż nie zawsze zgadzały). W książce tej zgrabnie przeplata się przeszłość z teraźniejszością. Seniorka rodu, Roza, ma prawie 100 lat. Jej wspomnienia związane są z Czerwonymi Bagnami. To tu, w dniu, w którym przyszła na świat, podczas nieszczęśliwego wypadku zginął jej ojciec. Kornelia skazana na towarzystwo prababki, staje się mimowolnym słuchaczem. Wydawać by się mogło, że Roza korzysta z "przywileju" starości i kolejny raz raczy słuchaczy tymi samymi opowieściami. Jednak nic bardziej mylnego. Oto, ta wiekowa kobieta jest dobrą obserwatorką i wie, że Kornelia chowa przed swoją rodziną wielką tajemnicę. Opowiadając historię Czerwonych Bagien pragnie, aby dziewczyna podzieliła się z najbliższymi tym, co ją trapi. Wszystkie kobiety związane z tym miejscem godziły się na swój los. Jedynie Kornelia buntowała się, nie utożsamiała się z Czerwonymi Bagnami. Zmuszona przez okoliczności do powrotu w rodzinne strony, powoli odkrywa, że jest mocno związana z ludźmi zamieszkującymi to dziwne miejsce. Czy Kornelia wyjawi swój sekret? Czy w Czerwonych Bagnach zamieszka na dłużej mężczyzna? Tego wszystkiego można się dowiedzieć czytając książkę Grażyny Jeromin-Gałuszki. Powieść czyta się bardzo szybko. Postacie zostały ciekawie skonstruowane. Każda z kobiet posiada charakter, każda jest inna, ale każda na swój sposób sympatyczna. W opowieści tej znajdujemy rodzinną atmosferę pełną ciepła i miłości. Bohaterki wspierają się wzajemnie, troszczą się o siebie. Samo zakończenie zaskakuje, a może to tylko złudzenie?
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Niezwykła baśniowa powieść, gdzie fikcja miesza się z realnością, przepełniona wieloma uczuciami i odczuciami, od nienawiści po miłość. Opowieść o walecznych, silnych kobietach, które muszą radzić sobie od pokoleń w trudnych warunkach same, bez mężczyzn, pokonywać przeciwności losu. Kobiety z czerwonych bagien, jak nikt inny potrafią doceniać to co mają, wzajemnie dbać o siebie i o miejsce w którym żyją, magiczne miejsce, gdzie dzieją się nieprawdopodobne rzeczy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-10-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Obyczajowe,
Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Inne książki autora
Gdybyś wiedziała
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Gdybyś wiedziała

Przyjaciółki od zawsze i na zawsze. Kamila, Magda, Ramona i Julia, dawne koleżanki z tej samej klasy, po ukończeniu szkoły spotykają się co pięć lat na...

Oczy Marzanny M.
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Oczy Marzanny M.

Kamila, Magda, Ramona i Julia, dawne koleżanki z jednej klasy, od ukończenia szkoły spotykają się regularnie co pięć lat, zawsze pod koniec sierpnia i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy