Ryzykowne decyzje

Tom 3 cyklu Kobiety z odzysku

Od ostatnich perypetii Zuzki, Felicji i Gośki minęły 3 lata. Codzienne życie trzech sąsiadujących ze sobą rodzin płynie względnie spokojnym, utartym rytmem, ale jedynie do czasu, gdy jednej z przyjaciółek przytrafia się gorący romans. Zauroczona ognistym kochankiem kobieta całkowicie traci głowę, czym komplikuje życie zarówno sobie, jak i wszystkim wokół. Musi minąć wiele dni okupionych stresem i łzami, zanim sprawy jako tako się wyjaśnią. Niestety, na horyzoncie pojawi się wróg, który skomplikuje sytuację jeszcze bardziej.

Kontynuacja bestsellerowej serii "Kobiety z odzysku". Ponowne spotkanie z przyjaciółkami przyniesie wiele niespodzianek, zwłaszcza że w ich szeregi wkroczy sympatyczna Agata. Dziewczyna, która uciekła sprzed ołtarza.

Izabella Frączyk - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście bestsellerowych powieści obyczajowych, między innymi trylogię "Stajnia w Pieńkach", serie "Śnieżna Grań" i "Kobiety z odzysku" oraz dwutomowy cykl "Wszystko nie tak". Wszystkie pozycje spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników.

Informacje dodatkowe o Ryzykowne decyzje:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-02-02

Kup książkę Ryzykowne decyzje

Ryzykowne decyzje - opinie o książce

Avatar użytkownika - EWAELLE
EWAELLE
Przeczytane:2023-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jak zwykle wciągająca i pełna wartkiej akcji powieść o życiu naszych dziewczyn , znanych z poprzednich tomów.
Felicja uwikłała się w niezła kabałę , jej romans odkryła wścibska , wredna i zawzięta dozorczyni , która ja jawnie szykanuje .
Druga nasza bohaterka , Gośka rozwija skrzydła prowadząć kwiaciarnie , znaną ze swoich pięknych bukietów, dzięki fantazji nowego świetnego jak się okazało pracownika .
Dołącza go grona przyjaciółek Agata , która uciekła od toksycznej rodzinki swojego niedoszłego meżą , i jego samego , i co tu dużo ukrywać ,zawsze można liczyć na kobiecą solidarność w kłopotach damsko męskich ,od tego są przecięż przyjaciółki .
Ogólnie dużo się jak zawsze dzieje i po prostu trzeba to przeczytać, nie opowiedzieć , powieść tak życiowa , że wciąga do ostatniej kartki .

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

⭐Mogę śmiało napisać,ze każdy kolejny tom serii jest coraz lepszy!
Dalsze losy dziewczyn są nie mniej emocjonujace niż na samym początku.Wydawałoby się,że ustabilizowane życie będzie nudne.Niestety koleje życiowe bohaterek potrafią ponownie zaskoczyć!
Gorący romans?-Tego się nie spodziewałam…a niosące z tym niespodziewane zdarzenia przynoszą wiele ciekawych i zaskakujacych chwil z którymi trzeba się zmierzyć.
Dodatkowo nowa bohaterka Agata jest barwna postacią.Możemy poznać jej historię oraz decyzje,które podjęła po poznanej prawdzie.Przybiłabym jej piątkę za takie działanie,ponieważ życie ma się jedno i szkoda go marnować na nieodpowiednie osoby.Dzięki temu można rozpocząć nowy rozdział życia i poznać nowe osoby,które potrafią wesprzeć w kryzysowej sytuacji.

Powieść jest niezwykłą historia bohaterek,które zmagaja się problemami dnia codziennego.Jest też dowodem,że prawdziwa przyjaźń istnieje i warto mieć przy sobie prawdziwych przyjaciół.

Gorąco polecam Wam książkę
Przekonajcie się,że życia bywa zaskakujące w najmniej oczekiwanym momencie.
A ja już się cieszę,że ponownie spotkam się z bohaterkami w czwartej części serii

Po trzech latach ponownie zaglądamy do Felicji, Gośki i Zuzki. Co zmieniło się w ich życiu? Otóż dzieje się całkiem sporo - znudzona małżeńską rutyną Felicja wchodzi w relację z młodszym od siebie aplikantem, który pracuje w jej kancelarii. Gośka prężnie rozwija swój ślubny biznes, a jej związek z Igorem kwitnie. Natomiast Zuzka dojrzewa do pewnej ważkiej decyzji, lecz o co konkretnie chodzi dowiecie się z książki.

Na kartach tego tomu pojawia się Agata, młoda kobieta po przejściach, której udaje się wyrwać z patologicznej rodziny. Planowany ślub ma jeszcze bardziej odmienić jej życie, ale czy tak się stanie? Czy Cezary aby na pewno jest tak nieskazitelny, jak się początkowo wydaje? A może życie szykuje dla naszej bohaterki kolejny zwrot akcji, których miała ona w już i tak nie mało? Odpowiedzi na te i wiele innych nasuwających się w toku lektury pytań z pewnością znajdziecie na kartach ,,Ryzykownych decyzji".

W powieści tej sporo się dzieje, poruszony został tutaj temat zdrady, która bardzo często bywa efektem znużenia w związku. Gdy prawda może wyjść na jaw Fela pada ofiarą szantażu, a jego zawiłości również śledzimy w tym tomie.

Jest to również opowieść o budowaniu nowych i odbudowywaniu nadszarpniętych relacji, o przyjaźni, która jest w stanie przetrwać naprawdę wiele, a także o tym, iż na znalezienie w życiu bezpiecznej i stabilnej przystani oraz nowego towarzystwa nigdy nie jest za późno.

Oczywiście w ,,Ryzykownych decyzjach", tak jak i w poprzednich tomach tej serii nie brakuje charakterystycznego dla autorki poczucia humoru, ani dystansu i luzu, którymi obficie obdarzyła ona swoje bohaterki.

A na koniec tego tomu bohaterów czeka prawdziwy ,,meksyk" ;).

Czy dacie się porwać dalszym losom przyjaciółek oraz Agaty, która się wśród nich pojawia? Jeśli macie ochotę na lekką, sympatyczną i pełną humoru lekturę to ,,Ryzykowne decyzje" na pewno spełnią Wasze oczekiwania.

Niebawem zrecenzuję dla Was również tom czwarty tej historii, a już w maju trafi na rynek wydawniczy piąty, finalny tom tej kapitalnej serii.

PS. Dla przypomnienia poniżej zamieszczam recenzje poprzednich dwóch tomów niniejszej serii:

Kobiety z odzysku - tom 1

Trudne wybory - tom 2

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Czasami potrzebuje lekkiej, przyjemnej historii. Przy której zapomnę o otaczającym świecie, miło spędzę czas, odprężę się, wyciszę. Przy książkach Izy tego doświadczam. Przy nich bawię się przednio, naładowuje pozytywną energią, ciepłem, przyjaźnią i wesołym humorem.

Trzy przyjaciółki, tak różne od siebie, a tak wyjątkowe na swój sposób, skradły moje serce. Najbardziej Zuza, która nigdy nie owija niczego w bawełnę, mówi to, co myśli, niczego nie żałuje. Jest zaradna i mimo tego, że w jej życiu pojawia się książę na białym koniu, potrafi postawić na swoim w zgodzie ze swoją naturą. Do tego pogodna, zabawna, z którą sama z przyjemnością bym się zaprzyjaźniła. Felicję i Gośkę również polubiłam, jednak Zuza dla mnie grała pierwsze skrzypce. Również polubiłam Ahmeda. Jednego z licznych mężczyzn, którzy przewijają się w trzech częściach.

Autorka nieźle ich wszystkich przeczołgała. Stawiała w absurdalnych sytuacjach, często w trudnych, niezręcznych, jednak niezależnie w jakim miejscu się każda z nich znalazła, zawsze mogły liczyć na przyjaciółki. Bardzo mi się to podobało, że razem szły jak w ogień. Czy to się waliło, czy paliło, wiedziały, że razem będą silniejsze.

W trzeciej części do gry wkracza jeszcze Agata. Kobieta, która uciekła sprzed ołtarza. Autorka również nie szczędzi jej różnych perypetii, sprawdza jej wytrzymałość, ile jest w stanie znieść i ile przetrwać przeciwności losu, by być w końcu szczęśliwą. No po prostu to przednia zabawa przy zabawnych perypetiach dziewczyn, tak od siebie różnych, ale tak sympatycznych, że nie sposób ich nie lubić. Ja przy tych historiach śmiałam się, płakałam, złościłam i niezmiernie czekam na czwartą część perypetii postaci. Bo gdy raz się wejdzie do ich świata, nie chce się później z nimi rozstawać. A te opowieści się po prostu połyka jednym tchem. To idealne powieści na zimowe wieczory przy lampce wina, czy kiedy dopada dół czytelniczy. Od razu poprawią się wam humory, kiedy poznacie Zuzkę, Gośkę i Felę. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - karolinamazur
karolinamazur
Przeczytane:2023-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Koniec świata
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Koniec świata

Czasem warto kusić los, by odnaleźć szczęście.  Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego...

Pokręcone losy Klary
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Pokręcone losy Klary

Piękna, zgrabna, mądra, niezależna. Kobieta mająca same atuty, roztkliwia się nad swoim pokrętnym losem i zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem takim...