Kolaborantka

Zakazana miłość. Prywatna wojna.

Na niebie nagle rozsypują się ptaki; wzdrygam się, serce podchodzi mi do gardła. Na drobiazgi reaguję jak na coś brutalnego. I w tym momencie podejmuję decyzję.

1940, Guernsey.

Vivienne de la Mare czeka w napięciu, aż spadną bomby. Zamiast tego następuje cicha kapitulacja i łagodna z pozoru okupacja. Nic nie jest już bezpieczne.

Mąż Vivienne walczy na froncie, a jej maska idealnej żony zaczyna pękać. W tym nowym życiu wróg mieszka po sąsiedzku. Drobne akty życzliwości ze strony jednego z nazistowskich żołnierzy wydają się zdradą. Ale jak można nienawidzić wroga, jeśli znasz jego imię, jeśli sprawia on, że czujesz, że żyjesz, gdy wszystko wokół ciebie umiera?

Vivienne toczy swoją prywatną wojnę. Z jednej strony bezpieczny, sekretny, pełen miłości świat, który mogłaby zbudować ze swoim kapitanem; z drugiej cnotliwa samotność i niebezpieczeństwo. Czas, żeby Vivienne wybrała: kolaboracja albo opór...

Margaret Leroy zgłębia problem zakazanych związków w tym przerażającym czasie. W najmroczniejszych chwilach historii żaden wybór nie jest łatwy.

Informacje dodatkowe o Kolaborantka:

Wydawnictwo: Oficyna Gola
Data wydania: 2013-05-10

Kup książkę Kolaborantka

Kolaborantka - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Życie zwykłych ludzi w okupowanej Anglii. Szczególnie kobiet, które nie mając możliwości jakiejkolwiek pracy zarobkowej musiały utrzymać siebie i dzieci. Trudna miłość, trudne wybory. Obraz Niemców, nie tylko tych złych. Również tych, którzy nie popierali idei nazizmu. Piękna powieść ukazująca świat, wojnę i ludzi z rożnych perspektyw
Avatar użytkownika - dariaa_13
dariaa_13
Przeczytane:2016-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo dobra powieść, ukazująca wojnę "od środka". Nie brakuje tu jednak delikatności i uczuć, pomimo tego że emocje te są poprzeplatane krzywdą i śmiercią. Według mnie Margaret Leroy również świetnie oddała specyfikę malutkiej wyspy Guernsey i tego, jak funkcjonuje miejscowa społeczność. Polecam przeczytać.
Avatar użytkownika - kobra18
kobra18
Przeczytane:2014-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Poruszająca opowieść o wojnie i jej wpływowi na życie żołnierzy i cywili. Bardzo poruszająca i trzymająca w napięciu. Osobiście nagrodziłabym końcówkę - jest świetna!

Przejmująca historia miłości między "wrogami" na tle wojny... Proste codzienne życie i obozy pracy "tuż obok".... Warto po prostu przeczytać!!

Avatar użytkownika - seven7books
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 3, Przeczytałam, Biblioteka Miejska,
Fraulein Angielka
Margaret Leroy0
Okładka ksiązki - Fraulein Angielka

Znakomita powieść historyczna osadzona w Wiedniu tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, o młodej kobiecie, żyjącej w niezwykłych czasach, która...