Kolędy

„Kolędy” to zbiór kolęd i pastorałek z pełnymi tekstami i uproszczonym zapisem nutowym na głos, gitarę i fortepian, ilustrowany fragmentami greckich ikon. Wydanie jest idealne dla dzieci uczących się grać i śpiewać. Książka ma grzbiet ze spirali, który ułatwia ustawienie jej na pulpicie czy wygodne trzymanie w ręku.

Idealna pozycja dla wszystkich, którzy uczą się grać lub śpiewać kolędy.

Informacje dodatkowe o Kolędy:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-65650-43-6

Kup książkę Kolędy

Kolędy - opinie o książce

Jak co roku w grudniu zbliża się magiczny czas świąt, wtedy spędzamy czas z rodziną, jemy pyszne dania i oczywiście śpiewamy kolędy, pieśni przeznaczone tylko na ten specjalny czas.
Kolęd jest dość sporo więc ciężko je wszystkie spamiętać, a do tego w naszych śpiewnikach jest tylko jedna, maksymalnie dwie zwrotki a podczas śpiewania okazuje się, że jest ich dużo więcej, a my ich nie znamy.
Piękna książka ze zdjęcia to zbiór najpopularniejszych kolęd, ale też takich, o których słyszymy rzadko, ogromnym plusem jest to, że jest ona na kołowrotku, więc możemy otworzyć śpiewnik na danej stronie i mieć pewność, że się nam nie złoży, kiedy przestaniemy go trzymać. Taki sposób spięcia całości jest świetnym pomysłem, ponieważ nie musimy w żaden sposób zginać książki i tym samym posłuży nam na dłużej.
Jak wiadomo, najważniejsze jest wnętrze i to zdecydowanie ono tutaj zachwyca, w środku mamy grafikę jak z obrazów lub malunków w kościele więc już oglądając, zaczynamy czuć ten klimat śpiewania kolęd w świątyni. Oprócz tekstu mamy równie tutaj nuty na fortepian i gitarę więc jak ktoś umie grać, to może to zrobić i śpiewanie z rodziną w domu stanie się jeszcze piękniejsze.
Muszę przyznać, że bardzo lubię kolędy, śpiewane przy przystrojonej choince sprawiają, że marzy się o tym, żeby święta trwały jak najdłużej, nie będę ukrywać, że zawsze posiłkuje się tekstem, nawet jak wydaje mi się, że go znam, bo czasami zapominając się, mogę pomylić słowo i zaczynam czuć się niezręcznie. W książeczce, którą mam są tylko takie skróty kolęd i nie raz w kościele musiałam przerywać śpiewanie zaraz po drugiej zwrotce, dlatego cieszę się, że wreszcie mam spisane wszystkie kolędy od pierwszej do ostatniej zwrotki i nic już mnie nie zaskoczy.
Święta wyglądają różnie, ale tak naprawdę to my jesteśmy odpowiedzialni za to, jaki będzie towarzyszył im klimat, warto udekorować pięknie dom, obejrzeć rodzinnie świąteczne filmy i oczywiście zaśpiewać kolędy. Dzięki prostym gestom święta stają się wyjątkowe, dlatego co rok tak bardzo ich wypatrujemy.