reklama

Komputerowy ćpun

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788328702349
Liczba stron: 280

Ocena: 4 (1 głosów)

,,OCD-10" - to nie jest nazwa kolejnej gry komputerowej, ale numer klasyfikacyjny na międzynarodowej liście chorób, za jaką uznano uzależnienie od grania. Może ono wywołać poważne zaburzenia psychiczne, takie jak agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, a także doprowadzić do licznych dolegliwości fizycznych.

Co ma więc zrobić rodzic, gdy z pokoju dziecka kolejną godzinę dobiega klikanie myszką, a kiedy tam wchodzi, widzi tylko plecy latorośli zgarbione nad klawiaturą? Przeczytać tę książkę. I dać ją do przeczytania swojemu uzależnionemu dziecku.

Jej autor, Krzysztof Piersa nie jest psychologiem, czy pedagogiem. Jest praktykiem. Młodym człowiekiem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat... Aż się zorientował, że w ten sposób może tylko przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni. 

Zaczął walczyć z uzależnieniem od komputera i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, by poszli już przetartym szlakiem. Dzięki tej książce osoba uzależniona od gier stanie twarzą w twarz z samym sobą. Autor bez owijania w bawełnę mówi: jeśli jesteś taki, jak ja jeszcze kilka lat temu, to masz poważny problem. A uświadomienie sobie uzależnienia i chęć, aby z nim zerwać, to podstawa powrotu do zdrowia.

Były komputerowy ćpun pomaga również zrozumieć rodzicom, czym są gry komputerowe i dlaczego są tak wciągające. A także, co powinni zrobić, aby wspierać swoje dziecko w wychodzeniu z nałogu.

Ta książka nie jest jednak typowym poradnikiem. Jest jednocześnie historią życia nałogowego gracza, który skończył studia, został dziennikarzem, pozostaje w szczęśliwym związku. Mimo wyobcowania i nałogu wrócił do społeczeństwa, a to niesie pociechę i nadzieję.

Kup książkę Komputerowy ćpun

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Komputerowy ćpun

Avatar użytkownika - Lilia
Lilia
Przeczytane:2020-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Uzależnienie to ciężką choroba najbardziej powszechne są nam takie jak alkohol i narkotyki ale uzależnić się można dosłownie od wszystkiego coraz częściej młodzież młodzi ludzie wpadają w trans gier komputrrowych tak jak autor  i zarazem gracz który opisal swój nałóg i etapy wychodzenia z niego co za pewne nie było łatwe i potrzebował silnej woli i wsparcia bliskich dosłownie mówiąc nałóg i gry wykluczyły go ze społeczeństwa zatracił się w swoim wirtualnym świecie że spacer i wyjście gdzie kolwiek stanowiło problem a czasem zapominał o podstawowych potrzebach dnia ważne żeby nie być biernym obserwatorem Polecam książkę osobą które mają dzieci że na komputerze i komórce świat sie nie kończy 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu
Krzysztof Piersa0
Okładka ksiązki - Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu

Czym jest uzależnienie od smartfonów i internetu? Jakie są pozytywne i negatywne strony korzystania z internetu, największe zagrożenia sieci, jakie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka
Ślady. Psim tropem
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Femme fatale
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Pokaż wszystkie recenzje