Koń by się uśmiał! Ale Jazda! Tom 1

Pierwsza część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: ,,Co koń wyskoczy", ,,Ale jazda!" i ,,Co za tupet!". Czworonożni bohaterowie komentują życie, śmieją się z ludzi, a nawet są przesądni! Poznajemy pełen przegląd końskich charakterów - od miłych kucyków, przez pewne swej piękności klacze po dumne ogiery. Nie brakuje też pechowców, złośliwców ani brudasków. Przedstawiamy pełne humoru opowieści nie tylko dla miłośników koni! Scenarzystą serii jest Laurent Dufreney, autor tekstów do cyklu humorystycznego ,,Les Cochons dingues" i twórca ilustracji do opowieści komediowej ,,Zoé Super". Rysunki są dziełem Miss Prickly (właśc. Isabelle Mandrou), która współpracuje z pismami dziecięcymi i odpowiada za grafiki do takich serii jak ,,Mordercza Adelka", ,,Animal Jack" czy już wymieniona ,,Les Cochons dingues".

Informacje dodatkowe o Koń by się uśmiał! Ale Jazda! Tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: A cheval! Tome 1, 2, 3

Kup książkę Koń by się uśmiał! Ale Jazda! Tom 1

Koń by się uśmiał! Ale Jazda! Tom 1 - opinie o książce

Nie tylko ludzie mają charakterki, również konie potrafią pokazać, na co je stać. Jedne są miłe inne nie za bardzo, czasem bywają złośliwe, mają zły dzień, a czasem są po prostu szczęśliwe. Udajmy się do pewnej stajni, u poznajmy koniki i ich przygody.

Jest to pierwszy tom nowej serii, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont i my już wiemy, że będziemy z wielką niecierpliwością czekać na kolejne tomy. Komiks okazał się świetny, zabawny, wciągający.

W tym tomie znajdziemy trzy tomy oryginalne: „Co koń wyskoczy”, „Ale jazda!” i „Co za tupet!”.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

„Komiksy są super! Koń by się uśmiał. Ale jazda. Tom 1” to pełen humoru komiks, który polecamy nie tylko fanom koników.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-09-16, Przeczytałem,

Popkulturowy Kociołek:

Zarówno tytuł, jak i okładka jasno precyzują, kto jest gwiazdą komiksu. Znowu w rolach głównych występują konie. Tym razem są one jednak bezwzględnymi gwiazdami, dla których ludzie stanowią jedynie tło. Scenarzysta Laurent Dufreney postanowił bowiem pokazać życie w pewnej szkole jeździeckiej, właśnie z perspektywy „czterokopytnych”. Wesoła banda koni i kucyków w przerwach pomiędzy lekcjami jazdy, bacznie obserwuje otoczenie, nie stroni od komentarza (często lekko złośliwego) i wszelakiego uprzykrzania życia zarówno pracownikom, jak i gościom. Fabuła opiera się więc tutaj na całej gamie krótkich humorystycznych scenek, przy których naprawdę trudno jest zachować powagę.

Świetnym ruchem ze strony autora było nadanie bohaterom przeróżnych ludzkich cech. Mamy więc wiecznie zaspanego i zmęczonego Śpiocha, przewrażliwionego Cykora, piękną i niezdarną Bell (blond grzywa), szalonego Flasha z ADHD czy mocno „amerykańskiego” Kolta. Zwierzyniec jest znacznie większy i każdy z koni to indywidualność, która dobrze zapada w pamięć. Zaimplementowany humor jest dosyć prosty, czasem troszkę głupkowaty, ale spełnia on swoją rolę i zapewnia odbiorcy (głównie młodszemu) solidną dawkę zabawy. Pod wierzchnią warstwą prostoty twórcy nieźle wychodzi również pokazanie, że konie to żywe stworzenia, które mają własne upodobania, różne nastroje i emocje.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-08-29, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONIE I LUDZIE

Kolejna seria dla miłośników koni trafiła właśnie na polski rynek. Po udanym cyklu ,,Kamila i konie", można by zastanawiać się czy jeszcze jedna tego typu opowieść jest nam potrzebna. Ale ta pokazuje, że warto było ją wydać. Bo daje nam wgląd w temat z innej nieco strony i dostarcza tyle samo zabawy, co podobne tytuły.

Poznajcie konie z klubu jeździeckiego. Różnorodne zwierzęta, o różnych charakterach, które komentują wszystko co ich otacza, z ludźmi włącznie. I jakoś wiodą te swoje końskie żywota.

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
Wielka księga. Bazgrołki. Cześć 2
Okładka ksiązki - Wielka księga. Bazgrołki. Cześć 2

W czasie podróży czas sie nie dłuży, bo... można rysować, dorysowywać, zwiedzać labirynty,  odkrywać niezwykłe światy i wspaniale się bawić. Książka dla...

Witold Woyda. Medaliści
Okładka ksiązki - Witold Woyda. Medaliści

Trzecim po Januszu Kusocińskim i Irenie Szewińskiej bohaterem serii ,,Medaliści", powstającej we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, jest Witold...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska