Konie. Poradnik bez kantów. Wydanie II

Jazda — czyli jak dosiąść konia i nie dać się zrzucić  Partnerstwo — czyli jak najlepiej dogadać się z koniem  Instrukcja obsługi — czyli wszystko, co musisz wiedzieć o koniach

Koń stworzon ku bieganiu jak ptak ku lataniu

„Konie, dumne konie, w blasku wstającego dnia, lekkie i swobodne, jak na czystym niebie ptak” — śpiewał przed laty Seweryn Krajewski. W istocie nie ma chyba bardziej porywającego widoku niż pędzący rumak, pełen gracji i wdzięku. Tęsknota za tym, by samemu go dosiąść i poczuć na twarzy powiew wiatru, towarzyszy ludziom już od zarania dziejów. Niegdyś najwierniejsi towarzysze wszelkich podróży, dziś konie stały się po prostu przyjaciółmi człowieka oraz obiektem jego fascynacji, a jazda na nich to forma rekreacji lub nawet terapii.

Jeśli chcesz poznać te intrygujące stworzenia, nauczyć się jeździć na nich i porozumiewać z nimi bez kłopotu, potrzebny Ci będzie przewodnik. Koń to nie mechaniczna zabawka, a im więcej dowiesz się o jego naturze, potrzebach i reakcjach, tym przyjemniejsza będzie jazda — której zresztą w książce Konie. Poradnik bez kantów poświęcono mnóstwo miejsca. Pamiętaj jednak, że prawdziwy koniarz nie tylko jeździ, ale zajmuje się swoim zwierzęciem, czyści je, karmi i dba o jego zdrowie.

Dlaczego warto wiedzieć?
Umiejętność właściwego opiekowania się koniem i porozumiewania z nim, a także znajomość technik jazdy pozwalają czerpać pełną przyjemność z obcowania z tym szlachetnym zwierzęciem. Zmniejsza się także ryzyko nieszczęśliwego wypadku, a zwiększa prawdopodobieństwo stworzenia doskonałego tandemu, w którym i koń, i jeździec będą chętnie ze sobą współpracować.

I w sto koni nie dogoni!

Przygotowania — wybieranie ośrodka i sprzętu do jazdy konnej.  Na koń! — postawa jeźdźca, kierowanie koniem, jazda w terenie i skoki.  Koń z charakterem — matematyk, artysta, ekstrawertyk i introwertyk.  Własny rumak — porady dla przyszłych właścicieli.  Rasy, maści i odmiany — charakterystyczne cechy poszczególnych ras.  Końskie zdrowie — choroby, narowy i inne problemy z końmi.

Witold Wrotek — zapalony jeździec, od kilkunastu lat każdą wolną chwilę najchętniej spędzający ze zwierzętami. Ceni sprawiedliwe, choć brutalne prawa świata zwierząt. Przebywanie z końmi to dla niego nie tylko hobby, ale i styl życia. W książce tej dzieli się z Tobą informacjami i doświadczeniami, które zdobył, boleśnie odczuwając na własnej skórze błędy i przeżywając radości z odkrytych sekretów czy nowych umiejętności związanych ze swoją pasją.

Informacje dodatkowe o Konie. Poradnik bez kantów. Wydanie II:

Konie. Poradnik bez kantów. Wydanie II - opinie o książce

Tablice informatyczne. MS Excel 2007 PL. Funkcje
Witold Wrotek0
Okładka ksiązki - Tablice informatyczne. MS Excel 2007 PL. Funkcje

Jak formatować, zaznaczać i grupować komórki? W jaki sposób tworzyć formuły? Jak korzystać z funkcji? Excel to potężna aplikacja. Opanowanie jej możliwości...

Elektronika z Excelem
Witold Wrotek0
Okładka ksiązki - Elektronika z Excelem

Poznaj podstawy elektroniki na konkretnych przykładach Naucz się wyznaczać charakterystyki układów za pomocą Excela Dowiedz się, jak przy użyciu arkusza...