Koszmarny Karolek. Paskudne początki

Cześć! Jestem Karolek i wszyscy mówią, że jestem KO-SZMAR-NY.

Nie cierpię brukselki, dobrych manier i odrabiania lekcji.

W kółko słyszę: ,,Bądź grzeczny, Karolku!", ,,Zachowuj się, Karolku!", ,,Czemu nie możesz być doskonały jak twój brat Damianek, Karolku?".

Oszaleć można! Ale już wiem, co zrobić, żeby mieć święty spokój.

Drżyjcie, larwy - nadchodzi Karolek!

Kolekcja arcydożartych żartów i niecnych podstępów, które każde dziecko chciałoby zrobić, ale wystarczy, jak o nich poczyta lub ich posłucha.

Najbardziej koszmarny bohater literatury dziecięcej powraca! Seria o ,,Koszmarnym Karolku" bawi od prawie 30 lat, a jego postać i arcydożarte żarty są wciąż aktualne dla kolejnego pokolenia czytelników. Szalony humor, niegrzeczny bohater, krótkie, łatwe w lekturze opowiadania - to jest to, co dzieci (i dorośli też) lubią najbardziej.

Informacje dodatkowe o Koszmarny Karolek. Paskudne początki:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-02-09

Kup książkę Koszmarny Karolek. Paskudne początki

Koszmarny Karolek. Paskudne początki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-03-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Koszmarny Karolek, bohater literatury dziecięcej, bawi na rynku wydawniczym w Polsce od 2002 roku. Seria z jego postacią liczy sporą ilość paskudnych i niesamowitych historii, które nadal żyją. Jego żarty i niecne postępki nie mają końca i wciąż są aktualne dla następnego pokolenia młodych czytelników. Czytają je również dorośli i świetnie się przy nich bawią.

Karolek jest naprawdę koszmarny. Psoci nieubłagalnie. Nawet rodzice się go wstydzą. Jest znienawidzony nie tylko przez najbliższych, ale też przez nauczycieli. Wymyśla, co rusz nowe niesamowite żarty. Jego brat, Doskonały Damianek, jest absolutnym przeciwieństwem psotnego brata. Grzeczny, uczynny, nigdy nie marudzi w porównaniu z Karolem.
Początki zawsze są trudne dla dzieci. Czy to w szkole, czy dołączając do grupy tanecznej, a jeszcze trudniej jest, gdy ma się rodzeństwo, wtedy zawsze zostaje się porównywanym. Pewnego dnia Karol postanawia zamienić się rolami i udaje młodszego brata. W tym dniu zaskoczył nie tylko siebie, ale i rodziców, którzy nie wiedzieli, jak mają się zachować i czy czasem coś mu nie dolega albo czy nie jest przypadkiem chory. Za to jego doskonały brat pierwszy raz pokazał, że będąc zazdrosnym, można wpaść we frustrację i pokazać drugie oblicze. Koszmarny Karolek, „za nic nie spodziewał się, że bycie doskonałym przyniesie taką kupę śmiechu!”

Ciężko być rodzicem tak dwóch różnych chłopców. Pewnie niejeden rodzic nie przyznałby się do Karola, ale niejednokrotnie tak niegrzeczne dziecko potrafi niesamowicie zaskoczyć w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wystarczy, że sam będzie tego chciał. Jednego jesteśmy na sto procent pewni. Takie dziecko da sobie radę w każdej sytuacji, ponieważ pomysłów mu nie brakuje.
Książka zawiera cztery zabawne historyjki z życia Koszmarnego Karolka i jego rodziny. Zaopatrzona jest w mnóstwo śmiesznych ilustracji. Książeczka posiada dość sporą czcionkę i zabawne dialogi, które niejednego urwisa zachęcą do czytania. Znajdziemy w niej również kilka słów o autorce, ilustratorze, a także kolejnych częściach serii o Koszmarnym Karolku. Na końcu zostały umieszczone zabawy, rebusy, krzyżówki, kolorowanki, aby sprawdzić wiedzę dziecka po przeczytaniu książki i dobrze się bawić.

Jakiś czas temu dostaliśmy kolejne części Koszmarnego Karolka. Każda z książek składa się z czterech rozdziałów, czyli czterech historii z życia szkolnego i rodzinnego Karolka.

Z "Koszmarnego Karolka. Paskudne początki" dowiecie dlaczego chłopiec nie lubi wakacji, a także poznacie Wredną Wandzie. Karolek wraz ze swoim bratem chodzą też na lekcje tańca i właśnie szykują się do występu. Czy przedstawienie okaże się sukcesem czy wielką katastrofą? Kto zna już Koszmarnego Karolka pewnie się domyśla.
Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Koszmarny Karolek postanowił zostać Doskonałym Karolkiem. Czy jego rodzina była gotowa na tę wielką zmianę, a Doskonały Damianek na konkurencję?

Książki o Koszmarnym Karolku to rozrywka nie tylko dla dzieci. Ja również świetnie się bawiłam przy tej lekturze. Dodatkową atrakcją są zadania na ostatnich stronach np. krzyżówki, słowne wyszukiwanki, labirynty itp. Oczywiście wszystko ściśle powiązane z przeczytanymi historyjkami.

U nas wszyscy pokochali Karolka. Będziemy zbierać kolejne kolejne tomy. Przygody Koszmarnego Karolka i jego ekipy to doskonała rozrywka, do której nie trzeba długo przekonywać dzieci.

Koszmarny Karolek i tajny klub
Francesca Simon0
Okładka ksiązki - Koszmarny Karolek i tajny klub

Koszmarny Karolek ma głowę pełną koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Bezwzględny...

Koszmarny Karolek i klątwa mumii
Francesca Simon0