Kot, który jadał wełnę. Tom 2

Tom 2 cyklu Kot który...

Jim Qwilleran nie jest zachwycony swoimi nowymi obowiązkami w redakcji gazety Daily Fluxion. Wnętrzarstwo nigdy nie było jego specjalnością, więc dlaczego to akurat on musi prowadzić czasopismo poświęcone tej tematyce? Gdy tylko pierwszy numer magazynu trafia do czytelników, Qwilleran nieoczekiwanie znajduje się w samym środku afery kryminalnej - ekskluzywna rezydencja, o której napisał artykuł, zostaje okradziona, a jej właścicielka umiera w tajemniczych okolicznościach. Dziennikarz wszczyna pr

Informacje dodatkowe o Kot, który jadał wełnę. Tom 2:

Kot, który jadał wełnę. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Fluorium
Fluorium
Przeczytane:2015-10-10, Przeczytałam, 12 książek 2015,

Lilian Jackson Braun zasłynęła z napisania serii książek "Kot, który...", w Polsce wydała je Elipsa w 2008 roku. Niewiele wiadomo o niej wiadomo, gdyż L. Jackson Braun nie ujawniała zbyt wielu faktów ze swego życia prywatnego. Wiadomo, że przez 30 lat pracowała jako redaktorka w Detroit Free Press. Zmarła 04 czerwca 2011.
Jim Qwilleran właściciel kot syjamskiego czeka na awans, bo pilnie musi się wyprowadzić z mieszkania, które ma zostać zburzone. I dostaje go, choć nie koniecznie na taki liczył. On, typowy facet został redaktorem magazynu o wnętrzarstwie ,,Stylowe wnętrza". Ale czego się nie robi, gdy potrzebna kasa, a z nienawidzona konkurencja wysuwa tą samą broń. I tak zaczyna poznawać świat dekoratorów charyzmatycznego Davida Lyke oraz jego bajecznie bogatych klientów. Pierwszy materiał o domu państwa Tait pasjonata żadów. I pech po publikacji artykułu żady giną, a pani Tait umiera. Drugi materiał o dom dla pracujących dziewcząt pani Allison, bam burdel i to dosłownie. Na dodatek Lyke zostaje zamordowany, wełniane krawaty zjadane, a Koko robi się smutny i daje dziwne poszlaki w słowniku. Czas najwyższy by do rozwiązania zagadek zabrał się nasz dziennikarz.
Na początek minus i to wielki znalezienie reszty tomów serii graniczy z cudem, a szkoda bo myślę, że jest warta poznania. Na szczęście zaczęcie od drugiego tomu nie sprawia problemu w poznaniu historii. Mordercę szło łatwo wytropić, choć liczyłam, że sprawa żadów potoczy się troszkę inaczej, a urocza Cokey okaże się zupełnie inną osobą, ba ale może nasz bohater zasłużył na dobre zakończenie. Cóż jestem pewna, że gdyby Koko umiał mówić Qwilleran byłby zbędny w rozwiązywaniu zagadek.
Jim, dziennikarz kociarz, który przypisuje swojemu pupilowi nad zwierzęcą inteligencję. Koko, kot o niemal ludzkiej naturze i uosobieniu. Trudno nie polubić tej pary, no i oni znajdują w końcu kogoś dla siebie.
Seria idealna dla wszystkich szalonych kociarzy i miłośników dobrego kryminału.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2013-05-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014 i wcześniejsze,

Raczej obyczajówka o kotach z wątkiem kryminalnym. Qwill w dalszym ciągu marzy o posadzie dziennikarza śledczego, ale dostaje zajęcie w czasopiśmie o wnętrzach :-). Niestety wplątuje się w sprawę morderstwa i kradzieży w opisanej przez siebie posiadłości. Oczywiście razem z Koko muszą trochę powęszyć, a do tego dołącza do nich kocia dama :-D

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kot, który tropił złodzieja. Tom 19
Lilian Jackson Braun0
Okładka ksiązki - Kot, który tropił złodzieja. Tom 19

Co może być gorszego od surowej zimya łagodna zima! Tak w każdym razie twierdzą mieszkańcy miasteczka Pickax. Odwilży lękają się o wiele bardziej niż epidemii...

Kot, który znał kardynała. tom 12
Lilian Jackson Braun0
Okładka ksiązki - Kot, który znał kardynała. tom 12

Qwilleran wprowadził się do nowo urządzonego domu, mieszczącego się w starej szopie służącej niegdyś za skład jabłek. Oryginalny wystrój niezwykle obszernego...