Kot-o-ciaki. Bajki 5 minut przed snem

Osiem uroczych opowieści o przygodach sympatycznych kotków - rezolutnej Pianki, zwariowanego Krakersa i nieco niezdarnego Budynia, a także ich rodziców i przyjaciół.

Dołącz do swych ulubionych bohaterów - udaj się do jaskini na poszukiwania śladów starożytnych kotów, stań oko w oko z tajemniczym Ciastozjadaczem, poznaj nowego, rozkosznego kuzyna kotków, sprawdź, czy Krakersowi udało się zostać mistrzem jazdy na hulajnodze i przekonaj się, jak pomagać innym, aby byli z tego zadowoleni. Opowiadania zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu serialu Kot-o-ciaki i są ilustrowane oryginalnymi kadrami z animacji. Duże litery i prosty język pozwolą na samodzielną lekturę tym dzieciom, które opanowały już umiejętność czytania. Opowiadania z tego zbioru to także świetna propozycja do wspólnej lektury  dla całej rodziny - nie tylko przed snem!

Informacje dodatkowe o Kot-o-ciaki. Bajki 5 minut przed snem:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2021-09-29
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Kot-o-ciaki. Bajki 5 minut przed snem

Kot-o-ciaki. Bajki 5 minut przed snem - opinie o książce

Kot-o-ciaki to trzy przeurocze kotki, Pianka, Krakers i Budyń, to rodzeństwo jest bardzo zgrane i codziennie ma wiele nowych pomysłów na zabawę. We wszystkim, co robią, wspierają ich mama i tata, bardzo często ratują ich z opresji, bo kotki uwielbiają wpadać w tarapaty, ale też z każdej przygody potrafią wyciągnąć nauczkę na przyszłość.
Książka o kotkach zawiera osiem różnych opowieści, w których to Pianka, Krakers i Budyń wpadają na genialne pomysły, które zawsze chcą zrealizować, każdej opowieści towarzyszą przepiękne, kolorowe obrazki, które umilają nam czytanie. Historyjki są krótkie, więc tak jak sam tytuł wskazuję idealne na jedną bajkę na dobranoc, chociaż jeżeli dziecko bardzo lubi tych bohaterów, to gwarantuje, że na jednej czytance się nie skończy.
Zuzi najbardziej do gustu przypadła historia o tym, jak to Krakers kupił sobie taką samą hulajnoga jak superkot i myślał, że dzięki temu będzie umiał robić te same sztuczki, jakież było jego rozczarowanie, kiedy dowiedział się, że nie sprzęt jest ważny, a systematyczne ćwiczenia. Zuzia dzięki tej bajce zrozumiała, że nie dzięki najpiękniejszym kredkom będzie ładnie malować, a dzięki temu, że będzie robić to codziennie i z czasem dojdzie do perfekcji.
Egzemplarz zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych, okładka jest twardsza niż zwykle, co sprawia, że książka szybko się nie zniszczy, ale jednocześnie łatwo jest ją rozkładać, a do tego ma fajny duży format idealny, kiedy ma się dwójkę dzieci i każde przy czytaniu chce wszystko dobrze widzieć. Mnie najbardziej spodobało się w książce to, że zawsze kotki same potrafiły dostrzec, co zrobiły źle i zawsze znajdowały sposób jak naprawić swoje błędy, dzięki takiej postawie ulubionych bohaterów dziecko dostrzeże, że jeżeli się chce, to wszystko da się naprawić.
Polecam tę książkę wszystkim fanom kot-o-ciaków, bo nie zawsze da się obejrzeć bajkę w telewizji, a książkę można mieć zawsze pod ręką i wracać do ulubionej historii tyle razy ile się tylko chce.

Szydełkowanie dla każdego
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Szydełkowanie dla każdego

Naucz się ponad 130 w pełni zilustrowanych technik i splotów i od razu wykorzystaj je w praktyce, tworząc 80 oryginalnych projektów dekoracji wnętrz i...

Pytania testowe AB z komentarzem
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Pytania testowe AB z komentarzem

- 111 najważniejszych zasad ruchu drogowego- wszystkie pytania zasadnicze i dodatkowe na kategorię B,A- odpowiedzi i komentarze...