Krąg ognia

Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2012-03-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62252-83-1
Liczba stron: 360

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Do księgarń trafił ostatni, długo wyczekiwany tom głośnej trylogii w stylu gothic „Proroctwo sióstr” Michelle Zink w przekładzie Marty Kapery. „Krąg Ognia” jest kontynuacją powieści „Proroctwo sióstr” i „Strażniczka Bramy”.

HISTORYCZNE PROROCTWO ROZDZIELA DWIE SIOSTRY
UOSOBIENIE DOBRA...
I WCIELENIE ZŁA...
KTÓRA Z NICH ZWYCIĘŻY?


Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać - albo zginą...

„Jak mam zebrać wszystkich w Avebury i dopełnić Obrzędu, tak jak wymaga tego ode mnie proroctwo? Jak mam wykonać to najbardziej niewykonalne zadanie i przeciągnąć Alice na naszą stronę? Przecież przepowiednia wyraźnie mówi, że Strażniczka i Brama muszą się sprzymierzyć, aby Brama mogła zamknąć się na zawsze”.

Booklist: Przykuwająca uwagę opowieść przenosząca czytelnika w inny wymiar.

The Guardian: Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.

Kirkus: Niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.

Publishers Weekly: Zniewalająca tragedia...

Tamora Pierce, New York Times: Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć opowieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie gothic, od której po prostu nie sposób się oderwać.

MICHELLE ZINK mieszka w Nowym Jorku, ma czworo dzieci. Pomysł na trzyczęściową powieść o historycznej przepowiedni zrodził się z jej wielkiej fascynacji dawnymi mitami i legendami. Pierwszy tom trylogii, Proroctwo sióstr, znalazł się na liście dziesięciu najlepszych debiutów roku 2009 opracowanej przez prestiżowe czasopismo „Booklist”. Chicago Public Library oraz New York Public Library rekomendowały powieść jako jedną z najwybitniejszych książek dla młodzieży.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Krąg ognia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Krąg ognia

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Trzecia część serii o siostrach i ich walce z proroctwem. Walka dobra ze złem, bieli z czernią, Strażniczki z Bramą... Ciekawie opowiedziana historia, która może być niewątpliwie gratką dla miłośników powieści gotyckich.
Link do opinii
Książka kończąca trylogię Proroctwa sióstr. Moim zdaniem najlepsza z wszystkich trzech części. O wiele lepsza niż II, czyli Strażniczka Bramy, a tak samo dobra lub lepsza niż Proroctwo sióstr (I). Dużo w niej akcji, wiele miłości, rozdarcie bohaterki udziela się czytelnikowi... co zrobić? kogo wybrać? Jak rozwiązać tajemnicę...do zakończenia już tak blisko... kto przeżyje, a kto zginie? Czy siostrzana miłość jednak zwycięży? Nie powiem:) trzeba tę książkę po protu przeczytać!
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2013-10-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jakoś przebrnęłam przez ostatnią części trylogii. Jak dla mnie za dużo rozważań i gdybań.Brak akcji i dreszczyku emocji.Lia ciągle powtarza jaka jest zmęczona całą sytuacją a w pewnych kwestiach jest wręcz niesprawiedliwa. Nie potrafi wybaczyć swojej przyjaciółce zdrady,której tak naprawdę nie była winna.Konflikt pomiędzy dziewczętami trwa przez większość książki. Pomimo wsparcia tylu osób w ostatecznym momencie Amalia po prostu się poddaje.Proroctwo zakończyło się zbyt łatwo i zbyt szybko a całe to siostrzane poświęcenie,jakoś do mnie nie przemawia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - babet
babet
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Proroctwo sióstr
Michelle Zink0
Okładka ksiązki - Proroctwo sióstr

Proroctwo sióstr. Czy stanie się coś potwornego? Coś, czego nie można już będzie odwrócić? Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć powieść o odwiecznej...

Strażniczka bramy
Michelle Zink0
Okładka ksiązki - Strażniczka bramy

Uwikłane w historyczne proroctwo bliźniaczki Milthorpe rozstają się. Liaopuszcza rodzinny dom, by z dala od swojej siostry doprowadzić do końcaprzepowiednię...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy