Krąg ognia

Wydawnictwo: Telbit
Data wydania: 2012-03-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-62252-83-1
Liczba stron: 360

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Do księgarń trafił ostatni, długo wyczekiwany tom głośnej trylogii w stylu gothic „Proroctwo sióstr” Michelle Zink w przekładzie Marty Kapery. „Krąg Ognia” jest kontynuacją powieści „Proroctwo sióstr” i „Strażniczka Bramy”.

HISTORYCZNE PROROCTWO ROZDZIELA DWIE SIOSTRY
UOSOBIENIE DOBRA...
I WCIELENIE ZŁA...
KTÓRA Z NICH ZWYCIĘŻY?


Determinacja Lii Milthorpe jest silniejsza niż kiedykolwiek. Pozostało niewiele czasu na podróż śladem ostatnich tajemnic proroctwa, które od wieków kładzie się cieniem na losy kolejnych pokoleń sióstr. U kresu drogi czeka Lię konfrontacja z przeznaczeniem i ostateczna walka z samą sobą. By jednak mieć w niej jakąkolwiek szansę, musi zbliżyć się do Alice - bliźniaczki, którą przepowiednia uczyniła jej największym wrogiem...

Są rzeczy, do których każda z sióstr chce mieć wyłączne prawo. I wyzwania, które mogą zniszczyć je obie. Złączone więzami krwi, lecz rozdzielone przez proroctwo, bliźniaczki Lia i Alice muszą sobie wzajemnie zaufać - albo zginą...

„Jak mam zebrać wszystkich w Avebury i dopełnić Obrzędu, tak jak wymaga tego ode mnie proroctwo? Jak mam wykonać to najbardziej niewykonalne zadanie i przeciągnąć Alice na naszą stronę? Przecież przepowiednia wyraźnie mówi, że Strażniczka i Brama muszą się sprzymierzyć, aby Brama mogła zamknąć się na zawsze”.

Booklist: Przykuwająca uwagę opowieść przenosząca czytelnika w inny wymiar.

The Guardian: Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.

Kirkus: Niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.

Publishers Weekly: Zniewalająca tragedia...

Tamora Pierce, New York Times: Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć opowieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie gothic, od której po prostu nie sposób się oderwać.

MICHELLE ZINK mieszka w Nowym Jorku, ma czworo dzieci. Pomysł na trzyczęściową powieść o historycznej przepowiedni zrodził się z jej wielkiej fascynacji dawnymi mitami i legendami. Pierwszy tom trylogii, Proroctwo sióstr, znalazł się na liście dziesięciu najlepszych debiutów roku 2009 opracowanej przez prestiżowe czasopismo „Booklist”. Chicago Public Library oraz New York Public Library rekomendowały powieść jako jedną z najwybitniejszych książek dla młodzieży.

Kup książkę Krąg ognia

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:,
Miłośnicy trylogii Proroctwo sióstr wreszcie doczekali się ostatniej i długo wypatrywanej części serii. Krąg ognia Michelle Zink to powieść, w której rozegra się ostateczna walka dobra ze złem. To, jaki będzie jej wynik, zależy jednak nie tylko od siły i umiejętności głównej bohaterki, Lii, oraz jej przyjaciółek, ale przede wszystkim od tego, czy w walkę po stronie dobra zaangażuje się bliźniaczka Lii, Alice.   Po straszliwych wydarzeniach w Chartres Lia wraz z ze swoimi przyjaciółkami – Sonią i Luisą – próbuje odzyskać wewnętrzny spokój oraz pogodzić się z treścią proroctwa. Dziewczyna wciąż jest prześladowana w snach przez Dusze, które ścigają ją po Pustce i pragną pochwycić. Dziewczyna jest zmęczona, rozdrażniona i przestraszona. Po wydarzeniach na wyspie Altus tak naprawdę nie wie już, komu może ufać. Traci kontakt z przyjaciółkami, a jedyną osobą, którą w pełni akceptuje, jest jej chłopak i opiekun – Dimitri. Czas jednak biegnie szybko, a Lia musi doprowadzić proroctwo do końca. Jeśli uda jej się znaleźć pozostałe dwie dziewczyny-klucze oraz Kamień, tekst Obrzędu, przekonać Alice, by przeszła na stronę dobra i sprzymierzyła się z nią oraz jeśli dotrze na czas do Avebury – być może wtedy zamknie Bramę, a tym samym powstrzyma Dusze i Samaela, ich przywódcę, przed wkroczeniem do naszej rzeczywistości i zapanowaniem ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Krąg ognia

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Trzecia część serii o siostrach i ich walce z proroctwem. Walka dobra ze złem, bieli z czernią, Strażniczki z Bramą... Ciekawie opowiedziana historia, która może być niewątpliwie gratką dla miłośników powieści gotyckich.
Link do opinii
Książka kończąca trylogię Proroctwa sióstr. Moim zdaniem najlepsza z wszystkich trzech części. O wiele lepsza niż II, czyli Strażniczka Bramy, a tak samo dobra lub lepsza niż Proroctwo sióstr (I). Dużo w niej akcji, wiele miłości, rozdarcie bohaterki udziela się czytelnikowi... co zrobić? kogo wybrać? Jak rozwiązać tajemnicę...do zakończenia już tak blisko... kto przeżyje, a kto zginie? Czy siostrzana miłość jednak zwycięży? Nie powiem:) trzeba tę książkę po protu przeczytać!
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2013-10-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jakoś przebrnęłam przez ostatnią części trylogii. Jak dla mnie za dużo rozważań i gdybań.Brak akcji i dreszczyku emocji.Lia ciągle powtarza jaka jest zmęczona całą sytuacją a w pewnych kwestiach jest wręcz niesprawiedliwa. Nie potrafi wybaczyć swojej przyjaciółce zdrady,której tak naprawdę nie była winna.Konflikt pomiędzy dziewczętami trwa przez większość książki. Pomimo wsparcia tylu osób w ostatecznym momencie Amalia po prostu się poddaje.Proroctwo zakończyło się zbyt łatwo i zbyt szybko a całe to siostrzane poświęcenie,jakoś do mnie nie przemawia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - babet
babet
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Strażniczka bramy
Michelle Zink 0
Okładka ksiązki - Strażniczka bramy

Uwikłane w historyczne proroctwo bliźniaczki Milthorpe rozstają się. Liaopuszcza rodzinny dom, by z dala od swojej siostry doprowadzić do końcaprzepowiednię...

Proroctwo sióstr
Michelle Zink 0
Okładka ksiązki - Proroctwo sióstr

Proroctwo sióstr. Czy stanie się coś potwornego? Coś, czego nie można już będzie odwrócić? Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć powieść o odwiecznej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy