Książka ,,Kręgosłup w stresie" Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także do terapeutów, chcących służyć im pomocą. Dysfunkcje kręgosłupa oraz tzw. rejonów kluczowych ciała, to przyczyna ok. 80% wszystkich chorób gnębiących człowieka.

Autor charakteryzuje najczęściej spotykane zespoły bólowe, przystępnie wyjaśnia ich przyczyny w oparciu o aktualną wiedzę medyczną, a także swoje doświadczenie. Jednocześnie mocno podkreśla rolę stresu psychicznego jako źródła dysfunkcji kręgosłupa i innych części narządu ruchu, opisując jego fizyczne mechanizmy. Edukacja w zakresie indywidualnego poznania własnych mechanizmów zaburzających czynności narządu ruchu jest podstawą leczenia ich następstw, zaskakujących i często niezwykle uciążliwych objawów chorobowych.

Dzięki tej książce Czytelnicy otrzymują szansę powrotu do pełnego zdrowia i sprawności.

Andrzej Rakowski - absolwent AWF w Warszawie - od 40 lat zajmuje się medycyną manualną. Jest twórcą systemu, szkoły Terapii Manualnej Holistycznej. Prezes Polskiego Towarzystwa Terapii Manualnej Holistycznej oraz członek Deutsche Gesselschaft für Manuelle Medizin. Kieruje Centrum Terapii Manualnej (założonym w Poznaniu w 1979 r.), a mieszczącym się obecnie w Sierosławiu pod Poznaniem.

W CTM, wraz z Zespołem, prowadzi z chorymi terapię rozległych i uciążliwych skutków zaburzeń czynności narządu ruchu, przede wszystkim kręgosłupa. Od 1993 r. prowadzi kursy Terapii Manualnej Holistycznej dla lekarzy oraz fizjoterapeutów. Kieruje także pracami naukowo-badawczymi realizowanymi przez Zespół CTM.

Informacje dodatkowe o Kręgosłup w stresie. Nowe, uaktualnione wydanie o tym, jak usunąć ból i jego przyczyny:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2017-04-03
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Kręgosłup w stresie. Nowe, uaktualnione wydanie o tym, jak usunąć ból i jego przyczyny

Kręgosłup w stresie. Nowe, uaktualnione wydanie o tym, jak usunąć ból i jego przyczyny - opinie o książce

Terapia manualna holistyczna wyd. 2
Andrzej Rakowski0
Okładka ksiązki - Terapia manualna holistyczna wyd. 2

Naturalne zasoby do odzyskania, a następnie utrzymania zdrowia przez każdego z nas są niewyczerpane. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności...