Królewski spisek

Cotton Malone, były agent amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, po raz kolejny wpada w sam środek międzynarodowej rozgrywki szpiegowskiej. Tym razem jednak musi walczyć nie tylko o siebie, ale i o swoją rodzinę. Kiedy władze Wielkiej Brytanii, wbrew protestom Stanów Zjednoczonych, decydują się na wypuszczenie z więzienia znanego terrorysty, Amerykanie postanawiają uciec się do szantażu. Blake Antrim, ambitny i bezwzględny oficer CIA, staje na czele operacji zmierzającej do ujawnienia mrocznego sekretu dynastii Tudorów, co mogłoby postawić historię angielskiej monarchii w bardzo niekorzystnym świetle i doprowadzić do poważnego kryzysu politycznego. Ale Antrim ma także własne plany - kieruje nim pragnienie osobistej zemsty, a kartą przetargową w jego grze staje się piętnastoletni syn Malone'a, Gary. Tak rozpoczyna się londyńska przygoda Malone'a, w której przyjdzie mu zmierzyć się ze szpiegami, najemnymi zabójcami i groźnymi członkami tajnego stowarzyszenia, a także odkryć prawdę dotyczącą wielkiego królewskiego spisku.

Informacje dodatkowe o Królewski spisek:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-03-05

Kup książkę Królewski spisek

Królewski spisek - opinie o książce

Na kartach tej powieści roi się od tajnych agentów różnych służb specjalnych, akcja mknie niesamowicie prędko. Poruszane są tematy politycznych negocjacji, mają miejsce podstępy, pościgi, morderstwa z zimną krwią, nie brak też zdrad, osobistych zagrywek. Bohaterowie są w ciągłym niebezpieczeństwie. Czym jest operacja o nazwie królewski spisek? O jaką stawkę toczy się gra? Motywem-wabikiem do tej lektury była dla mnie tajemnica związana z historią Tudorów, tajemnica licząca ponad pięćset lat, która obecnie przyciąga uwagę agencji różnych krajów. Całkowita fikcja (a może i nie?), ale bardzo intrygująca. I teraz przejdę do rzeczy, będącej zarzutem. Za bardzo pisarz chciał zaskakiwać czytelnika, zmienia koncepcje, sojusze jak rękawiczki, zły jest dobrym i na odwrót. Niestety naciągane. Kreacja Malone'a: stanowczego, skupionego, odważnego agenta to takie połączenie superbohaterów, choć też widać, że nie ominęły go w życiu błędy. Lektura czysto rozrywkowa, dynamiczna, bez zastanawiania się nad prawdopodobieństwem zdarzeń. Płaszczyzna sensacyjna bez rewelacji jak dla mnie, natomiast wątki historyczne dla fanów tematyki to gratka.

Kolejna część przygód Cottona Malone już za mną. I muszę przyznać, że ten człowiek ma rację - ma niesamowity talent do ładowania się w kłopoty.
Bo tym razem to miał być rodzinny wypad ojca z synem. Chociaż nie do końca tak. Obaj niedawno dowiedzieli się, że Cotton nie jest biologicznym ojcem Gary'ego. I obaj muszą to jakoś sobie poukładać. Przy okazji Cotton został poproszony o eskortowanie do Londynu młodego chłopaka, Iana. I od czasu lądowania na Heathrow wszystko idzie źle. Bo okazuje się, że chłopaka chce dopaść wielu ludzi. A w tle tajemnica skrywana przez ród Tudorów oraz ciekawa hipoteza dotycząca Elżbiety I.
Całość to duża doza faktów historycznych, szybka akcja, tajemne bractwo, tajemnice, intrygi, pościgu, strzelaniny, itp. Dużo by jeszcze wymieniać. Ale główny bohater jest bezbłędny, chociaż w tej części mam wrażenie, że jakby większość wydarzeń rozgrywała się bez jego udziału. Ale nie zmienia to faktu, że czytało się mi bardzo dobrze. Polecam.

Avatar użytkownika - dayna15
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Klucz Jeffersona
Steve Berry0
Okładka ksiązki - Klucz Jeffersona

Kiedy w okolicy hotelu Grand Hyatt, w samym sercu Manhattanu, dochodzi do zuchwałego zamachu na życie prezydenta Danny'ego Danielsa, Malone podejmuje próbę...

Trzecia tajemnica
Steve Berry0
Okładka ksiązki - Trzecia tajemnica

Brawurowy, pełen emocji i gwałtownych zwrotów akcji thriller, którego kanwą jest jedna z najbardziej zaskakujących tajemnic ludzkiej cywilizacji. Autor...