Królowa balu

Tom 2 cyklu Brzydsza siostra

Nowe pokręcone perypetie bohaterki książki o współczesnym kopciuszku ,,Brzydsza siostra"!

Mattie Lowe zawsze ma jakieś zmartwienia na głowie. Tym razem sen z powiek spędza jej jedno z największych wydarzeń w historii ludzkości: BAL. Zdeterminowana, żeby była to najbardziej epicka impreza na świecie, ma sprytny plan.

Jest tylko jeden problem: jej cudowny i idealny chłopak, Jake Kingston, nie wyskoczył jeszcze z najbardziej kreatywnym zaproszeniem, jakiego mogłaby się po nim spodziewać. No dobra, jest jeszcze gorzej - chyba w ogóle nie zamierza jej zaprosić. Nie ma jednak takiej opcji, że Mattie pójdzie na bal sama!

Nagle wszystko wydaje się działać przeciwko niej. Zbiera się grupka, która chce sabotować jej imprezę, a Jake jest jakiś dziwny. Czy zwariowana fioletowowłosa artystka mangi poprowadzi swoją klasę na niezapomnianą noc zabaw i igraszek, czy przejdzie do historii szkoły jako najgorsza przewodnicząca?

Informacje dodatkowe o Królowa balu:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-07-15
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: The Promposal
Tłumaczenie: Matylda Biernacka

Tagi: bóg Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Królowa balu

Królowa balu - opinie o książce

Ależ to była fajna książka! Lekka, sympatyczna i z ogromną dawką dobrego humoru. Lubię takie książki dla młodzieży, w których problemy młodych ludzi są problemami młodych ludzi. I chociaż również tutaj muszą oni sobie radzić z odrzuceniem, nieciekawymi relacjami w rodzinie, tajemnicami ze strony bliskich i innymi rodzinnymi kłopotami, nie ma wielkich dram lub sztucznie nadmuchanych problemów. To wszystko, z czym muszą się zmagać, jest takie zwyczajne i zarówno fabuła, jak i bohaterowie na tym zyskują. Nie są dojrzali ponad wiek, ani też zbyt dziecinni. Zajmuje ich przede wszystkim to, co powinno być w tym wieku ich udziałem. Pierwsze zauroczenia, kłopoty z chłopakami, wielki bal, kreacje na to wydarzenie i inne tego typu sprawy. Polubiłam bohaterów, których stworzyła autorka. Wypadają naprawdę wiarygodnie. I chociaż standardy ich życia nieco różnią się od tych, które dotyczą wielu nastolatków, z łatwością można odnaleźć w nich siebie. Przemiana Mattie zachwyca. Dziewczyna nie użala się już nad sobą, nie zamartwia się bez powodu. Bierze sprawy w swoje ręce, dzielnie kroczy naprzód, nie ucieka, tylko odważnie stawia czoła trudnościom. Jej lista zażaleń zniknęła, z siostrą dogaduje się świetnie, są dla siebie ogromnym wsparciem. Z nieśmiałej, niepewnej siebie dziewczyny stała się może nie gwiazdą szkoły, ale dość rozpoznawalną, przebojową osóbką. Ta książka urzeka. Poprawia humor, kiedy jest nam to najbardziej potrzebne, podnosi na duchu i sprawia, że czujemy się dobrze. Świetnie się ją czyta, szybko i bardzo przyjemnie. Nie ma w niej przemocy, nie ma erotyki. Jest za to dynamiczna akcja, która sprawia, że nie sposób się nudzić. I angażująca fabuła z dobrze scharakteryzowanymi bohaterami i świetnie przedstawionymi relacjami między nimi. A także z genialnym poczuciem humoru, które można odczuć na każdej stronie tej książki. Głównie w postaci rewelacyjnych tekstów głównej bohaterki, którymi sypie jak z rękawa.

Jeśli macie ochotę na coś relaksującego, coś, co oderwie Was od rzeczywistości na kilka chwil, ta książka sprawdzi się idealnie. Jest zabawna, angażująca i idealna na lato. Jej lektura zwyczajnie sprawia przyjemność. A czasem nie potrzeba niczego więcej. Polecam!

Cała recenzja na blogu: https://maitiribooks.wordpress.com/2020/08/02/krolowa-balu-sariah-wilson/

Brzydsza siostra
Sariah Wilson0
Okładka ksiązki - Brzydsza siostra

Każdy wie, jak to leci w bajkach. Księżniczka jest piękna, zaklepuje sobie księcia i zostawia brzydszą siostrę za sobą, na dodatek w chmurze kurzu. Ella...