Królowa Noor. Autobiografia

Autobiografia królowej Noor, żony zmarłego w 1999 roku króla Jordanii Husajna, to opowieść o życiu szczęśliwym, a przy tym bardzo nieoczekiwanym. To opowieść o wielkiej miłości, która rozwijała się i umacniała na tle burzliwych wydarzeń politycznych ostatnich trzydziestu lat na Bliskim Wschodzie.

Informacje dodatkowe o Królowa Noor. Autobiografia:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Królowa Noor. Autobiografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2014-06-18, Ocena: 3, Chcę przeczytać, 52 książki 2014,
Ciekawa autobiografia przedstawiająca kobiece spojrzenie na wydarzenia rozgrywające się na Bliskim Wschodzie.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-11-20, Ocena: 3, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Lubię książki autobiograficzne, gdyż oprócz przyjemnści czytania dostaję dawkę wiedzy. W tej książce autorka opisuje  najpierw swoje dzieciństwo, a potem małżeństwo z królem Jordanii, Husajnem. Poznajemy zwyczaje panujące na dworze królewskim i wydarzenia polityczne na Bliskim Wschodzie.  Noor  życie w Jordanii opisała zbyt cukierkowo,  co powoduje, że historia jest mało wiarygodna. Czytając tą książkę mamy wrażenie, że król Jordanii był ideałem, nie miał żadnych wad, zawsze postępował dobrze w stosunku do poddanych.

Nie jest to jedynie autobiografia królowej. W jej oczach śledzimy nie tylko jej życie i niespodziewaną miłość do króla Husseina, ale także wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Noor to bardzo ciekawa kobieta. Jest osobą publiczną, znaną praktycznie na całym świecie, więc z pewnością jej samej było trudno napisać coś o samej sobie, zdając sobie sprawę, że wszyscy w jej otoczeniu po nią sięgną. Wspaniale się czyta historię jej i Husseina, a koniec książki chwyta za serce. Książka okazała się świetną lekturą, napisaną dość lekko, ale z całą pewnością nie podejmującą jedynie lekkich tematów. Ciężko w niej jednak znaleźć jakąkolwiek krytykę czy wspominania o popełnianych błędach.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;