Królowa Południa

Opowieść o życiu i czynach Teresy Mendozy, Meksykanki z Culiacán w stanie Sinaloa, która dzięki silnej woli życia, talentowi do liczenia i kilku lekturom, zmienia się z dziewczyny przemytnika w Królową Południa, największą organizatorkę transportu narkotyków na Morzu Śródziemnym. Jednak normy obowiązujące w świecie mężczyzn, w którym się znalazła, nie dają jej specjalnie szans.

Informacje dodatkowe o Królowa Południa:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-04-08
ISBN: 978-83-7758-002-8

Kup książkę Królowa Południa

Królowa Południa - opinie o książce

Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-07-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, hiszpańskie, Mam,
#świat narkotyków #ewolucja kobiety #przemyt #kraje śródziemnomorskie Chociaż raz Perez-Reverte oszczędził czytelnikowi elaboratów w temacie sztuki czy szachów. Szalone i zawiłe życie pewnej kobiety, która z przestraszonej dziewczyny dealera staje się pewną siebie bizneswomen trzymająca w garści pół kontynentu. Nie była to ewolucja łatwa, ale pełna wydarzeń przykrych i radosnych, które w pełni ukształtowały Królową Południa. Książkę czyta się zaskakująco łatwo jak na tego autora i chociaż nie wnosi ona wiele w życie czytelnika, na pewno nie jest czasem straconym.
Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2014-09-15, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Absolutne arcydzieło! po mistrzowsku opowiedziana historia kobiety, która fascynuje, pozostając w gruncie rzeczy do końca zwyczajną osobą. Osobą kształtującą swój los i innych wokół siebie, nadającą ton i rytm wydarzeniom i otoczeniu, nie dająca się urobić, wtrynić w schemat, zamknąć w wyświechtanej kliszy. kiedy trzeba, jest dziewczyną przemytnika, kiedy okoliczności ją do tego zmuszą, zostaje szefową narkotykowego kartelu. Nie zmienia ją sława i bogactwo, bo zwyczajnie ich nie pragnie. Czego pragnie i do czego dąży, to zagadki, które próbuje zgłębić niestrudzony narrator, tej na poły reporterskiej, na poły przygodowej opowieści o próbie skreślenia uczciwego i pełnego obrazu zwykłej meksykańskiej dziewczyny, którą zaczęto nazywać Królową Południa.
Avatar użytkownika - nureczka
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Ostatnia bitwa templariusza
Arturo Perez-Reverte0
Okładka ksiązki - Ostatnia bitwa templariusza

Inteligentny thriller hiszpańskiego mistrza, jak zwykle z wielką sztuką w tle - czy stary barokowy kościółek w Sewilli może zabijać? - jeśli nie...

Życie jak w Madrycie
Arturo Pérez-Reverte0
Okładka ksiązki - Życie jak w Madrycie

Niniejszy tom zawiera wybór najlepszych felietonów pisarza z lat 1998-2001 ukazujących się w znanym hiszpańskim tygodniku 'El Semanal'. Ich poczytność...

Forget Me Not
Julie Soto