Krótka historia selfie

Komiksowa, humorystyczna opowieść o zjawisku, które opanowało świat. Dzięki smartfonom możemy się fotografować do woli w każdej sytuacji. A jak ludzie sobie radzili z potrzebą utrwalania swojego wizerunku, kiedy smartfonów nie było?

Razem Kinią, Robim i psem Fafikiem wędrujemy do różnych momentów w historii ludzkości i szukamy źródeł selfie, przy okazji poznając wiele ciekawostek z zakresu historii sztuki i historii techniki. Jakie powinno być selfie? Czytelnik sam może wyciągnąć wnioski, musi być jednak świadomy, że pstrykając sobie fotkę, dokumentuje swoją współczesność.

Dla czytelnika 8+

Informacje dodatkowe o Krótka historia selfie:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2021-09-13
Kategoria: Komiksy
Ilustracje:Robert Trojanowski

Tagi: komiks dla dzieci

Kup książkę Krótka historia selfie

Krótka historia selfie - opinie o książce

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, kiedy powstało pierwsze selfie i kto je zrobił? Jeżeli jeszcze tego nie wiecie, to zachęcam was do przeczytania komiksu "Krótka historia selfie". Nie wiedziałam, że komiks może być tak bardzo pożyteczny. Znalazłam tutaj mnóstwo ciekawostek z historii sztuki i nauki. Dzięki naszym bohaterom mogłam cofnąć się w czasie. Nasi trzej główni bohaterowie to: - Kinia waleczna dziewczynka - Robi chłopak, który nie lubi słitfoci - Fafik piesek, który mówi Zapomniałabym, dodatkowy bohaterem jest telefon stacjonarny -- Retro. Oprócz ciekawych rysunków znalazłam tutaj zabawne teksty. Nie mogłam przestać się śmiać. Idealna książka dla każdego. Czynnie uczestniczymy w podróżach w czasie naszych bohaterów. Razem z nimi poznajemy historie selfie. Dodatkowym atutem są zadania, które mają do wykonania czytelnicy. Bardzo dobre posunięcie. Polecam "Krótką historię selfie" młodszym i starszym czytelnikom. Młodsi czytelnicy dowiedzą się ciekawych rzeczy z historii. Poznają między innymi, czym różni się smartfon od telefonu stacjonarnego. Dowiecie się, kto był mistrzem autoportretu. Podpowiem wam, że namalował 100 swoich autoportretów. Czy już wiecie, kim jest ten mistrz? Dlaczego od wielu lat toczy się wojna między państwem Malum a krainą Verum? Czy nasi bohaterowie odkryją tę zagadkę? Czy nastanie pokój? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając "Krótką historię selfie". Jestem zadowolona z tego komiksu. Czytając, bardzo dobrze się bawiłam. Jeżeli nie lubicie czytać komiksów, to po tej lekturze polubicie. Ta książka bawi i uczy. Będzie idealna na prezent dla młodszych czytelników. Z całego serca polecam "Krótką historię selfie", mommy_and_books.