Krwawy fiolet

Szaleństwo nigdy nie było tak pociągające.W Portero, niewielkiej, z pozoru sennej mieścinie dzieje się coś niepokojącego... A Hanna liczyła, że właśnie tu znajdzie bezpieczny dom... Tymczasem odkryje mroczne sekrety, które każdego normalnego człowieka śmiertelnie by przeraziły. Jej jednak na szczęście daleko do normalności. Jeśli szalona dziewczyna trafia do jeszcze bardziej szalonego miejsca tylko dwie rzeczy są pewne: wszystko się może zdarzyć, a bezpieczeństwo jest złudne.

Informacje dodatkowe o Krwawy fiolet:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Bleeding Violet
Tłumaczenie: Krystyna Chodorowska
Ilustracje:Marta Weronika Żurawska-Zaręba

Kup książkę Krwawy fiolet

Krwawy fiolet - opinie o książce

Avatar użytkownika - Glonek
Glonek
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dziwna xD Bardzo dziwna :D Na początku myślałam, że wszystko to tylko wytwór wyobraźni Hanny :D Wciągnęła mnie, ciekawy pomysł na książkę, opisy są realistyczne i żywe, ale po książce czułam się skołowana i w głowie myśl: Co ja właśnie przeczytałam xD Ale od teraz będę uważniej pilnować moich naszyjników^^ Nigdy nie wiadomo co może ocalić Ci życie :D Książka szalona jak sama bohaterka :
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 1, Przeczytałam,
Okładka książki mnie urzekła - jej treść niestety nie.
Pozytywne szaleństwa niczym z Krainy Czarów. Polecam serdecznie !
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 100 książek 2017,

Książka jest po prostu szalona i zarazem świetna w swym szaleństwie. Dużo czarnego humoru, który uwielbiam. Nastoletnia Hanna cierpi na depresje-maniakalną.

„Ostatni terapeuta uznał, że jestem maniakalno - depresyjna. Mówił, że w grę wchodzi albo to, albo schizofrenia, a ja jestem zbyt urocza i racjonalna na schizofreniczkę.”

Po śmierci ojca wychowuje ja ciotka, która jednak nie radząc sobie z zachowaniem dziewczyny chce odesłać ja do psychiatry. Hanna nie zamierza na to pozwolić, ucieka ciotce i wyrusza na poszukiwanie matki. Ma nadzieje ze w małym miasteczku znajdzie dla siebie miejsce i święty spokój. Jak się jednak okazuje nawet to, że przyjechała cała umazana we krwi nie zrobi na nikim wrażenia.

„Choćbyś była Hannibalem Lecterem - oznajmiła, wstając z niedbałym wdziękiem - tutaj nikomu nie zaimponujesz. To ty powinnaś się bać.”

Portero kryje w sobie mroczne tajemnice. Wkrótce okazuje się, że w porównaniu do reszty mieszkańców dziewczyna wydaje się być całkiem normalna. Wszyscy zachowują sie tajemniczo, co chwile dzieją się dziwne rzeczy każdy powtarza ze dziewczyna weźmie nogi za pas. Nawet żartobliwie nazywają ja Tymczaską. Jednak Hanna potrafi być nieźle uparta jeśli na kimś jej zależy a matka choć oschła jest jej bardzo bliska. Zaczyna się prawdziwa walka z potworami.
Wiele zabawnych sytuacji, watek romantyczny nie porywa ale nie jest zły. Całkiem przyjemnie się czyta. Książka uczy jak ważna jest rodzina i jak przetrwać w nawet najtrudniejszej sytuacji. Wystarczy się nie poddawać.

Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe