Krwawy Krąg

„Krwawy Krąg” to thriller, który w inteligentny i zaskakujący sposób łączy w sobie klimat i wątki znane z powieści „Tożsamość Bourne'a” i „Harry Angel”. Nathan Falh budzi się ze śpiączki w szpitalu w Hammerfest (Norwegia), najdalej na północ położonym mieście w Europie. Cierpi na zanik pamięci, nie ma żadnych wspomnień ze swego dotychczasowego życia. Na podstawie strzępków koszmarnego snu stopniowo odkrywa swoją makabryczną przeszłość, związaną z tajemniczą, działającą od kilku stuleci organizacją, nazywającą się „Krwawym Kręgiem”. Zdecydowany przeprowadzić własne śledztwo, tropiony przez nieznanych zabójców, zbiera dowody na istnienie przerażającego, zagrażającego ludzkości spisku. Na swej drodze napotyka brutalne morderstwa, zbezczeszczone zwłoki, nieludzkie eksperymenty medyczne. Ślady prowadzą od uwięzionego w arktycznych lodach wraku, przez obozy ruandyjskich uchodźców w Kongu, koptyjską katedrę w Aleksandrii, aż do tajemniczego klasztoru ukrytego wśród pustynnych piasków Sudanu. To tutaj fanatyczni mnisi-szaleńcy utworzyli supernowoczesne laboratorium, w którym pozyskani przez nich specjaliści dokonywali mutacji genetycznych na najbardziej niebezpiecznych wirusach, by stworzone w ten sposób chimery zabijały prześladowców chrześcijan. Jérôme Delafosse (ur. 1972) fotoreporter, pracuje m.in. dla Paris Match, Der Spiegel, The Sunday Times Magazine i The Independent. Realizuje również filmy dokumentalne dla telewizji. „Krwawy krąg” to jego debiut. Prawa do powieści zakupiły już wydawnictwa z 10 krajów.

Informacje dodatkowe o Krwawy Krąg:

Krwawy Krąg - opinie o książce

Avatar użytkownika - Fifi
Fifi
Ocena: 3, Czytam,
Książka osobiście mnie nie wciągnęła i zawiodłem się na niej.

Po książkę  sięgnęłam skuszona pochlebnymi opiniami.  Miała być dobra intryga i szybkie tempo akcji. I było. Jednak wszystko  było tak nawarstwione, że zrobiło się zbyt chaotyczne. Miałam w pewnym momencie  wrażenie, że wszystko  przestało trzymać się  kupy. Do połowy książki było nawet ciekawie. Bo oto w pewnym norweskim szpitalu  budzi się  facet, który  nie pamięta  zupełnie nic że swojej przeszłości  i nie wie kim jest. Szybko okazuje się, że jest perfekcyjnie wyszkolonym żołnierzem. A chęć rozwiązania tajemnic swego pochodzenia  gna go po Europie aż do Afryki. Jednak od połowy robi się  naprawdę  chaotyczne. W sumie chybaautor trochę  przesadzil z chęcią zaprezentowania swojej wiedzy. Na mnie wrażenia nie zrobiła.

Avatar użytkownika - SimpleMan
SimpleMan